TEMAT: Colocasia

Colocasia 05 Cze 2014 23:59 #269191

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Roślinka jak w tytule. Czy ktoś coś wie na temat "uprawy" tej roślinki.
Dzisiaj natrafiłam na celule ,oczywiście kupilam ale co dalej ...../oczywiste posadzić tylko czy do gruntu a moze donica ? jak zimować ?/


Zielone okna z estimeble.pl

Colocasia 05 Lis 2014 19:57 #310737

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Ewo, jak się miewa Twoja Colocasia ?
Kiedyś miałem ją w donicy - latem na zewnątrz, zimą w mieszkaniu.
Na podwórku rosła i wyglądała pięknie, zimą traciła większość liści. Po 3 latach była tak dużą ze musiałem oddać. Roślina nie została zabrana na czas do domu i liście zmarzły, nowi właściciele uznali że roślina jest do wyrzucenia i wyrzucili ......
Może dysponujesz zdjęciem ?
Pamiętam że jak oddawałem swoją to liście miału ok 30-40cm szer i 50 i więcej wys.

Colocasia 06 Lis 2014 12:03 #310898

  • ewa1953
  • ewa1953's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 783
  • Otrzymane dziękuję: 497
Moja roślinka całe lato spędziła w ogrodzie. Jest malutka -bulwa była w fatalnym stanie. Teraz jest w "przechowalni" razem z cannami /część nadziemna obcięta tak mi radziła osoba,która oferowała tą roślinkę na OLX/.Zobaczę co z tego wyjdzie.Byle do wiosny....

Colocasia 06 Lis 2014 21:36 #311050

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
No nie wiem, ja bym nie zasuszał rośliny, zwłaszcza że jest malutka jako piszesz. Poza tym Taro z racji swego naturalnego pochodzenia nie ma typowego okresu spoczynku, a w naszych warunkach klimatycznych, przy skróconym dniu świetlnym to właśnie bulwa najbardziej przyrasta ponieważ składniki pokarmowe i energia nie 'idą' w liście tak jak latem więc korzysta na tym bulwa.
Tak bynajmniej gdzieś kiedyś czytałem i tak stosowałem.

Colocasia 06 Lis 2014 22:13 #311066

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Kiedyś widziałam kolokazję w zimowym ogrodzie, traktowana była jako roślina doniczkowa, całoroczna. Piękna była, na ponad metr wysoka z aksamitnymi prawie czarnymi liśćmi. Ale do fotografowania była wredna, światło odbijało się fatalnie i na zdjęciach traciła kolor :dry:

Colocasia 08 Lis 2014 06:55 #311486

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Znalazłem swoje zdjęcia z 2009r z okresu letnio - jesiennego, kiedy to młoda roślina z podwórka trafiła do mieszkania :




Na innym forum pamiętam że trwała burza umysłów, czy to Colocasia czy Alocasia gigantea.
Sam nie miałem pewności, ale za tym że to Colokazja przemówiły bulwy korzeniowe :)

Colocasia 19 Wrz 2017 22:37 #565433

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2427
Colocasia
Pochodzi z tropikalnej Azja Południowo – Wschodniej oraz Polinezji. Roślinę od maja do połowy września możemy trzymać na tarasie, balkonie,
ogrodzie. Zimą roślinę ustawiamy w chłodnym pomieszczeniu w temperaturze około 18 stopni. Dodatkowo całą doniczkę stawiamy na tacce
z mokrym keramzytem aby zwiększyć wilgotność. Także zimą należy utrzymywać roślinie stale wilgotne podłoże.

Podłoże powinno być żyzne wymieszane z nawozem długo działającym.

Rozmnażanie poprzez bulwy przybyszowe. Rozmnażanie z nasion jest trudne, po pierwsze, roślina rzadko kwitnie. Jeżeli uda się nam dochować nasion.
Trzeba nasionom zapewnić warunki tropikalne.
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2017 23:25 przez Michał.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.260 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum