TEMAT: Szkodniki zjadają moje kwiaty ! ;((

Szkodniki zjadają moje kwiaty ! ;(( 02 Lip 2020 02:00 #718095

  • momo
  • momo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Witam serdecznie! Ostatnio zauważyłam że moje monstery umierają, liście brązowieją, nowe liście usychają próbowałam już wszystkiego.. po czasie jak się już poddałam namnożyło się pełno maleńkich, biało żółtawych robali, one pełzają. Przecierałam liście, pikałam jakimś środkiem na mszyce z biedronki ale to ciągle ciągle wraca.. oglądałam teraz moją 4 letnią cytrynę i zauważyłam te same mikro robaki! Proszę o pomoc, co to może być? I co kupić żeby się tego pozbyć? Dodaje zdjęcia. Pozdrawiam :))


IMG_20200509_222901.jpg


IMG_20200509_222828.jpg
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2020 08:27 przez Tola.


Zielone okna z estimeble.pl

Szkodniki zjadają moje kwiaty ! ;(( 02 Lip 2020 08:10 #718116

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3448
  • Otrzymane dziękuję: 7358
ogrodniczy.com/srodki-owadobojcze/polyse...zEAYYByABEgKlIPD_BwE
Gotowy do oprysku Mospilan. Ze zdjęć trudno wywnioskować co to za przecinki spacerują po lisciach ale powinny zniknąć po oprysku tym preparatem. Środek ma działanie układowe czyli krąży w roślinie wraz z sokami więc powinien załatwić robale nawet w miejscach nie opryskanych. Powtórzyć zabieg po 1 i po 2 tygodniach na wszelki wypadek gdyby coś wylęgało się ze złożonych jaj.
Ostatnio zmieniany: 02 Lip 2020 08:14 przez KaLo.

Szkodniki zjadają moje kwiaty ! ;(( 03 Lip 2020 01:21 #718229

  • momo
  • momo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Posiedziałam dzisiaj z lupą i udało mi się dojść że te przecinki to wciornastki. Walczyliście już z tymi robalami? Macie jakieś rady?

Szkodniki zjadają moje kwiaty ! ;(( 03 Lip 2020 08:26 #718249

  • Tola
  • Tola's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 4803
  • Otrzymane dziękuję: 8186
Wciornastki są trudne do wytępienia, ale ...można im dać radę :P
Doskonała broń nazywa się Kohinor w dawce 0,8 ml/1l wody.Nie stosuj żadnych środków zastepczych, bo wrócą po jakimś czasie. Jeżeli nie dostaniesz w pobliskim sklepie to dokonaj zakupu na allegro.
Kohinor to srodek systemiczny, tzn ze wnika i jakis czas utrzymuje sie w roslinie. Dzialanie zoladkowe oznacza, ze srodek dziala toksycznie po zjedzeniu. Kohinor jest skuteczny i przez podlewamie i oprysk.
Dobrze jest dodać troszkę cukru do oprysku wciornastki wychodzą z ukrycia i lepiej żerują.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Tola, Carmen
Wygenerowano w 0.188 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum