TEMAT: Cytryna Meyera

Cytryna Meyera 23 Lip 2018 15:49 #619407

  • Sylwia76
  • Sylwia76's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 10
  • Otrzymane dziękuję: 17
Cytrynę posiadam prawie dwa lata, ale początek był bardzo trudny, ledwo co przeżyła moją niewiedzę.
Jest kilka zasad, które pomagają mi w uprawie cytrusów(a mam ich kilka). Cytrusy potrzebują dużo światła i nie znoszą zbyt obfitego podlewania – nadmiar wody je zabija. To na początek, później prawidłowe nawożenie(tego jeszcze nie opanowałam), ale nie jest źle. :)
Cytryna Meyera jest naturalnym mieszańcem cytryny i pomarańczy. Owoce różnią się od owoców zwyczajnej cytryny. Są bardziej zaokrąglone i posiadają cieńszą skórkę.
W smaku są smaczniejsze i słodsze.
Kilka zdjęć z ubiegłego roku, cytrynek było 26 B)
IMG_0019.jpg


IMG_0021.jpg

Lada moment otworzą się kwiaty. Mam nadzieję na kilka owoców :)
IMG_1083.jpg


IMG_1086.jpg
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2018 16:07 przez Sylwia76.
Za tę wiadomość podziękował(a): Peteri


Zielone okna z estimeble.pl

Cytryna Meyera 23 Lip 2018 16:32 #619408

  • Peteri
  • Peteri's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 38
  • Otrzymane dziękuję: 22
Cudowne i takie zdrowe że aż miło . Bardzo dużo tych cytryn . Ja , kiedyś próbowałem kilkakrotnie posadzić cytrynę i mandarynkę z pestki .Wszystko było pięknie ... do zimy . Z nastaniem krótkiego i mało słonecznego okresu jesienno-zimowego , najpierw odpadły listki a później uschły łodyżki . Po kilku takich razach poddałem się....
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwia76

Cytryna Meyera 23 Lip 2018 16:37 #619409

  • Medard
  • Medard's Avatar
Mimo iż widzę to zdjęcie z cytrynkami kolejny raz to jestem nadal pod ogromnym wrażeniem!!!26 sztuk!!!Najlepsze jest to, że to nie są zwykłe cytryny! Te są dostępne w sklepach tylko zimą. Posiadają niesamowity smak, a herbatka, miodek i Meyerka to niezapomniane chwile :). Coś przepysznego! Byłem w zeszłym roku pod takim wrażeniem, że sam zakupiłem sadzonkę, ale niestety nie rośnie. Cały czas to mały badylek, który stoi w miejscu:(. Przesadziłem tydzień temu do większej doniczki z drenażem, więc może chociaż kilka centymetrów podrośnie - ale na pewno szybko tak pięknie nie będzie wyglądać jak u Ciebie Sylwia. Szkoda, że nie zakupiłem sadzonki w dyskoncie w tym roku-może by się lepiej rozwijała:(.

Gratuluję fantastycznej Meyerki! Aż zapiera dech w piersiach... :supr:

Cytryna Meyera 24 Lip 2018 23:32 #619616

  • Mietek77
  • Mietek77's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 3
Jest bardzo dobrze :). Mi moje dwie Meyerki słabiutko rosną, ale kto wie. Garatuluję pięknego cytrusa. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Sylwia76


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.266 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum