TEMAT: Bananowiec - szczepki z pnia

Bananowiec - szczepki z pnia 05 Sty 2020 11:30 #686054

Witam,

Mam drobny problem z bananowcem. Mianowicie wypuścił szczepki z pnia. Czy obciąć je żeby nie zabiły "matki" czy jest szansa, że młode puszczą korzenie?

Drugie pytanie to co za odmiana? Prawdopodobnie musa super draft ale nie mam pewności
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

Bananowiec - szczepki z pnia 05 Sty 2020 11:51 #686058

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Bananowce jako byliny typu musa puszczają szczepki to raczej powód do uciechy. Roślina mateczna zginie po zakwitnięciu dlatego warto te maluchy zostawić. Co do odmiany nie pomogę hoduje tylko ensete maureli których rozmnożyć jak tych z grupy musa nie idzie :hammer:
Za tę wiadomość podziękował(a): Kryniek89

Bananowiec - szczepki z pnia 05 Sty 2020 11:56 #686060

Bardzo dziękuję za odpowiedź, czyli teza "bananowiec umrze jak zostawimy młode"? Najczęściej taką tezę znajdowałem. A orientujesz się czy takie młode puszczą korzenie? Pierwszy raz w ten sposób rozmnożyl się. Zastanawiam się czy je odciąć czy zostawić

Bananowiec - szczepki z pnia 06 Sty 2020 10:05 #686149

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3212
  • Otrzymane dziękuję: 7903
Jest jedno forum o roślinach egzotycznych, tam jest skarbnica informacji na ich temat. Rozmnożyć najłatwiej kiedy będzie ich kilka i poprostu podzielić całą roślinę. Fakt, że część rośliny ulegnie uszkodzeniu no ale coś za coś. Teraz najlepiej je zostawić i niech rosną. Bananowiec to bylina, roślina mateczna i tak padnie po jakimś czasie. Dlatego puszcza odrosty aby przedłużyć gatunek.

Bananowiec - szczepki z pnia 01 Lut 2020 20:01 #690668

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
Kryniek89 wrote:

Drugie pytanie to co za odmiana? Prawdopodobnie musa super draft ale nie mam pewności
to jest super dwarf cavendish


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.181 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum