TEMAT: Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne...

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 14:01 #745100

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
O matko
, tylko nie wiem czy dożyję.


Zielone okna z estimeble.pl

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 15:01 #745106

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Mam hoje w dwóch doniczkach.Kwitły trzy razy.Pędy sięgają podłogi.Koniecznie muszę je przyciąć i ukorzenić,czego nigdy nie robiłam.Chyba najlepiej zrobić to wiosną.


20210127_113828.jpg


20210127_113728.jpg


20210127_113834.jpg


20210127_113810.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Lila25, nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 16:52 #745129

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
zielonajagoda, dziękuję za pomysł z pojemnikiem- szczerze mówiąc nawet mam taki, ale nie przyszło mi do głowy, że mógłby posłużyć za "szklarenkę". W prawdzie jakiś czas temu podobała mi się taka ozdobna szklarenka, ale do celu o jakim myślę, chyba się nie nadaje. Zresztą jest droga, w tej cenie mogłabym sobie kupić naprawdę drogą hoję :bad-idea:
Mogłabyś mi jeszcze napisać, o jakie maty chodzi?
Przepraszam że wracam do tego co napisałaś:zielonajagoda wrote:
(...)Ja mam tragicznie mało miejsca, na doniczki, wiosną będę robić porządek w swoich, ale najpierw muszę ten zakichany egzamin zdać, bo bez paszportów nie wolno wysyłać roślin w paczkach.
Ja jestem trochę nie na czasie, czy sprzedając nadwyżki swoich roślin trzeba mieć jakieś zezwolenie? Na czym polega ten egzamin, o którym piszesz? (Ja też będę miała sporo nadwyżek, ale nie aż tyle, by sprzedanie ich za przysłowiowe "kilka" złotych było moim źródłem utrzymania...

Koma, ładne masz hoje, bujne :). Ja mam jedną podobną, też z takimi ciemnymi liśćmi, prawdopodobnie jest to Hoya carnosa, ale żeby to potwierdzić, czekam na kwitnienie. Czy Twoje może już kwitły?
Pozdrawiam, Beata.
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 16:56 przez Vesper.

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 16:52 #745130

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Mario, hoja hoją, ale jaki piękny kwietnik :supr3: cudo. Wiosna to dobry czas na ukorzenianie, dłuższy dzień więc więcej światła i cieplej :)

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 16:59 #745131

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Vesper, ja mam takie, podgrzewam sadzonkom nóżki w zimie, przy ukorzenianiu allegro.pl/oferta/jak-utrzymac-odpowiedn...terrarium-9755935040
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 17:00 #745133

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Są mniejsze i są większe, mi takie wystarczają do ukorzeniania, żeby nie wystawały spod dna pojemnika :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 17:04 #745137

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
No niestety, trochę nas załatwili z nadwyżkami z parapetów i ogrodów, wysyłając w paczkach musimy paszportować rośliny, bez paszportów można tylko sprzedać bezpośrednio, z ręki do ręki. Oczywiście sprzedaż idzie nadal, ale ja jestem strachajło i wolę ten egzamin zaliczyć, wpisać się do rejestru i sprzedać te cięte kawałki roślin na legalu.
Na którymś wątku dziewczyny wstawiły filmik faceta któremu zabronili nasiona rozsyłać.
Ostatnio zmieniany: 27 Sty 2021 17:05 przez zielonajagoda.
Za tę wiadomość podziękował(a): nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 17:16 #745144

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3536
  • Otrzymane dziękuję: 29753
Iwonko,takie kwietniczki mam 2.


422.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): nikita5

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 27 Sty 2021 17:19 #745145

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Cudne, piękne, aż oczy rwą :bravo: :bravo: :bravo:

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 02 Lut 2021 18:11 #746330

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Caudata uczy mnie cierpliwości ;), już tyle czekam żeby się otworzyły pąki, a ona sobie żarty stroi i wisi, wisi, wisi...

2021-2-211-0-37.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, Jaedda, nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 04 Lut 2021 04:42 #746638

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
zielonajagoda, razem z Tobą czekam aż rozwinie pąki, chociaż tak czy inaczej gratulacje, wd. mnie caudata to nie jest "łatwa" hoya, ja kupiłam kiedyś sadzonkę jednowęzłową (fakt, że nie była w najlepszym stanie), ale nie udało mi się jej ukorzenić...
Pozdrawiam, Beata.

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 04 Lut 2021 08:14 #746660

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Jak to zwykle bywa u każdego inaczej się dzieje ;). Caudata nigdy nie sprawiała mi problemów, ale, ale, teraz mam jednwęzłową splash w ukorzenianiu, więc się okaże ;)
Też czekam niecierpliwie na rozkwit pąków, oby nie zrzuciła, w zapasie są jeszcze dwa mniejsze pędziki kwiatowe.
Teraz zbiera się do kwitnienia, obscura, panchoi i thomsonii ma pędziki kwiatowe, na meredithii pomału dochodzi ostatni pęd kwiatowy.
Obscura:

obscura-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, Jaedda, nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 06 Lut 2021 21:21 #747030

  • Vesper
  • Vesper's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 94
  • Otrzymane dziękuję: 153
Teraz zbiera się do kwitnienia, obscura, panchoi i thomsonii ma pędziki kwiatowe, na meredithii pomału dochodzi ostatni pęd kwiatowy.
Wow... :eek3: :bravo: Muszą mieć u Ciebie bardzo dobrze, skoro aż tyle będzie kwitło :) . Moje hoje- z wyjątkiem carnosy w czterech odmianach, belli i pubicalyx, zachowują się jakby chciały przespać zimę ;) ... Mam nadzieję, że wraz z wiosną ruszą (już nawet mówię do nich, bo podobno kwiaty to lubią :happy: :crazy: ). Pozostaje czekać.
Pociechą są zdjęcia hoi takich jak Twoje, zielonajagodo, i innych forumowiczów... Myślę sobie wtedy: może kiedyś? :flower1: :flower2:
Możesz zdradzić, czy zimą nawozisz swoje piękności? (Ja dotąd tego nie robiłam, w tym roku pierwszy raz nawożę je nawozem dla... kaktusów, ale tylko raz na miesiąc i trochę mniejszą dawkę, niż zaleca producent. Jeśli chodzi o nawożenie to nadal się uczę, wcześniej używałam głównie biohumusa, a w nawozach sztucznych nie zastanawiałam się nad składem, dopiero w tym roku trochę poczytałam o tym, jak dużą rolę mają poszczególne pierwiastki w procesach wzrostu czy kwitnienia.

P.S. Meredithi to moje marzenie (jedna z Top Ten), gdybyś kiedyś przycinała swoją, chętnie odkupię sadzonkę.
Pozdrawiam, Beata.
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2021 21:22 przez Vesper.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, nikita5

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 06 Lut 2021 23:02 #747050

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Moje hoje trzymam w mieszkaniu w mieście, jeden pokój mam specjalnie przeznaczony na egzotyki, jest w nim cieplutko i na kaloryferach stawiam pojemniki z wodą, bo z tych wiszących kamionkowych niewiele paruje. Kwitła też Rebecca ale przegapiłam. Rozmawianie z kwiatami to normalna rzecz :).
Moim marzeniem jest undulata, kiedyś na pewno sobie kupię.
Zostawiam rybi ogon, czyli polyneurę Broget, puściła nowe pędy pomimo śniegu za oknem ;)
I produkuje drabinę do nieba ;)

20201117_145833.jpg


Stary, nowszy i najnowszy ;) liść

20210119_122007.jpg


20210119_121933.jpg


20210119_122030.jpg


Nie wiem czy z egzotyków lubisz alokazje, w Netto rzucili trzy ciekawe odmiany, oczywiście kupiłam :)
:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Lila25, nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 06 Lut 2021 23:37 #747059

  • patrvcja
  • patrvcja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jakie piękne te Wasze hoje :hearts:

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 06 Lut 2021 23:39 #747060

  • patrvcja
  • patrvcja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 20
U mnie grey ghost nie chce ruszyć od roku :(
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, nikita5, Vesper

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 07 Lut 2021 11:03 #747088

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3081
  • Otrzymane dziękuję: 5956
Śliczne cudeńko. Może słoik i mata pod nóżki? Ja teraz ukorzeniam zdychający liść filodendrona verrucosum, przyszedł w stanie agonalnym, może ma z 15% szansy a może i mniej. Dostał duży słój, na dno warstwa keramzytu, węgiel drzewny i mech, pod nóżki matę grzejną, a nad głowę lampę do roślin, zobaczymy czy da radę. No i pryskam rhizotonikiem. Spróbuj swojego duszka jakoś rozruszać :). Mi wreszcie nareszcie ruszyła Seanie, stała ze trzy miesiące.
Za tę wiadomość podziękował(a): Vesper, patrvcja

Hoje (hoye)...Nie tylko z liści ozdobne... 07 Lut 2021 12:46 #747105

  • patrvcja
  • patrvcja's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 20
Dziękuję :) Oj ona już od paru miesięcy ma matę pod nóżkami, lampę o pełnym Spektrum nad sobą i wysoooką wilgotność. Myślałam właśnie nad zakupem Rhizotonica, może to by ją ruszyło ;) Oj słyszałam, że Verrucosum jest bardzo delikatny, zwłaszcza teraz zimą. Pomyśł na odratowanie bardzo dobry, trzymam kciuki!
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen
Wygenerowano w 0.799 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum