TEMAT: Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska)

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 25 Kwi 2012 22:01 #30033

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady :) Będę pilnować, czy wieczory nie są zbyt chłodne, niestety szklarni albo tunelu nie mam :(
A przy okazji będę kibicować Waszym okazom :) :bravo:
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2012 22:02 przez Hiacynta.


Zielone okna z estimeble.pl

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 26 Kwi 2012 07:44 #30128

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Hiacynto możesz te maluszki stawiać pod ścianą tam będą miały w nocy ciut cieplej ,moje stoją przed skalniakiem który pięknie oddaje ciepło :)
U mnie było dzisiaj 1,7 *C :jeez: Okropnie zimne te noce są
Pozdrawiam
Aneta :)

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 10 Maj 2012 14:03 #34693

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Aguś ja wciąż dreptam i sprawdzam czy już pączki czy coś urosły i doczekać się nie mogę...
To daturki od Adriana tyle co wniesione do domu

A to już posadzone


Kurcze tak pisałam że nie napisałam :oops:
Dziewczyny bardzo się cieszę :happy4: Teraz pochwalcie się jakimiś fotkami
Ja zamówiłam 4 odmiany ...( stoją już w 15-25 L donicach)
Rośliny odebrałam osobiście i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona. Zostałam oprowadzona po tunelach dosłownie :happy4: ....Iza i Adrian mają w tunelach dosłownie cuda aż mi :supr3: Ich oferta na stronie to jedynie ułamek tego co mają :eek3:
Polecam zakupy u Izy i Adriana super ludzie , wiedzę mają ogromną a sadzonki od Nich są piękne. Wkładają w prace nad nimi duuuuuużo :hearts: pewnie dlatego takie śliczne są ;)
Pozdrawiam
Aneta :)
Ostatnio zmieniany: 12 Maj 2012 23:43 przez Zjawka.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 11 Maj 2012 08:14 #34927

  • tom_mix
  • tom_mix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 15
Dziewczyny, cieszę się bardzo że daturki już u was :dance: Tylko ja się pytam gdzie są fotki, jedynie Anetka się postarała i wstawiła :happy4:
Wiecie co wczoraj przypadkiem wypatrzyłem. Pączki na Cerise baby :hearts: I to nie jeden ani 2 tylko 8.

Będziecie chować rośliny na noc w ''ziemnych ogrodników" ? U mnie niby ma być +2 w nocy. Kilka lat temu też tak miało być. Niestety rano była galareta :club2:

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 11 Maj 2012 08:56 #34942

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Tomuś prosimy zdjęcia...ta Cerise.... :whistle:

U nas są w winniczce zraszacze( tam stoją duże daturkowe drzewka) a w tunelu agro i kaloryferek w razie czego .Mój M zrobił powiadomienie anty przymrozkowe jak temperatura spada poniżej 2 stopni ( by był czas na reakcje) włącza się w domu alarm :screem: teraz jeszcze trzeba pobiega załączać wszystko ale ma być pełna automatyka :cool3:


Oglądałam kiedyś zdjęcia z Florydy jak Daturowe drzewa były właśnie zraszane -ochrona przed przymrozkiem i mam nadzieje że nam się uda nie oglądać czegoś takiego w tym roku u nas :sad2:
Pozdrawiam
Aneta :)

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 11 Maj 2012 14:04 #35039

  • tom_mix
  • tom_mix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 15
Anetko, profesjonalna uprawa u Ciebie :garden1: Mam nadzieję że system jednak się nie przyda do niczego.
Nic nowego nie szczepiłem, teraz żyję głównie maturami :sleepy: W przyszłym tygodniu w piątek albo sobotę będę coś działać w tym kierunku. Stare szczepienia jak na razie całkiem dobrze sobie radzą. Jedna podkładka puściła mi pęd, ale go nie urywam żeby cała się nie zasuszyła przypadkiem.
Anetko Ty też już szczepiłaś :happy4: Pokazuj tutaj innym jak to się robi.


Aguś, nie śpiesz się z zdjęciami. Teraz zdrowie mamy jest najważniejsze. Bedę trzymać kciuki :)

Najpierw zdjęcia pączków podwójnej białej. Rok temu jej się nie zdążyło więc teraz nadrabia


P1160790.JPG


P1160792.JPG


Cerise

P1160809.JPG


P1160811.JPG


P1160813.JPG


P1160817.JPG


Rosalla

P1160819.JPG


Moje perełki, Sanguinea i Culebra
P1160794.JPG


Super spot też ma malutkie pączki, tylko mój "super" aparat nie jest w stanie ich złapać
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2012 14:07 przez tom_mix.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 11 Maj 2012 14:09 #35040

  • tom_mix
  • tom_mix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 15
Mam już pierwsze kwiaty w tym roku :rotfl1: Co prawda to nie Datura ani Brugmansia, ale jej bliska kuzynka - Iochroma


P1160806.JPG


P1160801.JPG


P1160800.JPG


P1160797.JPG


P1160805.JPG

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 11 Maj 2012 14:45 #35050

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Jolu dziękuje :)Trzeba przyznać że mój M jest zdolny ( w domu pełen monitoring począwszy od kamerek po temperatury w całym ogrodzie i nie tylko dostajemy nawet powiadomienia sms jak ktoś do bramki dzwoni :rotfl1: ... Wszystko sobie zrobi sam )

Tomuś oboje z Marcinem mamy nadzieje że zraszacz nie będzie potrzebny bo niby na plusie zapowiadają ale u nas zastoiska mrozowe itd... :bravo: dla białasków i innych piękności ;)
Celebration
Pozdrawiam
Aneta :)
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2017 12:42 przez Hiacynta. Powód: usunięcie resztek po zdjęciach z hostingu, które znikły

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 16 Maj 2012 22:23 #37412

  • Ania
  • Ania's Avatar
Dostałam na wiosnę patyczki datur od koleżanki (róż,biały,żółty wszystkie dubeltowe) pięknie się ukorzeniły,puściły duże liściorki,siedzą już na dworze.Ale zastanawiam się gdzie będę przechowywać je przez zimę,nie mam piwnicy ani zimnej werandy,w garażu też za zimno :( Teraz póki małe to jeszcze mogę w okrytym styropianem jakims kartonie (?) ale jak będą duże to klops ,jak sobie radzicie z ich przechowywaniem gdy nie ma piwnicy?
A od kiedy wymagają nawożenia ? Jak będą miały kwiaty czy może już? I czy w tym roku zakwitną?
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2012 22:25 przez Ania.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 16 Maj 2012 22:23 #37413

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Panie i Panowie co tutaj taka cisza ?

Aniu będziesz miała ciężko je przechować :(
Gdy są zdrewniałe możesz je przechować w całkiem ciemnym i zimnym pomieszczeniu
Zimna klatka schodowa
Pozdrawiam
Aneta :)
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2012 22:31 przez Zjawka.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 18 Maj 2012 22:34 #38079

  • tom_mix
  • tom_mix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 15
Anetko, u mnie mszyc na razie nie ma. Byłem za to na pokrzywach niedawno a tak znalazłem kolonie zmutowanych mszyc. Jeszcze takich dużych szkodników nigdy nie widziałem :jeez: Tylko niech to nie próbuje do mnie przylatywać bo utłukę :club2:

Piotrze, piękna datura :bravo: Zgaduję że kwiatów jest ok 200szt?

Dzisiaj wkopałem 3 sztuki do szklarenki


P1160914.JPG


Przesadziłem siewki do większych doniczek


P1160921.JPG


Takie jedno nasionko wykiełkowało. Mam nadzieję że przebarwienia nie zanikną z czasem

P1160882.JPG


P1160926.JPG


Reszta będzie wkopana dopiero po weekendzie. Jeszcze troszkę zimno ma być w nocy u mnie.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 19 Maj 2012 10:08 #38143

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piotrze, a jakieś szczegóły o pielęgnacji i przechowywaniu zimą tych datur byś zdradził? Też bym chciała dochować się takiej :eek3:

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 20 Maj 2012 22:48 #38475

  • Strzezymir
  • Strzezymir's Avatar
Hiacynta wrote:
Piotrze, a jakieś szczegóły o pielęgnacji i przechowywaniu zimą tych datur byś zdradził? Też bym chciała dochować się takiej :eek3:

Imho :-),do datur trzeba dokładności i systematyczności.Codziennego podlewania aby dostarczyć jej odpowiednie ilości wody,czasami nawet kilka razy dziennie,a tej dorosła datura pomarańczowa potrzebuje nawet 15 litrów.Należy pamiętać,że jest rośliną bardzo szybko tracącą wodę w upalne dni przez liście i trzeba bardzo szybko reagować na jej ubytki.Nie znosi zimnej wody,musi być w temperaturze otoczenia,nie zraszamy liści i kwiatów.Jest żarłoczna i potrzebuje nawożenia co 3 dni,można też użyć długo działających typu Azofoska i Osmocote,choć najlepiej co 3 dni roztwór w płynie nawozu do datur.Nawozimy od początku maja.
Przechowywanie zimą jeśli w pomieszczeniu ciemnym to temperatura 5C i tak zimowane najlepiej kwitną .Jeśli jest pomieszczenie jasne to temperatura powinna być wyższa, ok 10C.
Cięcie zasadnicze jesienią kiedy skracamy pędy o 1/3 i korekta wiosną ,tniemy pędy martwe.
To takie podstawowe zasady i ogólnie przyjęte.
Pozdrawiam,Piotr
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2012 22:50 przez Strzezymir.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 21 Maj 2012 12:20 #38591

  • gosia07
  • gosia07's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 366
  • Otrzymane dziękuję: 30
A to część naszych najmniejszych mam i większe i więcej :)

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 21 Maj 2012 13:26 #38627

  • Zjawka
  • Zjawka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 122
  • Otrzymane dziękuję: 23
Gosiu piękna kolekcja :bravo:

A ja właśnie posadziłam część moich daturkowych drzewek mniejszą Anje i Sunbam w miejsce zeszłorocznej daturowej grządki.
M miał pomóc ale ja jestem Zosia samosia i zrobiłam wszystko sama :whistle:
Zostało mi 6 drzewek i przesadzenie dziesiątek mniejszych :lev: grunt to spokój a mają przyjść kolejne odmiany :silly:

Tomku chyba uda mi się upolować moje największe chciejstwo Wupperstolz .
Rodzinka jedzie do UK i obiecali że przywiozą :woohoo: Na czym u Ciebie takie pączki ?

Aguś a co u Ciebie?
Pozdrawiam
Aneta :)

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 24 Maj 2012 23:05 #39842

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9193
Zaczyna się
Pozdrawiam. Jola

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 25 Maj 2012 09:48 #39975

  • tom_mix
  • tom_mix's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 15
Gosiu, piękny lasek daturowy. Zamierzasz je do gruntu wkopać czy zostawisz w doniczkach?
Anetko, ile Ty już masz tych odmian? 50? Więcej?
Będę trzymać kciuki żeby rodzinka przywiozła Ci Wupperstolz ;)
Fafka, zazdroszczę Ci (pozytywnie oczywiście) że możesz już oglądać te piękne kwiaty na żywo i czuć ten wspaniały zapach
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2017 20:20 przez Forumowa Żabula.

Datura (Bieluń), Brugmansja (Trąba anielska) 28 Maj 2012 22:09 #40960

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2434
  • Otrzymane dziękuję: 9193
A teraz wącham sobie jeszcze białą pełną

Pozdrawiam. Jola


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.327 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum