TEMAT: Osłaniające trawy na balkon

Osłaniające trawy na balkon 01 Maj 2022 12:35 #801528

  • Miguel_85
  • Miguel_85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 3
Witam wszystkich

Od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem balkonu (ekspozycja północny-zachód).
Chciałbym osłonić barierki balkonowe czymś roślinnym. Pnącza raczej nie wchodzą w grę dlatego pomyślałem o ustawieniu długich doniczek i posadzeniu w nich czegoś.

Mam na stanie kilka długich doniczek, które niestety są dosyć niskie (15 cm) oraz niezbyt szerokie (20 cm). Proszę o poradę czy w takich doniczkach możliwe jest posadzenie jakiejś trawy lub innej rośliny (być może mięta?), która mogłaby osiągnąć wysokość co najmniej 70-80 cm (im wyższa tym lepiej ).

Będę wdzięczny za poradę od osób bardziej doświadczonych ode mnie.

Serdecznie pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Osłaniające trawy na balkon 02 Maj 2022 16:03 #801609

  • Miguel_85
  • Miguel_85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 3
Znalazłem informację, że płytki system korzeniowy ma Berberys jednak nie nie udało mi się znaleźć dokładnych danych co do minimalnych wymagań jeśli chodzi o głębokość. Czy ktoś orientuje się jak wygląda sytuacja z Berberysem?

Osłaniające trawy na balkon 02 Maj 2022 17:33 #801614

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7741
Berberys to nie jest najszczęśliwszy pomysł na balkon ze względu na kolce ;)
Z takimi niewielkimi doniczkami będziesz miał spory problem z przesychaniem ziemi, ale może trawy to wybaczą. Mięta to fajny pomysł, bo będzie sobie można od razu skubać listki do lemoniady lub herbaty.
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Osłaniające trawy na balkon 02 Maj 2022 18:53 #801621

  • Miguel_85
  • Miguel_85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 3
Kolce mi nie straszne :D

Mięta przyszła mi już do głowy jednak z góry założyłem, że nie da sobie rady w tak płytkich doniczkach... Czyżbym się mylił? :)

Osłaniające trawy na balkon 02 Maj 2022 22:01 #801632

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2633
  • Otrzymane dziękuję: 7741
Miguel_85 wrote:
Kolce mi nie straszne :D
Uhm, poczekaj, aż wyjdziesz kiedyś na balkon rano, jeszcze nie do końca obudzony, i się o nie zahaczysz :happy3:
Mięta nie korzeni się bardzo głęboko, moim zdaniem da sobie radę - o ile oczywiście nie zapomnisz jej podlewać.

A właściwie czemu wykluczasz pnącza? Jak wygląda obudowa tego balkonu, masz szyby, pręty, kratkę czy jakiś inny wynalazek?
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Osłaniające trawy na balkon 05 Maj 2022 13:14 #801794

  • Miguel_85
  • Miguel_85's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 7
  • Otrzymane dziękuję: 3
Chyba jestem trochę uprzedzony do pnączy, inna sprawa, że się na nich nie znam...
Wydaje mi się, że jest przy nich masę roboty żeby nie powędrowały na niższe piętro do sąsiadów.

Poczytam o tych bluszczach... Jak dużej doniczki wymagałby taki bluszcz?

Mam takie barierki
P20504-113625.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2022 13:15 przez Miguel_85.

Osłaniające trawy na balkon 15 Cze 2022 11:13 #806213

  • alicjaa
  • alicjaa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
też szukałam ciekawego rozwiązania na balkon w doniczkach i ostatecznie zdecydowałam się na coś trwalszego czyli na sztuczną trawę w donicy. Znalazłam idealną na jednej hurtowni, jest przepiękna i dodaje uroku na balkonie :hearts:
Ostatnio zmieniany: 16 Cze 2022 07:45 przez Marlenka. Powód: Usunięty link reklamowy

Osłaniające trawy na balkon 16 Cze 2022 21:45 #806337

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9235
Co żywe, to żywe. Sztuczna trawa może i ładna, ale trochę bez duszy. ;)
Miquel bluszcz początkowo wolno rośnie. Trawy już w tym sezonie dadzą efekt. Bluszcz możesz oczywiście też posadzić i w przyszłych sezonach już spełni rolę osłony.
Pozdrawiam. Jola


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.203 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum