TEMAT: Barakudowa zielenina

Barakudowa zielenina 22 Lut 2016 13:11 #437541

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Incassata Moon Shadow:

CAM01534.jpg


CAM01536.jpg
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Barakudowa zielenina 22 Lut 2016 20:07 #437626

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Super! Pojedzie razem z resztą do Krysi a gdy się jej już rozrośnie to i mi Krysia nie odmówi :)
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 22 Lut 2016 20:40 #437647

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ty dobrze wiesz kochana jędzo, że mam do Ciebie szczególną słabość. :jeez: :devil1: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 22 Lut 2016 21:33 #437691

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Wiem, wiem Krysiu i nie omieszkam tego wykorzystać przy każdej możliwej okazji :evil: :wink4: ;) :P
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 22 Lut 2016 21:59 #437707

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nie wtajemniczeni nie wiedzą że się jedynie pozytywnie wykorzystujemy w celach powiększania naszych zbiorków hojkowych. Po prostu te typy tzn. MY, już tak mają. :devil1: :funnyface: :devil1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 04 Mar 2016 23:23 #441507

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Jako, że i u mnie wiele roślin zaczyna się budzić z zimowego letargu, postanowiłam cyknąć kilka fotek.

Najpierw "stare" w nowej odsłonie:

Dzbanecznik dostał nowe lokum
Dzbanecznik.jpg


Kilka sukulentów też miało przeprowadzkę do szklanej kuli
szklanakulazsukulentami.jpg


Umyłam okno w sypialni i zrobiłam z roślinami nieco porządku...
Sypialnia.jpg


Monstera Deliciosa po zimowym cięciu wypuściła nowy liść i chociaż się jeszcze nie rozwinął to już widać, że będzie pięknie powcinany :)
Monsteradeliciosanowylistek.jpg


Hoyowo…

Serpens i Retuza mają nowy szklany domek
SerpensiRetusa.jpg


Ruszyły:
Lauterbachii
Lauterbachii.jpg

Gracilis i Austaralis Lisa
GracilisiAustralisLisa.jpg

I wiele innych już pnie się do słoneczka ale słoneczka brak…

I dzisiaj wypatrzyłam u mojej zwykłej Austarlijki pypcia kwiatowego. Ciekawe czy donosi…
Austarliskwitnie.jpg


Na testa kawałek Lacunosy trafiło do muszelki i teraz wisi w oknie…
H.L.BogorJawa.jpg


Akwariowe sadzonki
Sadzonkiwakwa.jpg
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 05 Mar 2016 11:29 #441585

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Ukorzeniasz w seramisie... :think: Ciekawe czy u mnie by to zdało egazamin? A tak swoją drogą, to gratuluję puszczalskich roślinek! :bravo: :bravo: :bravo:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 05 Mar 2016 12:13 #441597

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Tak, obecnie wszystkie hoye ukorzeniam w seramisie i jak na razie mam 100% sukcesu.
Właśnie przed chwilą ułamałam czubek wzrostu u Macrophylli albomarginaty co wybitnie podniosło mi ciśnienie bo była moją 40 hoyą, która podjęła wzrost… Teraz mam ich 30 na ok 70szt... :evil: :evil: :evil:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 06 Mar 2016 19:01 #442125

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Ja sobie już w ogóle nie wyobrażam ukorzeniania hoi inaczej jak tylko w seramisie. Jest rewelacyjny a jego jedyna wada, to że zawsze mi go za mało...
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 07 Mar 2016 09:07 #442351

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To i ja spróbuję użyć seramisu. Kiedyś próbowałam ukorzeniać zielonaski w seramisie, ale coś mi nie wychodziło. :think: U mnie najczęściej zdawał egzamin perlit lub zw3ykła woda. :whistle: :dazed:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 07 Mar 2016 13:50 #442419

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Jedyną wadą seramisu jest jego cena bo tani to on nie jest. Na szczęście jest wielokrotnego użytku- ukorzeniam w nim to co zdrewniałe i półzdrewniałe. W perlit wkładam to co łatwiej gnije. np. Fiołki błyskawicznie ukorzeniają się właśnie w perlicie, cebulę na szczypiorek też mam posadzoną w perlit :)
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 07 Mar 2016 18:43 #442478

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
O i jeszcze jedna taka JEDYNA wada seramisu mi się przypomniała-jak się go przeleje, to sadzonki gniją, ale chociaż widać po kolorze kiedy za mokry. No więc za mokry seramis się "rozmienia na drobne", kruszy na maciupeńkie kawalątki.Ale i tak mimo iż drogi, szybko wychodzi i za mokry się "pomniejsza" to seramis jest najlepszy na świecie!
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 07 Mar 2016 22:27 #442582

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
O, to nie wiedziałam, że jak zbyt mokry to się kruszy. Ja namacalne najpierw z 20 minut, potem odcedzam wodę i dopiero sadzonki w to idą. Jakoś tak pomyślałam, że on dłużej od keramzytu wodę trzyma wiec taki sposób sobie wykminiłam.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 11 Mar 2016 20:08 #443828

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Zaletą seramisu jest trzymanie wilgoci a jednocześnie szpareczki między kamyczkami pozwalające korzeniom oddychać. Jak jest seramis za mokry i robi się wtedy drobny pyłek seramisowy, to zatyka te szczeliny i nie pozwala roślinie oddychać przez korzonki. W za mokrym korzenie mogą obumierać. Jego wystarczy trochę ale równomiernie podlać i obserwować jak wilgoć sobie kamyczuszki podają jeden od drugiego. Kubeczki z seramisem muszą mieć dziurki odpływowe, żeby woda na dnie nie stała (inna sprawa, że przez większe dziurki seramis też "wylata"...
Najlepiej więc lekko wilgotny seramis plus torebka foliowa na głowę sadzonki-i nie ma zmiłuj-ukorzeni się jak złoto !
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Mar 2016 01:15 #444356

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
U mnie zamiast torebek jest akwarium, które trzyma wilgoć i tworzy wokół roślin mikroklimat. Wietrzę je co kilka dni i jest ok. Dodatkową zaletą jest to, że mi koty niczego w nim ( akwarium) nie przewracają i że ma własne oświetlenie.
Dzisiaj byliśmy rodzinnie na łące w Wilanowie, gdzie mój mąż zwykł latać na paralotni. Pojechaliśmy właściwie przewietrzyć się i męża skrzydło paralotniowe a że w pobliżu jest ogrodniczy to…
Oczywiście, że polazłyśmy ze Szkodnikiem zobaczyć czy już otwarty jest w nowym sezonie i okazało się, że właśnie ruszają. Ten sklep to spory teren na którym wystawione są latem rośliny ogrodowe ( drzewa, krzewy, trawy, kwiaty, zioła, warzywa itd.). Jest też małe niby biuro/kasa i tam są drobne rzeczy jak nawozy, chemia, narzędzia. Wlazłyśmy do środka bo Szkodnik chciała jakieś nasionka kupić ale mieli jeszcze nierozpakowane kartony z nasionami za to wyparzyłam w ciemnym kącie dwie, wielkie donice z Aspidistrami. Trochę się zdziwiłam ale spytałam o cenę i aż mnie zatkało… Wracając z łąki oczywiście zajechaliśmy samochodem do tego sklepu i do domu wróciłam z Aspidistrą. Jutro policzę ile ma liści ale donica jest na serio wielka a zapłaciłam za nią tylko 35zł. Od jakiś 2 lat przymierzałam się do niej bo chciałam postawić coś zielonego w głębi salonu a u mnie w salonie ciemnawo jest. Oglądałam na Allegro ale cena 35zł za 3 czy 4 liście mnie odstraszała. Po powrocie do domu Aspidistra zażyła kąpieli i okazało się, że kwitnie skubana.

A oto mój nowy nabytek:


20160312_170102.jpg




20160312_170116.jpg



I jej kwiaty


20160312_170006.jpg




20160312_170036.jpg



Mąż niezbyt zadowolony bo twierdzi, że to chwast zwykły bo tylko zielone długie liście i jakoś dziwnie kojarzy mu się z roślinami w szkole ale ja widzę w niej olbrzymi potencjał. Musze ją tylko przesadzić bo donica już przerośnięta korzeniami i zadbać troszkę o liście bo nieco zmarnowane. Jestem z niej bardzo zadowolona.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2016 01:23 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Mar 2016 12:05 #444462

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Choć Aspidistra jest faktycznie piękna i dorodna, to ja jej bym raczej nie kupiła. Wolę rośliny częściej kwitnące. Jedynie Monstery i filodendrony są u mnie wyjątkiem od tej zasady.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Mar 2016 19:47 #444651

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Aspidistrę zwą inaczej "Żelazne Liście", czyli roślina nie do ukatrupienia ;p)
W sumie na stanowisko nienadające się do uprawy innych roślin-niezły pomysł.

Ja bym raczej skłaniała się ku araukarii, bo śliczna choinka i też lubi ciemno a z tego co zauważyłam, nie masz tropików w salonie, a raczej przyjemny chłodek.

Ogrodniczy na Wilanowie, powiadasz, hmmmm ;)
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 14 Mar 2016 12:47 #444879

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Zobaczymy jak się sprawdzi w głębi salonu. Bo okno zastawione na maxa mam a reszta mieszkania pusta, zupełnie bez roślin. Arukaria nie dla mnie. Choinkę tylko w święta chce mieć w domu a resztę roku raczej las deszczowy i Aspidistra pasuje do reszty moich roślin. Sprawdzimy czy faktycznie taka nie kłopotliwa. Selinko, u mnie właśnie tropiki. 21-23'C w całym mieszkaniu. Musiałaś trafić na jakieś wietrzenie co żako się u mnie zdarza.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 14 Mar 2016 12:50 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.411 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum