TEMAT: Maksymalne wysuszenie ziemi.

Maksymalne wysuszenie ziemi. 12 Lis 2020 17:58 #734241

  • Skor514
  • Skor514's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Witam.

Piszę z mało typowym pewnie dla wielu pytaniem. Mianowicie, jak w warunkach domowych maksymalnie wysuszyć ziemię (ziemia ogrodnicza bio). W workach jest zazwyczaj mocno wilgotna mnie zależy aby ją wysuszyć na "wiór". Po co? Zależy mi na tym aby była na tyle sucha, by móc w nią wrzucić nasiona i nie zaczęły one kiełkować nawet po miesiącu.

Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Maksymalne wysuszenie ziemi. 13 Lis 2020 19:25 #734351

  • zwykły chłop
  • zwykły chłop's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1456
  • Otrzymane dziękuję: 7806
Pomysł dziwny, ale Twoja decyzja, a ile tej ziemi chcesz wysuszyć bo to ważna informacja, czy 5 litrów czy kilka worków 80 l.
pozdrawiam Adam

SZACUNEK - to tylko odrobina wyrozumiałości i pamięci o drugiej osobie. To tak niewiele a tak wiele zmienia.
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2020 19:26 przez zwykły chłop.

Maksymalne wysuszenie ziemi. 13 Lis 2020 21:25 #734358

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Zostawić otwarte, wilgotność spadnie tak bardzo że nic w niej nie wykiełkuje. Żeby przyspieszyć trzeba podgrzać, zwiększyć powierzchnię parowania (rozsypać na dużej powierzchni, najlepiej siatkowej) i wymusić ruch powietrza.
Na jedną doniczkę można nawet w piekarniku.

Maksymalne wysuszenie ziemi. 14 Lis 2020 12:57 #734402

  • Bukowysad
  • Bukowysad's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 134
  • Otrzymane dziękuję: 439
Niektórzy dla zabicia patogenów prażą ziemię w piekarniku, więc w tym przypadku też się sprawdzi.
Ciekawość jest pierwszym krokiem....ale w sumie po co tak? Nie jesteś w stanie przetrzymać nasion w jakimś opakowaniu, torebce?
Zapraszam na mojego bloga: www.bukowysad.pl/
Mój sad, warzywnik, ogród - forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...29957-moj-bukowy-sad
Pozdrawiam Mirek

Maksymalne wysuszenie ziemi. 14 Lis 2020 16:26 #734413

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Jeśli chcesz długo przechowywać nasiona, to suche, w woreczku foliowym, włóż do zamrażarki i zamroź . W zamrażarce trzymam nasiona lilii, niektóre ponad 10 lat i po wysiani kiełkują.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.286 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum