TEMAT: Barakudowa zielenina

Barakudowa zielenina 18 Mar 2016 18:30 #446463

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Mam to samo, parapety zastawione, a w głębi mieszkania mało co chce rosnąć.
Chociaż jak patrzę na Twoje okna, to moje wydają się jeszcze prawie puste :rotfl1:
Bardzo ciekawe miejscówki dla roślin znajdujesz, szczególnie te wiszące :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Barakudowa zielenina 18 Mar 2016 21:56 #446613

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Miło mi, że wpadłeś do mnie Gabrielu. Ratuję się jak mogę. U każdego zielonozakręconego przychodzi w życiu taki moment, że każdy centymetr przestrzeni do której docierają promienie słoneczne jest na wagę złota. Ja muszę już w 3 płaszczyznach operować bo inaczej musiałabym się pozbyć pewnie połowy moich roślin bo po mimo sporego metrażu i niewymiarowo szerokiego parapetu to sensownego miejsca na rośliny mam niewiele. Mam swoje marzenie o oranżerii a jeśli nie oranżerii to o większej ilości okien z szerokimi i głębokimi parapetami ale… Na razie zadowalam się tym co mam i ciesze się, że u mnie tak ciepło bo mogę sobie pozwolić na wiele roślin, które nie zniosły by niższej temperatury.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 24 Mar 2016 19:14 #448760

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Kilka nowości do mnie zawitało…

Dracena, Difenbahia i piękna, ciemna Kordylina. Kompozycja od Tomaszewskiego kupiona w "Kefrurze"
20160320_204313.jpg


20160320_204543.jpg


Szeflera Dizygoteka

20160320_204333.jpg


20160320_204434.jpg


Polyscias

20160320_204500.jpg


Nowy Kroton

20160320_204417.jpg


20160320_204352.jpg


I odkupiłam sobi Philodendrona Brasil. Kiedyś go miałam ale gdzieś wyparował…

20160324_192350.jpg


Ficus Variegata to ten w środku. Jest chyba nawet ładniejszy od tego drobnolistnego na dole.

2016-03-2419.01.17.jpg


Palma ( nie wiem do końca jaka)

20160320_205124.jpg


I ogólny widok

20160324_175318.jpg
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2016 19:40 przez Barakuda.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 24 Mar 2016 20:55 #448810

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
O jacie, o ja pierniczę, o kurka wodna !!! Aga buszmenka ! Tyle masz nowości ??? !!!
Ostatnie zdjęcie wymiata-takie widoki tygrysice lubią najbardziej :)

A palma to strzelam, że chyba howea. Kiedyś się znałam nawet na palmach.
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2016 20:56 przez Selinka.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 24 Mar 2016 23:31 #448881

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Nowości tylko kilka małych sadzonek a reszta uzbierała się od jakiegoś 2010r. (najstarsza u mnie roślina to ta Dracena Obrzeżona właśnie z 2010r., kupiona w Ikei jako pióropusz wystający z ziemi). Tak intensywnie to zarastam od 3 lat ale sporo roślin nie udało mi się utrzymać przy życiu w tzw. międzyczasie…
No właśnie palma była opisana tradycyjnie jako "rośliny zielone mix"… I teraz nie wiem jak ją dalej prowadzić, jakie woli stanowisko, żeby jej dobrze było… Podpowiedz coś Asiu.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 25 Mar 2016 23:52 #449232

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Palmy najlepiej udają się ...........w kościele :happy4: :happy3: :happy2:
Pamiętam, że są żarłoczne (lubią odżywki)i lubią jasne, przestronne miejsca. Ja miałam chamaedorę, ale bez sukcesów.Najważniejsze-nie przelewać, regularnie podlewać, zapewnić wilgotność powietrza (żeby końcówki nie ciemniały, ale ciemnieją też w zbyt nagrzanych miejscach). Palmy najpiękniejsze i to na żywo widziałam w Lisbonie :whistle:
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 26 Mar 2016 06:36 #449249

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
W lutym rozpoczęła się dyskusja odnośnie draceny jaką masz - Sheltie pokazała Dracena Song of India (która rośnie w krzak), natomiast Ty masz Dracena sanderiana, potocznie zwaną i kupowaną jako Lucky bambo vel bambus (która rośnie prosto do góry) :huh:

Nowego krotona szczerze zazdroszczę - nie widziałem na żywo jeszcze takiego :cool3:
Ostatnio zmieniany: 26 Mar 2016 06:37 przez Leszek.G.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 26 Mar 2016 11:50 #449315

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Wszystko się zgadza Leszku. Moje Draceny zostały zidentyfikowane na innym forum i zapomniałam je tutaj opisać. Myślę, że zrobię to przy okazji, jesienią, żeby pokazać ile urosły w ciągu jednego sezonu. Żeby było śmieszniej, to ta, którą pokazywała Sheltie jest teraz u mnie… Mam więc 2 Obrzeżone ( jasną i ciemną), Song of India, Dermeńską i dwie Sanderiany ( Yellow Stripe i z białymi paskami).
Kawałek tego krotona ukorzeniam więc jeśli będziesz reflektowac jakąś wymiankę :wink4:
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 26 Mar 2016 18:46 #449388

  • Leszek.G
  • Leszek.G's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1347
  • Otrzymane dziękuję: 709
Barakuda wrote:
Kawałek tego krotona ukorzeniam więc jeśli będziesz reflektowac jakąś wymiankę :wink4:

No ba, pytanie ;)
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 27 Mar 2016 18:40 #449592

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Ja też chcę, ja tez !!!! :hug: sadzonkę tego krotona z Flora pPoint !!!
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 27 Mar 2016 18:41 #449593

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
Mogę skusić ukorzenioną sadzonką hoi square/rotundiflora....
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 29 Mar 2016 20:54 #450187

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Asiu, napisałam PW. :)
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 04 Kwi 2016 08:02 #452134

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Aga, ciachnęłam ci Wanilkę, tak jak chciałaś.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 04 Kwi 2016 23:23 #452431

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
O Krysiu, super!.
Dzisiaj przesadziłam swojego wielkiego Papirusa, bo mi marniał strasznie a jak my w nogi zajrzałam to się za głowę złapałam. Przerośnięty był tak, że z 15 cm od dna doniczki to już tylko korzenie były. Ja nie wiem jak te rośliny to robią. Zjadają tą ziemię czy co? Normalnie na dnie ani grama ziemi tylko talerz z korzeni. Złapałam za nóż i o połowę bryłę korzeniową skróciłam i wrócił do tej samej donicy bo większej już ode mnie nie dostanie. Zastanawiam się tylko czy nie kupić mu donicy o mniejszym obwodzie bo i tak nie zarósł jej jakoś w szerz tylko właśnie w korzenie poszedł w głąb. Przy okazji dwa kawałki posadziłam do innej donicy bo mąż się odgraża, że w tym roku wreszcie powiększy balkon i chcę spróbować przezimować jedną donicę z papirusem na balkonie ( oczywiście odpowiednio zabezpieczoną). Przy okazji zrobiłam prysznic kilku innym roślinom. Jutro mam zamiar kupić kilka roślin jadalnych jak bazylia, rozmaryn, mięta, i zdobyć jakimś cudem kuwety na rozsadzę pomidorków koktajlowych, które siałyśmy ze Szkodnikiem a które już wzeszły i będą rosły na balkonie. To mój pierwszy raz z pomidorami. Szkodnik posiała jeszcze truskawki ale wciąż czekamy na siewki. Zapowiada się ciekawy sezon.
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 13 Kwi 2016 17:04 #455908

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A ja dzisiaj miałam przesadzanie części roślin do hydro a innej części w ziemię ale o większej doniczce. Cholernie się cieszę, bo mi dwupędzikowo zakwitnie hoja Kerrii. :dance: Panna Rebeca też wyprodukowała pędziki kwiatowe i tym razem chyba ich już nie zrzuci. :think:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 16 Kwi 2016 23:49 #457518

  • Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 786
  • Otrzymane dziękuję: 371
U mnie, o dziwo, młoda Tam Dao wypuściła dwa pędziki kwiatowe, ciekawe, czy się otworzą, czy nie zrzuci? Hojek mam już chyba ... tylko 16 doniczek.Fiołki wlazły już na ostatnie możliwe okno !
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 17 Kwi 2016 21:49 #457712

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witam Cię Agnieszko, masz tutaj ode mnie buziaczek na przywitanie
Miałem kiedyś takiego samego żółto - zielonego krotona. Możesz napisać, gdzie mógłbym takiego dorwać ?
Temat został zablokowany.

Barakudowa zielenina 18 Kwi 2016 10:56 #457804

  • Barakuda
  • Barakuda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 340
  • Otrzymane dziękuję: 26
Selinko, to tak jak u mnie z fiołkami- zostało mi coś ok 20 rezydentów i kilka doniczek do oddania. Niestety przelałam mojego faworyta Willodene i jakoś o dziwo zasmucił mnie ten fakt. Pobrałam ostatkiem sił jakieś tam listki ale czy się uda…
Kambodza5, witam Cię serdecznie w moim wątku. Trochę wstyd się przyznać ale prawie wszytkie swoje krotony ( poza tym zielono białym- Tamara) kupiłam w marketach typu OBI, Auchan, LM, Biedronka… A o który konkretnie pytasz bo mam jedną odmianę zielono żółtą zdublowaną- mogłabym Cię ewentualnie uszczęśliwić ( za tego buziaczka na przywitanie ;) )
"… Tylko ubóstwo moralne może wytłumaczyć istnienie w domu miejskim okna, za którym nic nie rośnie ani nie żyje…" Karol Ciapek
Zapraszam forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...barakudowa-zielenina
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.224 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum