TEMAT: Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 28 Lut 2020 14:43 #695657

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3927
  • Otrzymane dziękuję: 20981
Reniu - a to nie będzie mój ulubiony Red Lion?

Porównaj.
Za tę wiadomość podziękował(a): renaa


Zielone okna z estimeble.pl

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 28 Lut 2020 14:57 #695658

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Wg mnie to RL :)
Pozdrawiam,
Renia

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 28 Lut 2020 19:32 #695695

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2402
  • Otrzymane dziękuję: 9058
Reniu na podstawie Twoich zdjęć można by przyjąć, że to RL w słońcu, bo tak w słońcu wychodzi jego kolor na zdjęciach, chociaż nie do końca odpowiada rzeczywistości. Jednak piszesz, że to czerwień bardziej wpadająca w pomarańcz i tu już bym się zastanowiła, bo jednak prawdziwy RL to zdecydowanie mocna czerwień, a nie pomarańczka i strasznie trudna do fotografowania. Sama musisz sobie dopowiedzieć, czy Twój jest na pewno mocniej czerwony, czy pomarańczowy.
Pozdrawiam. Jola

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 28 Lut 2020 19:59 #695706

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
renaa wrote:
Taki NN mi zakwitł. Kolor bardziej pomarańczowy/ pomarańcz+ czerwień. Pewnie trudny ( dla mnie niemożliwy) do określenia :) Kwiaty mają ok. 15 cm wysokości. Może ktoś ma jakieś pomysły?





Chyba trochę namieszałam :think: Jeśli chodzi o tę cebulę, to Orange Souverain- po konsultacjach z koleżanką, która ma wyjątkowo dobre "oko" B)
Pozdrawiam,
Renia
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 29 Lut 2020 09:13 #695784

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2402
  • Otrzymane dziękuję: 9058
Reniu, to chyba traf w dziesiątkę. :bravo: Koleżanka z dobrym okiem przydałaby się nam tutaj do wątku rozpoznawczego. :flower1:

Mojego różowego z Biedronki podejrzewa się o bycie odmianą 'Bolero'. Czy macie tę odmianę i możecie potwierdzić ?
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): renaa, CHI

Identyfikacja odmian Hippeastrum (Zwartnic) - uwagi i spostrzeżenia 24 Mar 2020 15:43 #700459

  • renaa
  • renaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 868
  • Otrzymane dziękuję: 2414
Taki białas, potargany :) Wykluczam tylko "Jewel"- nie ma czerwonego środka. Kwiaty niewielkie- 12 cm średnicy. Macie jakieś pomysły?
DSC06147.jpg


DSC06148.jpg


DSC06149.jpg


DSC06150.jpg
Pozdrawiam,
Renia
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.246 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum