TEMAT: Remont generalny - różne porady i pytania ;)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 09 Mar 2016 23:13 #443240

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
W tej poradzie, którą podałam jest właśnie napisane o kolejności
- płyta OSB --> gruntowanie --> elastyczna zaprawa klejąca --> płyty Sopro ---> potem można kłaść glazurę na zaprawie elastycznej.

Płyta Sopro ma prawdopodobnie izolować/tłumić ewentualne niestabilności podłoża z OSB. Tak to zrozumiałam :think: , ale warto żeby wypowiedział się ktoś kto zastosował coś podobnego i - działa.

Nas to czeka w łazience na działce, bo chcę tam glazurę na podłodze. Na razie szukam opinii praktyków. :)


Zielone okna z estimeble.pl

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 10 Mar 2016 01:23 #443250

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
W firmie mówią, że płyty izolacyjne Sopro można kłaść na trudne podłoża, między innymi na stare drewniane podłogi. Na płyty Sopro bezpośrednio klei się płytki podłogowe. Legarów pod płyty OSB nie przewidujemy, bo mamy za małą wysokość pomieszczenia, musiałyby leżeć na starym betonie, a płyta OSB może mieć maksymalnie 3 cm grubości. Płyta izolacyjna Sopro to 1 cm + elastyczna zaprawa klejąca dają nasze 5 cm. W tej grubości musimy się zmieścić, dlatego pytanie, czy ktoś taki wariant już wypróbował w praktyce.

Płyty Sopro są również materiałem izolacyjnym, chronią przed chłodem, wilgocią, tłumią dźwięki. Ale czy 1 cm takiej płyty położony na sam beton będzie skutecznym zabezpieczeniem przed zimnem?

Z kolei wariant standardowy wielokrotnie sprawdzony to 2 cm styroduru i 5 - 6 cm wylewki, a na to płytki, ale wtedy musimy skuć stary cement z podłogi, aby zmieścić 8 cm warstwy podłogi.
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2016 01:28 przez Hiacynta.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 10 Mar 2016 07:47 #443266

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Daniela wrote:
W tej poradzie, którą podałam jest właśnie napisane o kolejności
- płyta OSB --> gruntowanie --> elastyczna zaprawa klejąca --> płyty Sopro ---> potem można kłaść glazurę na zaprawie elastycznej. :)

Zwracam honor :)
Chyba przeczytałem nie tą porade albo miałem wczoraj "pomroczność ... "
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 09:11 #504772

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Jesień a następnie zima szybko zapada zmrok. Dobra Rada jaką żarówkę wybrać aby była oszczędna

Przechwytywaniewtrybiepenoekranowym2016-10-06085641.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2016 09:12 przez kurjan.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 09:17 #504778

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Porada ma coś w sobie.
Niemniej jednak warto zauważyć, że LED nie jest żarówką.
Inna sprawa, że stosowanie oświetlenia ledowego w miejscach gdzie często przebywamy i do tego np. czytamy jest nie wskazane.
Ponadto oświetlenie LED (ledówki) musi mieć odpowiednie parametry.
Na rynku w sprzedaży dostępne są ledówki o dobrych parametrach ale one mają swoją cenę. Te najtańsze nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia - wzroku.

Sam stosuję w domu oświetlenie ledowe, staram się robić to jednak w miejscach gdzie nie przebywamy zbyt długo (przedpokoje, garderoba, łazienki, klatka schodowa) oraz jako światło dekoracyjne i podświetlenie np. schodów.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2016 09:46 przez ekmir.
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 10:17 #504786

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Wiesz chyba ,że w marketach budowlanych brak już jest w sprzedaży żarówek tradycyjnych.Są żarówki Led o różnej barwie światła: mleczna barwa ciepła,mleczna barwa zimna,przezroczysta barwa ciepła,światło dzienne itp.Jakich według ciebie żarówek należy używać w różnych pomieszczeniach,jeśli oczywiście znasz się na tym ? :jeez:

Znalazłem ciekawy artykuł na ten temat ,myślę że przyda się wszystkim.

jakoszczedzacpieniadze.pl/oswietlenie-led-prawdy-i-mity
Ostatnio zmieniany: 06 Paź 2016 10:30 przez kurjan.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 10:36 #504788

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Chciałem tylko zwrócić uwagę na PORADĘ, która nie do końca odzwierciedla rzeczywistość.
NIE MA ŻARÓWEK LED - nie istnieje taka żarówka.
Poza tym dla własnego zdrowia warto zwrócić uwagę na parametry ledówek
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Za tę wiadomość podziękował(a): kurjan

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 11:27 #504795

  • kurjan
  • kurjan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1436
Nie jestem specjalistom w zakresie oświetlenia,dobrze więc,że zwróciłeś uwagę na niektóre elementy związane ze stosowaniem różnych rodzajów oświetlenia w pomiszczeniach.Dużo wyjaśnił mi na ten temat artykuł którego link zamieściłem w poprzednim poście.Osobiście będę się kierował wybierając oświetlenie w poszczególnych pomieszczeniach sugestią autora artykułu.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 06 Paź 2016 14:20 #504815

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Ten przywołany artykuł: jakoszczedzacpieniadze.pl/oswietlenie-led-prawdy-i-mity jest godny uwagi. Autor ciekawie opisał temat i co najważniejsze na podstawie własnych doświadczeń.
W podsumowaniu zaznacza, że sensowne zastosowanie LEDów to tylko niektóre pomieszczenia o czym wcześniej pisałem.
Jeśli jednak planujemy zastosować LEDy nawet tylko w tych wymienionych pomieszczeniach, to proponuję zwracać jednak uwagę na parametry ledówek bo w przywołanych wcześniej marketach budowlanych sprzedają "wszystko" ...
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2016 12:53 przez Forumowa Żabula.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 19 Lis 2016 12:33 #511366

  • kermit1968
  • kermit1968's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 12
ekmir wrote:
Chciałem tylko zwrócić uwagę na PORADĘ, która nie do końca odzwierciedla rzeczywistość: NIE MA ŻARÓWEK LED - nie istnieje taka żarówka.
Poza tym, dla własnego zdrowia warto zwrócić uwagę na parametry ledówek

A kto tak powiedział że nie ma ?
Sorki ale są, a to dowód
600_293_productGfx_cf39bd07574b322841fbbd94fc4eae9d.jpg


fotkę zapożyczono ze strony:
http://http://www.ledtechnics.pl/environment/cache/images/600_293_productGfx_cf39bd07574b322841fbbd94fc4eae9d.jpg

A dwa to to, iż żarówki energooszczędne wszelakiego typu mają rację bytu wtedy kiedy zapalamy je i palą się długim światłem, a nie co chwila włączamy i gasimy, gdyż taka żarówka najwięcej prądu pobiera w momencie rozruchu i w rezultacie może się okazać że nasz rachunek za energię elektryczną nawet wzrośnie. Ja ten temat już przerabiałem.

Hiacynta:
Osobiście jeśli miałbym wybór to zastosowałbym styrodur zamiast styropianu, ze względu na lepsze parametry.
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2016 12:58 przez kermit1968.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 21 Lis 2016 22:22 #511665

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
kermit1968 wrote:
A kto tak powiedział że nie ma ?
Sorki ale są, a to dowód
600_293_productGfx_cf39bd07574b322841fbbd94fc4eae9d.jpg

Tylko, że to nie jest żarówka, bo ...
bo żarówka ma żarnik, który rozgrzewając się w skutek przepływu przez niego prądu elektrycznego żarzy się - emituje światło.

Ten niby dowód to zamiennik Ledowy ale to nie jest żarówka :)

Jeśli chodzi natomiast o prąd rozruchowy (nie występuje przy tzw. gaszeniu) to żarówka przy zimnym żarniku także pobiera większy prąd, którego wartość się zmniejsza wraz z rozgrzaniem żarnika.

Poza tym prąd rozruchowy występuje przez ułamek sekundy i nie wnosi istotnych zmian w poborze energii.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2016 22:39 przez ekmir.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 23 Lis 2016 12:48 #511855

  • kermit1968
  • kermit1968's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 12
Przy długim korzystaniu tak, ale ja pisałem o częstym gaszeniu i ponownym zapalaniu światła i tu sam odczułem takową różnicę gdy dostałem rachunek za energię. Zresztą później potwierdził mi to nie jeden spec w tej dziedzinie.
Zaś co do nazwy to można się zgodzić ale nazywa się to żarówką choć bardziej chyba powinno nazywać się to ... świetlówką (?)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 23 Lis 2016 19:14 #511892

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
kermit1968 wrote:
Przy długim korzystaniu tak, ale ja pisałem o częstym gaszeniu i ponownym zapalaniu światła i tu sam odczułem takową różnicę gdy dostałem rachunek za energię. Zresztą później potwierdził mi to nie jeden spec w tej dziedzinie.
Przy długim korzystaniu ... ?

W zależności od wykonania (producenci) będą występowały różnice w parametrach i to może też przyczyniać się z jednej strony do jakości oświetlenia, a z drugiej do zużycia energii.
Poza tym rozwiązania takie są na 12 V i 230 V

kermit1968 wrote:
Zaś co do nazwy to można się zgodzić ale nazywa się to żarówką choć bardziej chyba powinno nazywać się to ... świetlówką (?)

żarówka: źródło światła, które emisję promieniowania zawdzięcza rozgrzaniu żarnika do wysokiej temperatury, wskutek przepływu przez żarnik prądu elektrycznego.

świetlówka: źródło światła, wytwarzające światło w wyniku wzbudzenia atomów warstwy luminoforu

ledówka (lampa led): źródło światła, wytwarzające światło w wyniku zjawiska elektroluminescencji, zachodzącego w złączu półprzewodnikowym.
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Ostatnio zmieniany: 23 Lis 2016 19:16 przez ekmir.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 10 Sty 2017 21:19 #517186

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ostatnio rozgryzamy rodzinnie temat pieców.
Gdy okazało się, że wnętrze pieca u syna zostało tak przeżarte korozją, że niczego nie można już było posklejać, czy pospawać, zaczęliśmy studiować zagadnienia korozji pieców.

Minimalna temperatura w piecu powinna mieć powyżej 55 0C, gdyż w niższej temperaturze uwalniający się dwutlenek siarki łączy się z parą skrapla, osadza na ściankach, które korodują,

Kolejna rzecz warta uwagi to materiał - grubość blachy, ilość żeliwa w rozmaitych elementach pieca.
Po entuzjastycznych opiniach na temat jednego typu pieca, które usłyszeliśmy od sprzedawcy w sklepie, syn zadzwonił do producenta, tam okazało się, że mają wersję marketową i solidną po też całkiem solidnej cenie. A już liczba zer na etykietce marketowej powalała nas na kolana.

Ludzie, jakie macie piece do ogrzewania domu ???

I najważniejsze pytanie, jak taki ciężki piec, który wazy koło pół tony, wstawialiście do kotłowni?
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2017 21:59 przez Hiacynta.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 14 Sty 2017 11:25 #517665

  • ekmir
  • ekmir's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 571
  • Otrzymane dziękuję: 326
Hiacynta wrote:
... mają wersję marketową i solidną po też całkiem solidnej cenie ...

No własnie i tak jest niestety z większością materiałów ...
Hiacynta wrote:
Ludzie, jakie macie piece do ogrzewania domu ???
Ja mam piec Vaillant EkoTech na gaz (wisi na ścianie w kotłowni) do tego powietrzna pompa ciepła Immergas. Mam też kominek ale on nie służy do stałego ogrzewania domu i jest używany w wyjątkowych sytuacjach ;)
"Nie trzeba kłaniać się okolicznościom,
A prawdom kazać, by za drzwiami stały ..."
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2017 11:26 przez ekmir.

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 14 Sty 2017 11:45 #517668

  • Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 3179
  • Otrzymane dziękuję: 5453
Bardzo ciekawe porady.Zaznaczam , aby mi wątek nie uciekł. :whistle: ;)

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 14 Sty 2017 22:00 #517780

  • skorpion
  • skorpion's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Trzeba z żywymi naprzód iść po życie sięgać nowe .
  • Posty: 356
  • Otrzymane dziękuję: 270
mi duży piec z podajnikiem przywieżli ,mieli wózek i od razu go zamontowali ale syn zapłacił za wszystko około 14tys dwa lata temu

Remont generalny - różne porady i pytania ;) 15 Sty 2017 22:53 #517964

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Niestety koszt montażu takiego pieca to prawie 3/4 mojej pensji. A podejrzewam, że ustawianie go potrwa krócej, niż 3 tygodnie :) Z braku kasy, musimy sami zamieniać się w fachowców :)

Basiu, ile kW ma ten piec, ile m2 obsługuje, jaka jest zazwyczaj temperatura na piecu, a jaka wody, która idzie do kaloryferów? Jaki sterownik ma ten piec? Czy zużycie węgla ma takie, jak podano w opisie, czy większe?


Mirku, jak sprawuje się Ci pompa cieplna? Są jakieś realne uzyski ciepła?
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2017 23:02 przez Hiacynta.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.263 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum