TEMAT: FICUS GINSENG S-SHAPE - pomocy

FICUS GINSENG S-SHAPE - pomocy 21 Gru 2018 22:53 #633748

  • ec84
  • ec84's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam wszystkich,
Prawie dwa miesiące temu kupiłam Ficusa Ginseng, w sklepie był przepiękny. Po tygodniu zaczął zrzucać liście i marnieć :( Temperatura w pokoju wynosi 19, 20 st., nic nie dało przeniesienie go do cieplejszego pokoju ok. 22st. Może źle się czuje w ziemi? Nie była wymieniana od kupna. Ale o tej porze raczej nie można przesadzać kwiatków. Jest umiejscowiony w pobliżu okna, ale nie wprost tylko tak bardziej po przekątnej. Liście przecierałam wilgotną szmatką, ale to też nic nie daje. Może to jakaś choroba i pomoże mu jakiś nawóz? Na łodydze ma jakieś takie zaciemnienia, a jak go kupowałam to nie miał tego.Proszę o pomoc gdyż serce mi się kraja gdy na niego patrzę, nie chcę go wyrzucać :(


20181221_154223.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

FICUS GINSENG S-SHAPE - pomocy 22 Gru 2018 00:56 #633752

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Niełatwa sprawa....często tak bywa, że zakupione w kwiaciarniach, przeniesione w domowe warunki kwiaty, po prostu giną.
Pewnie ficus reaguje w ten sposób na drastyczna zmianę uprawy. Brakuje mu wilgotnego powietrza, światła i odżywek którymi na pewno był karmiony.
Daj mu jak najwięcej światła (obecnie robi się ciemno już około 15-tej).Ustaw wokół niego pojemniki z wodą w celu zwiększenia wilgoci.Byłoby super, gdybyś mogła w tym pomieszczeniu wyłączyć grzejnik.

Zastosuj jednorazowo taką odżywkę: 10g drożdży, 2 łyżeczki cukru rozprowadż w 1 l ciepłej wody zostaw na 2-3godziny.
Powodzenia

FICUS GINSENG S-SHAPE - pomocy 22 Gru 2018 09:10 #633759

  • Peteri
  • Peteri's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 38
  • Otrzymane dziękuję: 22
Witaj
Fikusy lubią zrzucać liście zimą . Nie lubią też przeciągów . Wg. mnie należy go nie ruszać a jedynie podlewać (nie przelewać) raz na tydzień . Unikać gorącego prądu powietrza od kaloryferów i nie dokarmiać nawozami . Nie wycieraj też liści . Fikusy nie lubią "macania" i przestawiania z miejsca na miejsce . Niech stoi w jasnym miejscu i to wszystko :-) . Wraz z wiosną powinien odbić i zacząć rosnąć . Oczywiście nie biorę pod uwagę ewentualnej choroby , ale patrząc na fotkę nie sądzę żeby był chory .
Pozdrawiam .

FICUS GINSENG S-SHAPE - pomocy 22 Gru 2018 23:52 #633822

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Uważaj, żeby rośliny nie przelać, ziemia od czasu do czasu musi nawet przeschnąć. Przynajmniej raz w tygodniu listki należy zamgławiać miękką wodą, może być woda przegotowana.

Wiosną możesz skrócić korzenie i przesadzić tego fikusa do typowej donicy dla bonsai.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.165 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum