TEMAT: czym palić w grillu?

czym palić w grillu? 07 Wrz 2021 14:31 #776073

  • Lukas79
  • Lukas79's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1444
  • Otrzymane dziękuję: 3307
ja zawsze wyczekuję sezonu wymiany opon - w listopadzie takie zużyte można za grosze kupić

nie ma kłopotu z ich przechowywaniem, takie 4 to mi starczają na cały sezon grillowy

mięso i kiełbasa bardzo szybko łapią kolor
Za tę wiadomość podziękował(a): mirzan


Zielone okna z estimeble.pl

czym palić w grillu? 07 Wrz 2021 20:20 #776088

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Nad gustami nie należy dyskutować ;) . Od węgla wolę brykiet, lepiej się opłaca albo to co zostało z wycinki na działce. Kiełbasa pieczona nad ogniskiem smakuje równie dobrze. :yummi:
Ostatnio zmieniany: 07 Wrz 2021 20:20 przez KaLo.

czym palić w grillu? 13 Wrz 2021 17:16 #776509

Generalnie drewno spalane w zwykłym grillu nie osiąga należytej temperatury i uwalnia się mnóstwo niedopalonych związków, przez co jedzenie będzie nie dość ze niezdrowe to i niesmaczne.
Jeżeli chcesz palić drewnem musisz zastosować inną metodę niż zwykły grill, np coś co będzie zastępować piekarnik/patelnię. Możesz zastosować opiekanie boczne (podobnie jak w kebabie) ale nie umieszczaj jedzenia nad drewnem.

czym palić w grillu? 13 Wrz 2021 18:05 #776513

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3453
  • Otrzymane dziękuję: 7374
Generalnie drewno spalane w zwykłym grillu nie osiąga należytej temperatury i uwalnia się mnóstwo niedopalonych związków,
A w jakiej temperaturze jest wypalane drewno na węgiel drzewny?

Można rozpalić grilla i zwykłym drewnem, nawet i sosną ale jest jeden warunek. Mięcho można kłaść dopiero wtedy jak znikną wszystkie płomyki o żółtym zabarwieniu czyli wypalą się wszystkie lotne substancje zawarte w drewnie i wegle zaczną się pokrywać popiołem. . Podobnie jest też i z kupnym węglem. Nie wystarczy rozpalić, trzeba poczekać aż węgiel pokryje się siwą warstewką popiołu. Jeszcze chyba 2 lata temu z okien mieszkania na 3 piętrze widywałem na horyzoncie 3 dymy. To panowie węglarze robili węgiel drzewny. A czym najlepiej rozpalić mokre drewno? Tak, macie rację, :) przepracowanym olejem silnikowym. Akurat byłem u mechanika jak przyjechali i wzięli spory zapas. Wszyscy byli zadowoleni. Węglarze mieli na rozpałkę a mechanik kłopot z głowy.
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2021 18:18 przez KaLo.

czym palić w grillu? 14 Wrz 2021 19:14 #776559

  • Fina
  • Fina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 257
  • Otrzymane dziękuję: 1199
Kiedyś kolega zrobił takiego grila, że na duży gril nałożył sporą kupkę bardzo suchych gałązek z topoli i po ich błyskawicznym spaleniu grillowanie kiełbasek odbyło się na utworzonym żarze. Było ok ale nie wiem czy by się sprawdziło przy grubszych miesiwach.
Osobiście grillujemy na węglu drzewnym pozyskanym z własnego kominka, mamy sporo w sezonie wystarcza zarówno do nawożenia roślin jak i na gril.

czym palić w grillu? 15 Lip 2022 16:32 #809016

  • pesa
  • pesa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
Spróbuj usmażyć trochę łososia. Z cytryną i warzywami bardzo ładnie smakuje. Lubię to robić z przyjaciółmi, potem siadamy do jedzenia i picia. Główną działalnością naszej gminy jest wspólne granie w gry. To jest fantastyczne
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2022 17:18 przez JaNina. Powód: Usunęłam link


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.215 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum