TEMAT: Gąsienica

Gąsienica 15 Maj 2021 16:47 #761948

  • emilinka
  • emilinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 113
  • Otrzymane dziękuję: 5
Czy ktoś wie jakiego to motyla gąsienica? Znalazłam ją dzisiaj w aucie i postanowiłam zabrać ją do domu do specjalnego pojemniczka, aby dzieci mogły obserwować, ale chciałam wiedzieć czy ktoś wie co z tego wyrośnie. Motyl/ćma/coś innego?. Jakbym wiedziała co konkretnie będzie to wiedzialabym jakie rośliny zbierać do karmienia.
IMG_20210515_164259.jpg


IMG_20210515_164207.jpg


IMG_20210515_164147.jpg
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2021 16:48 przez emilinka.


Zielone okna z estimeble.pl

Gąsienica 16 Maj 2021 10:09 #762044

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Lubię motyle i jeżeli robię gdzieś porządki a one jeszcze śpią to je przenoszę w inne miejsca. Gąsienic nie lubię , no ale cóż muszą być inaczej nie było by tych pięknych motyli. Tam mi się wydaje sądząc po tym pasku na lewym boku, że to gąsienica motyla pokrzywki. U mnie najwięcej jest Rusałki Pawik. Czasem trafi się Rusałka Admirał. Rusałka Pawik to taki członek rodziny już oblega i śpi w piwnicy, w szopie ,na stropach, spał w słomie i w sianie także jestem dość mocno z nim związany. Najpiękniejszy dla mnie jest Paź Królowej. O tyle o ile gąsienice są paskudne to motyle są śliczne, piękne :) To latające dzieła sztuki.
Robert

Gąsienica 16 Maj 2021 20:56 #762153

  • emilinka
  • emilinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 113
  • Otrzymane dziękuję: 5
Też lubię motyle i zachwycam się nimi, ale gąsienice już mniej lubię bo są jak szkodniki(niszczą rośliny w ogrodzie) ale chcę wyhodować własnego motyla. O tak paź królowej jest piękny. Kiedyś byłam w motylarni i miałam szczęście, że usiadł mi ma ramieniu:p. Rusałka pawik i rusałka admirał są mile widziane. Gorzej jak wyrośnie jakiś bielinek kapustnik, bo on nie jest mile widziany w ogrodach;D

Gąsienica 16 Maj 2021 21:09 #762156

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Dużo lub nawet bardzo dużo jeżdżę rowerem. Któregoś lata jechałem już do domu przyczepił się do mnie motyl , był to chyba rusałka pawik. Trzymał się mnie mocno dojechaliśmy razem do domu. Wypuściłem go na wolność delikatnie. Żeby było dużo motyli musi być zróżnicowany ekosystem. Niestety człowiek bardzo często tworzy monotonny krajobraz obsadzając go jednolitymi roślinami, które znowu skąd inąd nie mają wielkiego , dużego znaczenia ani dla nas ludzi, ani dla otoczenia które z nami żyje.
Robert

Gąsienica 17 Maj 2021 09:13 #762210

  • emilinka
  • emilinka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 113
  • Otrzymane dziękuję: 5
Piękna historia z tym motylem:). Miał darmową przejażdżkę:D. Ja jakiś czas temu zamówiłam sobie gąsienice rusałki pawika do hodowli i czekam, aż do mnie dotrą. Pracuję w przedszkolu i myślę że dzieciom spodobają się nowi goście:). Fakt, że ludzie wybierają teraz monotonne rośliny, a ogrody muszą być zrobione pod linijkę bez żadnego chwasta.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.235 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum