TEMAT: Murraya z nasion

Murraya z nasion 03 Sie 2018 17:45 #620805

  • Medard
  • Medard's Avatar
Murraya jest rośliną występującą w Chinach oraz Azji południowo-wschodniej. Wchodzi w skład rodziny Rutaceae, czyli jest blisko spokrewniona z cytrusami. Kwiaty białe, pachnące. Często uprawiana jako żywopłot, jednakże można prowadzić na drzewko.

Swoją przygodę z tą rośliną rozpocząłem coś koło lutego tego roku. Zamówiłem nasiona w krajowym sklepie internetowym, wysiałem i czekałem. Po dwóch miesiącach wyrzuciłem, gdyż nic nie wzeszło. Dałem sobie kolejną szansę i także w krajowym, ale innym sklepie internetowym, o którym miałem bardzo dobre opinie na temat kiełkowania od nich nasion roślin tropikalnych, więc perspektywa była obiecująca. Niestety, znowu po jakimś czasie wyrzuciłem, bo nic nie wzeszło. Ale do trzech razy sztuka i tym razem zamówiłem nasiona z zagranicy - a dokładniej z Węgrzech. Szybko doszły, wysiałem i...po tygodniu mam trzy siewki! :D. Nasion ogólnie było 10, więc kto wie,czy tamte nie potrzebują po prostu więcej czasu - jednakże jest już sukces! Przedstawiam Wam moją "murrajkę", która ma coś koło 4 dni :)

Murraya paniculata

IMG_0003-4.jpg


Nic, całkowicie nic nie wiem o uprawie tej rośliny. Wiadomo tylko, że jest wrażliwa na przelanie i, że lubi słońce. Metodą prób i błędów będziemy szli drogą do sukcesu - o czym będę co jakiś czas informował. Ktoś posiada Murrayę? :).
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2018 17:47 przez Medard.


Zielone okna z estimeble.pl



Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.338 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum