Pragnę Wam przedstawić niesamowitą w urodzie hoję gammal. Z moich obserwacji mogę stwierdzić że różni się od zwykłej hoi carnosy, choć są w wielu szczegółach są do siebie ogromnie podobne i łatwo je ze sobą pomylić. Hoja gammal ma grubsze nieco liście, jakby sukulentowate z nieco drobnymi plamkami, podobnie jak u hoi carnosy. Przyznać muszę że jest hoją nie do zdarcia, gdyż wielokrotnie było tak, że zapominałam o jej podlewaniu i mi nie padła, jak to by zrobiło większość hoi. Oczywiście nie namawiam do jej zaniedbywania w pielęgnacji, tylko sugeruję że to ''żelazna'' hoja która nieźle znosi przesuszenie jak i przelanie.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2018 11:37 przez Forumowa Żabula.