• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Hoya linearis

Hoya linearis 11 Cze 2016 08:06 #479783

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Hoja bezproblematyczna (u mnie), lubiąca raczej średnie temperatury, kochająca zraszanie (duża wilgotność wokół niej), jednakże nie jest łatwa w ukorzenianiu - to moje spostrzeżenia. U mnie rośnie w lekkim podłożu torfowym. Jak tylko podłoże przeschnie trzeba ją koniecznie podlać. Lubi stanowiska jasne, lecz nie w pełnym słońcu (woli zacieniony kącik za firanką).

WP_20160410_21_58_07_Pro-2.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 25 Cze 2016 19:39 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25


Zielone okna z estimeble.pl

Hoya linearis 21 Cze 2016 13:58 #483290

  • aledra7
  • aledra7's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 3
Piękny okaz :woohoo: Kwitnie Ci chętnie? Moja też jest spora i ma pączki ale nie chce ich rozwinąć, stoją tak już ze 2 miesiące i nic. Jeśli chodzi o ukorzenianie to w moim odczuciu jest jak chwast :happy: bardzo łatwo i szybko puszcza korzenie w wodzie ;)
Pozdrawiam :) Ola
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2016 13:59 przez aledra7.

Hoya linearis 21 Cze 2016 15:20 #483303

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja swoją kupiłam na początku tego roku na all, już jako dużą roślinę i jeszcze mi nie kwitła, ale widzę że to pijaczka jakich mało, a okna wschodnie są dla niej jak najbardziej odpowiednie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya linearis 25 Cze 2016 13:58 #484365

  • Armasza
  • Armasza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1646
  • Otrzymane dziękuję: 3543
Z określeniem "hoja bezprobematyczna" zdecydowanie się nie zgadzam. Mnie ona dobija. Kupiona jako duża prawie dwa lata temu, teraz wisi jako pojedyncza nitka- żal nie tylko fotografować ale i patrzeć. Najpierw zamierały łodyżki na krawędzi doniczki- została połowa. Jak już nauczyłam się ukorzeniać i zaczęła rosnąć- tylko ją zaatakowały wełnowce. Dosyć późno się zorientowałam- więc mam nitkę. No a jak wiadomo nitkę nietrudno jest przelać. Myślę, że drugich urodzin u mnie to ona chyba nie dożyje. Dziwna hoja. Inne albo zamordowałam skutecznie i szybko, albo rosną, a ona wegetuje.
Pozdrawiam cieplutko
Hanka

Hoya linearis 25 Cze 2016 14:02 #484366

  • seboll01
  • seboll01's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Parapety Seby
  • Posty: 408
  • Otrzymane dziękuję: 109
Ja też miałem z nią kłopot ale poprzesadzałem w hydro i na razie rośnie.

Hoya linearis 25 Cze 2016 19:42 #484426

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Moja rośnie w torfie i wisi w oknie wschodnim i ma się bardzo dobrze. Systematycznie ją zraszam, a nawet czasami robię jej prysznic w wannie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya linearis 20 Wrz 2016 12:38 #502415

  • AYESHA
  • AYESHA's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kupiłam kilka dni temu sadzonkę do samodzielnego ukorzenienia.Dostałam dwie długie szczepki z pąkami kwiatowymi.
Zdaję sobie sprawę,że te pąki odpadną.Jedną szczepkę ukorzeniam w wodzie drugą w keramzycie,zobaczymy czy się uda a
jeśli ,to co wypadnie lepiej.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2016 12:39 przez AYESHA.

Hoya linearis 20 Wrz 2016 14:00 #502420

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Dobrze że próbujesz ukorzeniania rośliny w dwóch różnych wariantach. Któraś z nich na pewno się ukorzeni i będzie tą ślicznotką którą sobie zasadzisz w doniczce by się rozkoszować z czasem jej wzrostem a następnie kwitnieniami. Ja też tak bardzo często robię i w ten sposób poznaję która hoja w moich warunkach w którym wariancie się lepiej ukorzenia. Pamiętaj tylko że ta hoja woli bardziej zacienione miejsca. Nie znosi przeciągów i nagłych zmian temperatur. Trzymam kciuki za powodzenie ukorzeniania rośliny. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): AYESHA

Hoya linearis 12 Paź 2016 16:25 #505752

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Krysieńko
czy ja mam moim-Twoim dwóm pięknisiom oberwać kwiatki? tak, tak.... mają mega pączki! jutro mogę wstawić zdjęcia na potwierdzenie ;)
w sumie obie się obawiałyśmy, ze nie puszczą korzonków, a tu taka niespodzianka :kiss3: idą jak burza, resztę zostawiając na końcu!

Hoya linearis 12 Paź 2016 16:30 #505755

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ja bym im nie obcinała kwiatów. Wstaw tylko foty i opisz swoje spostrzeżenia z jej obserwacji. Jestem bardzo ciekawa ich widoku jak i twoich odczuć względem uprawy tej odmiany hoi, wszak u każdego może rosnąć inaczej z racji odmiennych warunków.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya linearis 09 Gru 2016 18:22 #513620

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Krysiu
i fot nie wstawiłam, bo piesia była zainteresowana nowymi kwiatuszkami i powąchała tak... że odpadły!
jednak wiem, że i Ty kochasz zwierzaki, więc mam nadzieję, że wybaczysz mojej "maleńkiej" :)
hoja rośnie! jak tylko zakwitnie (rośnie półkę wyżej-powyżej zasięgu nosa psa) pochwalę się kwiatem

Hoya linearis 09 Gru 2016 18:27 #513621

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
No, ja miałabym nie wybaczyć czworołapnemu? :think: :devil1: Niezłego niuchacza ma twój przyjaciel że wciągnął kwiatole wraz z aromatem do swojego nochalka. :devil1: Spoko, będzie jeszcze nie jedno kwitnienie. :hug:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya linearis 09 Gru 2016 18:35 #513624

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Krysiu, bo to też kwiato i ogrodo - maniaczka jak i my... tylko z czterema łapkami ;)

Hoya linearis 09 Gru 2016 18:59 #513627

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
I też by chciała by ją kochać i rozumieć. ;) :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Hoya linearis 11 Paź 2017 12:23 #569004

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Zaledwie kilka z nich daje na zapowiedzi. Chciałabym żeby dotrzymała je do końca. Byłoby to pierwsze kwitnienie hoi linearis u mnie. Chciałabym.... :dance:
DSC_0273.jpg
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): nati6, Lila25, Armasza

Hoya linearis 16 Paź 2017 18:54 #570012

  • Justyna2655
  • Justyna2655's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 12
A ja pannę linearis próbuję ukorzenić.
Od 19 września na zawiniętym pędzie nic :angry:
Z ośmiu szczepek po 4 liście w mnożarce ostały się trzy, mają korzenie 3mm długości :unsure:
Współpraca coś po grudzie mi na razie idzie :think:

Hoya linearis 16 Paź 2017 23:25 #570061

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Justysiu, hoja linearis potocznie zwana linką jest hoją niełatwą w ukorzenianiu. Ja już kilka razy poległam, ale tym razem mi się udało. Kwiaty nadal pachną i chyba jednak się zanosi na debiutanckie kwitnienie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): Justyna2655

Hoya linearis 17 Paź 2017 16:37 #570120

  • Justyna2655
  • Justyna2655's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 16
  • Otrzymane dziękuję: 12
Teraz doczytałam że H. linearis to kuzynka H. bella. Bella też dość wolno się korzeni.
W razie czego zrobię następne podejście z innym podłożem, np. ziemia kwiatowa po połowie z perlitem, lub sam perlit.
Na razie ukorzeniałam w mieszance "śmietnikowej" tj. ziemia do kwiatów, igły świerkowe (spod świerków, wstępnie przekompostowane, z drobnymi gałązkami), perlit, trochę odmoczonego włókna kokosowego, keramzyt, piasek, węgiel drzewny. Większość hoi czuje się w niej świetnie.
A na razie, podziwiam Kerstin Twoją pieknotkę :)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.308 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum