TEMAT: Ogród Adriana

Ogród Adriana 10 Lut 2013 16:49 #121757

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3210
  • Otrzymane dziękuję: 7900
Witam serdecznie choć jestem tu rok teraz rozpoczynam swoją poważną przygodę, odszedłem z innego forum, sytuacja tam całkowicie się nie zmieniła ba! jeszcze bardziej poszczególni ludzie są atakowani a administracja dodatkowo podjudza. Zakładam swój wątek który wkrótce rozwinę :) Na początek to co było w 2012, większość nasadzeń jest młoda 1-2 letnie, zmieniałem koncepcję działki więc na efekty trzeba jeszcze poczekać z 2-3 lata

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg




pozdrawiam :bye:
Ostatnio zmieniany: 02 Mar 2015 17:17 przez . Powód: uzupełniono brakujące fotki


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Adriana 10 Lut 2013 17:41 #121779

  • darob66
  • darob66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 755
  • Otrzymane dziękuję: 366
Adriane,piękne Masz Igły Kleopatry...moje po poprzedniej zimie nie zakwitły,może tej wiosny ...
Czekam na relacje fotograficzne przemian w Twoim ogrodzie :flower:

Ogród Adriana 10 Lut 2013 18:00 #121792

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj Adrianie :bye: pora się odprężyć i porozmawiać o ogrodzie.
Natura łagodzi obyczaje, a w Oazie znajdziesz z pewnością wielu znajomych ;)
Szkoda nerwów na to czego zmienić nie możemy :teach:

I mi wpadła w oko ostatnia fotka :lol: piękne okazy, a u mnie zupełnie nie chcą rosnąć :cry3:

Ogród Adriana 10 Lut 2013 18:06 #121796

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Witaj "aktywnie" na Oazie ;)
W wolnej chwili zajrzyj do działów poświęconych poszczególnym gatunkom roślin, może wzbogacisz bazy o fotki ;)

Ogród Adriana 10 Lut 2013 18:08 #121797

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Już mi się podoba, chociaż do bylin podchodzę bez emocji. :)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

Ogród Adriana 10 Lut 2013 18:16 #121808

  • Poll
  • Poll's Avatar
Witaj Adrianie. :flower1:
Mam nadzieję, że emocje w Tobie opadły, czekamy więc na szczegóły o Twoim ogrodzie: Jaki jest duży, jakie rośliny są Twoimi ukochanymi, choć za zdjęć mogę wnioskować ,że najwieksza liczba nasadzeń u Ciebie, to byliny na słoneczne stanowiska: widze dużo lawendy, macierzanek , liliowce i lilie.....

Ogród Adriana 10 Lut 2013 18:25 #121814

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
Witaj Adrian...
A mnie bardzo ciekawi oczko, czym tak ładnie obrosło, jak to Ci się udało?

Ogród Adriana 10 Lut 2013 19:06 #121845

  • Martina
  • Martina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 416
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witaj Adrianie. Masz piękne byliny, biała lawenda, no i jeszcze igły Kleopatry. Super :bye:
Pozdrawiam Marta.


siedlisko

Ogród Adriana 10 Lut 2013 20:37 #121908

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Grzesiu wrote:
Witaj Adrian...
A mnie bardzo ciekawi oczko, czym tak ładnie obrosło, jak to Ci się udało?

Grzesiu to macierzanka jeżeli dobrze pamiętam :happy-old: .Przepraszam Adrian że odpowiadam za ciebie ale znam ten piękny i zadbany ogród(jaka ta nasza Polska mała :cool3: ).Niema co płakać nad rozlanym mlekiem :placze: ,spotkałem na Oazie GrzesiaB.,super że dołączyłeś ,z twoją ogrodniczą wiedzą jesteś Oazowym skarbem(jak dla Goluma-co ja plotę :crazy: :cool3: ).
Adrian jeszcze raz pozdrawiam-a jak twój Yorkuś :comp: .

Ogród Adriana 10 Lut 2013 20:51 #121921

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Pustynniki przepiękne! Poproszę o instrukcję tak udanej uprawy! Chyba podejmę kolejną próbę! Strasznie mi się podobają takie kłosowe kwiatostany w takich kolorach! Tobie chyba też, bo i trytomy widzę...
Witaj, Adrianie! :bye:

Ogród Adriana 10 Lut 2013 20:57 #121927

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Adrianie,
pięknie u Ciebie, ale te licznie kwitnące pustynniki są moim niespełnionym marzeniem. Po paru latach próbowania, miewam co najwyżej jeden kwiatostan, do którego się prawie modlę, a może trzeba jednak poczynić bardziej gruntowne działania. Przyłączam się do prośby o instrukcję tak skutecznej ich uprawy. :)

Ogród Adriana 11 Lut 2013 08:48 #122098

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3210
  • Otrzymane dziękuję: 7900
Dziękuję za miłe powitanie, tak więc na początek opowiem co gdzie i jak. Ogród ok 420 m2 położony w Rudzie Śląskiej, nie daleko A4-ki na południowym stoku wzniesienia, latem istna patelnia ciężko wytrzymać :jeez: . Parę km dalej jest kopalnia Bielszowice, a 60m od działki nieczynna cegielnia. Ziemia wydaje mi się kiepska z 30cm piachu z kamieniami głębiej kamień i glina, ciężko utrzymać mi ją w stanie wilgotnym. Doskonale czują się tu juki, pustynniki, trytomy, opuncje, mikołajki, lawendy- które rozsiewają się wszędzie nawet w szczelinach między płytami chodnikowymi. Najbardziej lubię rośliny "egzotyczne" rzadziej spotykane które kojarzą się z ciepłym klimatem no i odmiany pospolitych gatunków ale "variegaty" takie pstrokate akebie, tojeście czy floksy miód na moje serce :P

5.jpg


Na dole przy ogródkach jest staw w tle a4- niestety część działek przetnie droga N-S łącząca a4 z drogową trasą średnicową łączące miasta aglomeracji

6.jpg




Marzeno będę na bieżąco wstawiał zdjęcia już nie potrafię doczekać się sezonu :)

Jolu u mnie słabiej kwitły w zeszłym roku z powodu tego że dzieliłem je widać nie lubią tego zabiegu

Igor nie ma sprawy mam nadzieję że będę mógł wzbogacić forum swoją wiedzą i fotografiami


Danko oprócz bylin mam też wiele krzewów, róż, traw, no i oczywiście owoce i warzywa


Poll zapomniałem o podstawach ale poprawiłem i napisałem jaki mam ogród i jakie rośliny


Grześ dokładnie macierzanka pięknie zasłania i wypełnia wszystko to u mnie sztandarowa roślina okrywowa


Marto dziękuję :)


Chester faktycznie ten świat mały :D piesek leniwy przez te zimę jak zabieram go na działkę to wchodzi na kanapę i grzeje się obok piecyka :D


Marto Danielo tak trytomy pustynniki liatry...mmmm ja prawdę mówiąc nic nie robię przy nich same rosną, jednak podstawą jest odpowiednie podłoże przepuszczalne, u mnie woda spływa jak po maśle. No i sadzić płytko a glebę jeżeli spulchniać to delikatnie ich korzenie są bezpośrednio pod powierzchnią, a rozchodzą się w obrębie kilkudziesięciu cm. Nawożę tylko raz wiosną. Jeżeli kupujemy sadzonkę w sklepie to często są one baaardzo słabej jakości, potrzebują parę lat do pełnego zadomowienia się.

Oprócz pomarańczowego (tak kwitł 2 lata temu przed dzieleniem)

7.jpg


jest i biały

8.jpg


trytomy

9.jpg


opuncje

10.jpg



11.jpg


nowa miłość- kanny

12.jpg


13.jpg


moja ulubiona odmiana cottage rose, ogólnie mam ok 20 krzewów jesienią większość posadziłem na jednej rabatce tworząc mini rosarium
14.jpg




15.jpg

rudbekia cherry brandy
16.jpg


jeżówki
17.jpg


18.jpg


19.jpg





liliowce

21.jpg


22.jpg

20.jpg



23.jpg


lilie azjatyckie, oprócz nich mam też kilkanaście orienpetów które osiągają po 180cm

24.jpg


hortensja limelight w tle pysznogłówka

To tyle ułamek mojej kolekcji teraz będę na bieżąco dodawał aktualne zdjęcia.
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2015 09:16 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, waldek727, Margolka, Daniela

Ogród Adriana 11 Lut 2013 09:57 #122114

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Czy opuncjom dawałeś jakieś specjalne podłoże? No i jak je zimujesz? Ładna kępa :)

Ogród Adriana 11 Lut 2013 10:07 #122119

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Zawsze marzyły mi się pustynniki, podziwiać je jednak mogę u innych u mnie gleba za zimna, za mokra, za ciężka. Musiałabym sztucznie stworzyć im warunki do wzrostu, a to mija się z celem szkoda roślin. :wink4: Z radością więc będę obserwować ich wzrost u Ciebie. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogród Adriana 11 Lut 2013 11:36 #122149

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3210
  • Otrzymane dziękuję: 7900
Pawle, usypałem skalniak z zwykłej ziemi jaką mam w ogrodzie na dole trochę starych cegieł kamieni pni żeby był wyższy plus worek torfu jego dodanie jednak było spowodowane tym że nie miałem skąd wziąć ziemi, co do zimowania zostawiam tak jak są niczym nie okrywam, kiedy je kupowałem sprzedawca tak mi polecił i są już u mnie 7-8lat nigdy nic nie zmarzło.


Gosiu może warto?? wiele ludzi stwarza specjalne warunki dla borówek, azali... choć ja za nimi akurat nie przepadam :P
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto

Ogród Adriana 11 Lut 2013 11:59 #122156

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Adrianie to jednak borówki i azalie według mnie mają mniejsze wymagania, bo wystarczy jedynie odpowiednio zadbać o kwasowość gleby i już. A tu musiałabym rozluźnić glebę, zadbać o odpowiedni i skuteczny przez lata drenaż no i to zabezpieczanie przed zimnem. :wink4:
Jednak jeśli pozwolisz to będę podziwiać je u Ciebie, nie można mieć wszystkiego, aż takich zapędów kolekcjonerskich nie mam. :happy:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Ogród Adriana 11 Lut 2013 11:59 #122157

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Paweł zapytaj Janusza, u nich opuncje rosną podobnie, jak u Adriana.
Adrian rudbekia 'Cherry Brandy' rewelacyjna, nie ma problemów z zimowaniem?
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2013 12:00 przez pamelka.
Za tę wiadomość podziękował(a): rispetto

Ogród Adriana 11 Lut 2013 12:00 #122158

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Adrian :bye:
Gratuluję pięknego ogrodu :bravo: Widać u Ciebie , że warto pokusić się o stworzenie pustynnikowej rabatki. Jest niesamowita... A najbardziej egzotyczne opuncje w ogrodzie :eek3: - nie spodziewałam się , że zimują w Polsce. I w dodatku niezabezpieczane przed mrozem.Super. :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.559 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum