• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Smacznego.Na działkach też stosowany masowo

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 27 Lis 2019 16:34 #682204

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Nie bez powodu mówi się,że jajko smaczniejsze od kury z wolnego wybiegu,mięso wołowe z bydła pasionego na łąkach ,czy też baranina .One wszystkie jedzą ,to co lubią i same decydują co akurat skubną.
Coraz mniej takich łąk.. :jeez: za to coraz więcej betonu,wszystko jak od linijki.U mnie stokrotki ,mniszek ,krwawnik,latem aż brzęczy :happy4:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja


Zielone okna z estimeble.pl

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 27 Lis 2019 16:42 #682207

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
U nas powstają w wielu miejscach łąki kwietne zamiast trawników - to już ludziom przeszkadza, że niechlujnie wygląda :jeez:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Jaedda, anaka

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 01 Gru 2019 21:51 #682557

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
Lidl od razu zareagował i wycofał ze sprzedaży kaszę od dostawcy wymienionego w artykule. Wszystkie kasze zawierały glifosat,ale w mniejszym stężeniu niż te z "czerwonej listy"
Chyba tez należy zmienić polską zdrową oliwę,czyli olej rzepakowy na coś innego, bo że tam Roundup jest do suszenia stosowany wiadomo od dawna.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, Mandorla

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 01 Gru 2019 22:22 #682560

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Ech, tylko takie badania to powinny być częściej robione. Trafi się inna partia i już wyniki też będą inne.
Ja oleju używam raz do roku, bo mi sałatka adwentowa nie smakuje z oliwą ;). Ale chyba zmienię na słonecznikowy...
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 14 Gru 2019 15:24 #683917

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1848
  • Otrzymane dziękuję: 6160
I jest ciąg dalszy:
wiadomosci.wp.pl/pan-marcin-oddal-mocz-d...tu-6453872721557633a
Ciekawe co na te wyniki powiedziałby rolnik-producent gryki,który stwierdził że jego rodzina cieszy się dobrym zdrowiem, a najważniejsza jest skuteczność Roundupu. W porównani do pana Marcina,który zbadał mocz jest podwójnie narażony,bo i jako konsument i jako stosujący ten środek.

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 30 Gru 2019 00:07 #685222

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Tak prawdę powiedziawszy to coraz mniej polskiej żywności na polskim stole. A glifosad jest swoistym wierzchołkiem góry lodowej. Taką wisienką na torcie.
Samych dodatków do żywności dopuszczonych w naszym przemyśle jest ponad 200. Same w sobie większość szkodzi, a co zatem można powiedzieć kiedy zachodzą miedzy nimi interakcje ?
Jeżeli jesteście w sklepie proszę zwrócić uwagę na najczęsciej stosowane i paradoksalnie najczęsciej spożywane ,,utrwalacze i polepszacze ''.

Aspartam - www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/...-JvX7-AU9T-9Ki6.html

Azotyn sodu czyli dodatek E 250. Sól potasowa, saletra dodawana nie tylko w wielkich fabrykach, ale także nagminnie i notorycznie stosowana w większości domów podczas produkcji i obróbki wędlin domowych.

wylecz.to/diety/azotyn-sodu-e250-czym-je...-czy-jest-szkodliwy/


Wszechobecny w słodyczach syrop glukozowo- fruktozowy

www.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/...-4smx-Jcfq-92xG.html

Na całą biedronkę znalazłem tylko jednej firmy cukierki które były słodzone cukrem i były bez dodatku syropu. Dziś markowe, drogie wcale nie mówi , że dobre, że najwyższej jakości, a pomysł dodatkowego opodatkowania przez ministerstwo cukru uważam za genialny wprost aby Polacy więcej chorowali i tyli. Droższy cukier= więcej i częściej stosowany syrop i innego typu szkodliwe i tanie słodziki. Każde jedne ptasie czy podbniebne, niebiańskie mleczko jest z syropu fruktozowego.

Jest jeszcze inna gorsza strona medalu. Dezinformacja. Świadome oszukiwanie konsumenta. W internecie można znaleźć bardzo dużo artykułów wprost zaprzeczających szkodliwości niektórych konserwantów. Cenzura i zamykanie ,, gemby '' . Gra idzie o wielką stawkę. Stawką są z jednej strony miliony, miliardy, a z drugiej nasze zdrowie.

Nie wszystko musimy kupować, to co możemy i ile jesteśmy w stanie w ramach naszych możliwości czasowo- ekonomicznie - obszarowych starajmy się wytwarzać własne produkty żywnościowe. Swoje zawsze znaczy lepsze. Zawsze chociaż czasochłonne i pracochłonne, ale to w sumie w tym momencie zmuszony jestem posłużyć się klasykiem ,, Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny '' tam miś, a u nas marchewka, śliwka i jajko nasze na naszym stole.
Robert
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja, CHI

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 01 Sty 2021 16:14 #740573

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
Taki mały artykuł przed sezonem, dlaczego my zielono zakręceni wolimy nasze nie zawsze ładnie wyglądające warzywka. A badania na obecność nawozów i pestycydów w warzywach/owocach chociaż "prawidłowe" to nieskuteczne.

finanse.wp.pl/raport-nik-badania-czy-na-...go-6529452882085505a
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2021 16:15 przez zwykły chłop.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, ewakatarzyna, renmanka

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 01 Sty 2021 21:15 #740634

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3452
  • Otrzymane dziękuję: 7371
Syrop glukozowo-fruktozowy  to nic innego jak sztucznie otrzymywana  ze skrobi kukurydzianej quasi sacharoza, czyli nasz cukier powszedni i wcale nie jest od niej bardziej szkodliwy, a nawet bym powiedział, że odrobinę zdrowszy,  a to z tego powodu, że  zawiera trochę więcej glukozy niż sacharoza.Pomijam oczywiście zawartość jakichś szkodliwych substancji ale one to i w zwykłym cukrze też się znajdują.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2021 21:28 przez KaLo.

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 01 Sty 2021 22:11 #740651

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5647
  • Otrzymane dziękuję: 26732
Herbatnik wrote:
32.jpg
Robercie czy wiesz może co to za roślina, zasiało mi się to w ogrodzie, owady za tym szaleją, ale ja nie wiem kto zacz i czy to znowu jakaś inwazyjna roślina nie jest, więc nie wiem czy tępić czy zostawić.

KaLo zwróć uwagę, że prawie zawsze jest fruktozowy, a nie glukozowy, a z nadmiarem fruktozy, która jest trawiona w jelicie cienkim nasz organizm sobie nie radzi i w zw. z tym ma wpływ na naszą mikroflorę, to tak najogólniej.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2021 22:24 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Baptysja

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 02 Sty 2021 08:17 #740673

  • Zefirka
  • Zefirka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 1652
Babcia Ala wrote:
co to za roślina

Nie jest to czasem żmijowiec?
Wiedźmowata
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 16 Sty 2021 18:31 #743423

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5647
  • Otrzymane dziękuję: 26732
Żmijowca znam, bo się u mnie sieje i to nie jest on.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 16 Sty 2021 18:54 #743431

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3562
  • Otrzymane dziękuję: 30052
Alu czy nie jest to Dąbrówka rozłogowa?
Maria

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 16 Sty 2021 19:30 #743444

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15848
  • Otrzymane dziękuję: 12240
Hmmm... podobnie ja Zefirka, stawiałabym na żmijowca zwyczajnego /Echium vulgare :think:

Może masz jakiegoś innego żmijowca, Babciu Alu? B)



Dąbrówka na pewno nie - jest niższa i ma inne liście... ;)
Pozdrawiam - Ania

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 16 Sty 2021 19:41 #743449

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5647
  • Otrzymane dziękuję: 26732
Dąbrówka to nie jest, sprawdziłam. A czy są różne żmijowce, bo w sumie podobieństwo jest. Ja mam w ogrodzie żmijowca z nasion dostępnych w sklepach ogrodniczych. A takie coś jak na zdjęciu zasiało mi się samo w zupełnie innym miejscu. Nie jest to jakieś zjawiskowe, ale owady za tym szaleją jak za żmijowcem, albo bardziej, ale tylko trzmiele, a ja się tylko boję czy to znowu coś inwazyjnego się nie przyszwendało i nie wiem czy tępić czy zostawić. Pojawiło się już dwa razy w 2019 i 2020 w tym samy miejscu, ale jeden egzemplarz, miałam wrażenie, że jest "bylinowate". Nic, jeśli wyjdzie na wiosnę i później zakwitnie zrobię zdjęcie i będę Was ponownie prosić o pomoc.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna

Smacznego.Na działkach też stosowany masowo 16 Sty 2021 20:16 #743453

  • Amlos
  • Amlos's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15848
  • Otrzymane dziękuję: 12240
Pozdrawiam - Ania
Ostatnio zmieniany: 16 Sty 2021 20:21 przez Amlos.


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Wygenerowano w 0.275 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum