TEMAT: SzAlOnY PaRaPeT

SzAlOnY PaRaPeT 25 Wrz 2017 23:38 #566307

• Selinka
  • Selinka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 289
A czemu masz problem z wpadaniem ? Dla chcącego nic trudnego... I ani mi się waż tknąć futer :happy-old: Moja Toś mi właśnie postanowiła "poukładać " ciuchy na półce w szafie a W się dziwi, czemu mam tam taki rozgardiasz-ano z powodu kota a czasem trzech. I wszystkie skore do "układania". Zaczynają od wypchnięcia na podłogę co im pod łapkami nie pasi albo w dupkę uwiera. :hearts:
Roślinom jakoś-ci dały spokój.Raz Xenia zrzuciła całą skrzynkę fiołków i to ją usatysfakcjonowało na tyle, że więcej prób nie było. Ja natomiast nie mogłam za cho...rę dojść który fiołek wyleciał z której doniczki....
Asia

"You yourself create your own reality in your thoughts and beliefs. Change your thoughts and your life will change."

Na zielono !

FILODENDRONY, FIKUSY, HOJE I FIOŁKI-SPRZEDAM, WYMIENIĘ
Ostatnio zmieniany: 25 Wrz 2017 23:39 przez Selinka.

SzAlOnY PaRaPeT 25 Wrz 2017 23:59 #566316

• Tola
  • Tola's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 2773
Ten biały nalot na kwiatach i liściach to mączniak.Występuje przy wysokich temperaturach i zbyt suchym powietrzu.
Sama zmiana miejsca pobytu nie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Należy wypowiedzieć walkę i zastosować odpowiedni środek p/grzybowy. Proponuję topsin.
Już za chwilę pojawi się kolejny wróg fiołków i skrętników; szara pleśń. Rozwija się w warunkach obniżonych temperatur i zwiększonej wilgotności.Warto przeciwdziałać stosując profilaktykę. Dobrym rozwiązaniem jest biosept.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

SzAlOnY PaRaPeT 28 Paź 2017 22:04 #571873

• Karra
  • Karra's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 29
Gdzieżbym mogła te moje chol****e futerka tknąć - za bardzo je koffffam!! Życia bez nich sobie nie wyobrażam :D
Ostatnio niewiele mi się chce - liczę że to pogoda a nic innego!
Z roślinkami raczej wierna jestem - fiołeczki fiołeczki i jeszcze raz fiołeczki! Staram się je miniaturyzować bo miejsca nie przybywa. Choć jakoś strasznie wolno mi rosną - oby to nie wpływ mojej złej aury :(
Próbuję rozmnażać te co mi się bardziej podobają, ale to trwa czasami 6 - 12 miesięcy, żeby je oddzielić od liścia!! Nie sądzę by to było normalne, bo jak czytam na forach to maleństwa pojawiają się u innych po ok 2 miesiącach i ludki je przesadzają do nowych doniczek, a po pół roczku już mają piękne kwitnące dojrzałe roślinki. Nie wiem czy to wina ziemi, może coś źle mieszam, a może to temperatura - za zimno, albo brak odpowiedniej ilości światła.... eeeech, ale ja jestem CIERPLIWA.

Tolu, a jak się ten topsin i biosept stosuje? Jakieś rady?
Pousuwałam kwiatki z szarym nalotem, przestawiłam w głąb mieszkania, póki co nie widzę go na nowych kwiatkach, ale może rzeczywiście profilaktycznie warto coś zastosować. Byle by nie było za trudne w użyciu bo jeszcze fiołeczki skrzywdzę :(

Dziś kupiłam 11 nowych listków - macie jakieś rady - co z nimi zrobić przed posadzeniem, żeby zabezpieczyć przed mikrobami?
Za tę wiadomość podziękował(a): Kerstin2309

SzAlOnY PaRaPeT 20 Lis 2017 08:42 #575452

• Karra
  • Karra's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 29
Moja LE Zielenaja Roza się wzięła i zesporciła.

Z jednego listka dostałam sadzonkę tradycyjną:

1511163295627734505683.jpg

i sadzonkę zmutowaną:

1511163330817-488138735.jpg

SzAlOnY PaRaPeT 20 Lis 2017 10:15 #575460

• Tola
  • Tola's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 2773
Karra wrote:
Gdzieżbym mogła te moje chol****e futerka tknąć - za bardzo je koffffam!! Życia bez nich sobie nie wyobrażam :D
Ostatnio niewiele mi się chce - liczę że to pogoda a nic innego!
Z roślinkami raczej wierna jestem - fiołeczki fiołeczki i jeszcze raz fiołeczki! Staram się je miniaturyzować bo miejsca nie przybywa. Choć jakoś strasznie wolno mi rosną - oby to nie wpływ mojej złej aury :(
Próbuję rozmnażać te co mi się bardziej podobają, ale to trwa czasami 6 - 12 miesięcy, żeby je oddzielić od liścia!! Nie sądzę by to było normalne, bo jak czytam na forach to maleństwa pojawiają się u innych po ok 2 miesiącach i ludki je przesadzają do nowych doniczek, a po pół roczku już mają piękne kwitnące dojrzałe roślinki. Nie wiem czy to wina ziemi, może coś źle mieszam, a może to temperatura - za zimno, albo brak odpowiedniej ilości światła.... eeeech, ale ja jestem CIERPLIWA.

Tolu, a jak się ten topsin i biosept stosuje? Jakieś rady?
Pousuwałam kwiatki z szarym nalotem, przestawiłam w głąb mieszkania, póki co nie widzę go na nowych kwiatkach, ale może rzeczywiście profilaktycznie warto coś zastosować. Byle by nie było za trudne w użyciu bo jeszcze fiołeczki skrzywdzę :(

Dziś kupiłam 11 nowych listków - macie jakieś rady - co z nimi zrobić przed posadzeniem, żeby zabezpieczyć przed mikrobami?

Fiołki, niestety, ogólnie wolno rosną ...o wiele wolniej niż skrętniki. Chociaż w idealnych warunkach szklarni efekt kwitnienia osiąga się już po 6 miesiącach.
Długie lata uprawiałam tylko fiołki i trafiały mi się różne przypadki; jedne rosły szybciej (szczególnie te nasadzane póżną jesienią), inne nic sobie nie robiły z moich zabiegów i rosły w swoim rytmie.
Jeżeli chodzi o stosowanie środków typu biosept i topsin; pierwszy idealnie poprawia kondycję roślinek bo bardzo dodatnio wpływa na stymulatory wzrostu.Warto nim podlać od czasu do czasu wszystkie roślinki te duże i te małe. Topsin jest z kolei środkiem inwazyjnym stosowanym do likwidowania choroby grzybowej zwanej mączniakiem.Stosujemy go w chwili zauważenia wroga.
Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie profilaktyki.W tym przypadku doskonale sprawdzi się fitosporin (mikrobilogiczny, bezpieczny) i woda utleniona która ma doskonałe właściwości bakteriobójcze a działa na korzenie jak wisenny, ożywczy deszcz.
A listkom zastosuj niby szklarenkę.Na pewno przyspieszy wzrost maluchów.
Powodzenia :bye:

Moderatorzy: Kerstin2309, Tola, Michał
Wygenerowano w 0.103 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum