TEMAT: Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 19 Sty 2013 01:37 #112754

  • krystynac50
  • krystynac50's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 37
Słusznie Waldku zauważyłeś że pomyliłam wertykulator i ereator . Oczywiście chodziło mi o wertykulator . Trawnik to zaledwie 2 ary ale każdej wiosny przy wygrabianiu pożółkniętej trawy zajmuje mi to dużo czasu i mam pęcherze na ręcach. Żeby dobrze wygrabić pożółkniętą i suchą trawę na gęstym trawniku trzeba sporo siły i czasu . Mój mąż twierdzi że to zbyteczny zabieg , więc corocznie ja się z tym męczę . Może właściwy wertykulator ułatwiłby mi pracę. Do tych 2 arów trawnika nie opłaca się kupować drogiego sprzętu ale coś niedużego co zajmuje mało miejsca przydałoby mi się


Zielone okna z estimeble.pl

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 19 Sty 2013 16:52 #112897

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Krysiu, wertykulacja polega na przecinaniu darni trawnika i usuwaniu martwego filcu. Teren masz faktycznie spory, ale czy takie grabki na kółkach dobrze ten filc ściągną :jeez:

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 29 Sty 2013 11:52 #116666

  • krystynac50
  • krystynac50's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 87
  • Otrzymane dziękuję: 37
Pomyślałam tak że jeśli wertykulatorem poprzecinam darń to łatwiej będzie wyczesać uschniętą trawę .
Ponieważ mam trawnik bardzo gęsty zajmuje mi to dużo czasu . A przy tym te pęcherze od grabi

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 29 Sty 2013 19:20 #116790

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pytałam męża, bo on u nas zajmuje się trawnikiem, był sceptyczny, czy takim urządzeniem można porzecinać darń, ale zastrzegał, że po wyglądzie trudno coś jednoznacznie stwierdzić. My mamy do wertykulacji tnące grabki bez kółek, mają ostre zakończenia.

Najlepiej zajrzyj do jakiegoś sklepu ogrodniczego, obejrzyj sprzęt, jak działa, pogadaj ze sprzedawcą, potem szukaj ceny najtańszej.

No i kup sobie rękawice z grubą ochronną wyściółką, to podstawa :lol:
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2013 00:13 przez Hiacynta. Powód: literówki
Za tę wiadomość podziękował(a): krystynac50

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 11 Mar 2013 23:37 #133575

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1191
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Rozdrabniacz do gałęzi - ma ktoś? Zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia. W ogrodzie zawsze znajdą się jakieś ścięte gałęzie- grubsze, cieńsze. Dotychczas mój M wrzucał cały drobiazg do ogniska a tak byłaby ściółka do podsypywania.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 12 Mar 2013 00:15 #133582

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mam rozdrabniacz już od dobrych kilku lat.Jestem z niego bardzo zadowolona.Szczególnie kiedy przygotowuję materiał na ściółkę.Mielę w nim nie tylko drobne gałęzie i zielone łodygi ale także korę a nawet słomę gdy jest za duga a potrzebuję drobniejszą np,jako ściółkę do warzywnika.
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2013 00:21 przez Roma.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 12 Mar 2013 07:55 #133597

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Ja też polecam. Świetna sprawa.
Patrząc na zdjęcie Romy chciałbym polecić jeszcze jedną rzecz, a mianowicie pełne kółko do taczki, czyli takie bezdętkowe, całe z gumy. Trochę kosztuje, ale gdy zdarzyło mi się naprawiać przebicie chyba ze trzy razy w tygodniu, a na koniec jeszcze okazało się, że cała opona jest to wyrzucenia to już nie miałem skrupułów. Od tej poty mam spokój :)
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 13 Lis 2013 11:15 #204248

  • Roma
  • Roma's Avatar
Od ubiegłego roku szukałam dobrego sekatora.Sugestia "Tomasza23" to strzał w dziesiątkę :bravo: nie tylko świetny sekator ale jeszcze w dodatku dla leworęcznych :dance:

1-DSCF0007_2013-11-13.JPG


Jak na razie,wydaje mi się,że wart swojej ceny.
Wiesiu(piku) podaję namiary
forester.pl/sekator-felco-9.html

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 13 Lis 2013 11:22 #204250

  • Roma
  • Roma's Avatar
dorciaj wrote:
dziś zrobiłam interes życia i kupiłam rozdrabniacz :woohoo: .

rozdrabniacz-elektryczny-sds2810-sterwinsbig.jpg


.

dorciaj wrote:



...............................................................................................................................

Dziś rzeczywiście zachwycałam się moją nową mechanizacją :happy4: . Rozdrabniałam wszystko co mi się nawinęło :rotfl1: . No bardzo mi się to podoba :happy: . Jak ja żyłam bez rozdrabniacza :dazed: :think: .

Foteczki są :P
Mały, zgrabny i bardzo prosty w obsłudze :woohoo: . Rozdrabniał nawet dosyć grube gałęzie :woohoo: .
DSC_0103.jpg

Pojemnik ma transparentny, więc widać ile się rozdrobniło :woohoo:
DSC_0101.jpg

Muszę tylko wypracować sobie regulowanie położenia wału w zależności od grubości materiału. Ale to co powstało całkiem mi się podoba :woohoo: .
DSC_0104.jpg


:bye:

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 13 Lis 2013 23:10 #204343

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Piękny ten rozdrabniacz Dorci :supr3: Też chyba w końcu skuszę sie na taką machinę-ściólka zawsze się przyda i odpada palenie niepotrzebnych badyli...

Roma,mam taki sam ( nie wiem czy identyczny) sekator Felco ( mówię na niego Felek :happy: ) . Dostałam go w ub roku od Mikołaja. Jak do tej pory spisuje się idealnie,choć, jak jestem w ogrodzie ,to prawie nie wypuszczam go z ręki :happy: Nie wiem czy mój jest uniwersalny,czy jakoś ukierunkowany ,ale ja tnę nim zarówno lewą jak i prawą ręką :) Grunt to praktyczne prezenty ! :happy:
Ostatnio zmieniany: 13 Lis 2013 23:10 przez Ela.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 13 Lis 2013 23:31 #204346

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
U nas też ilość zabawek zwiększyła się w tym roku :) moja ulubiona zabawka, rozdrabniacz, jest już u nas od 4 lat, w tym roku doszedł wertykulator na prąd, mąż wiosną cały weekend dewastował nim trawnik :garden: robiąc aerację, wertykulację, :flower: aż z trawnika została prawie goła ziemia :happy4: Ale po podlaniu i nawiezieniu szczęśliwie wszystko odrosło, więc wiosną znów będzie miał zajęcie :)

No a w torebce noszę sekatorek, który 2,5 cm gałązki tnie, jak masełko :)

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 14 Lis 2013 18:51 #204417

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
No,no sekatorek w damskiej torebce :evil: Jeszcze nie słyszałam :rotfl1:

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 16 Lis 2013 19:14 #204784

  • Roma
  • Roma's Avatar
chester633 wrote:
Jaka tu cisza :oops: , przecież teraz jest najlepszy moment na zakupy i zupełnienie brakujących narzędzi(za parę tygodni będzie ,,lipa'' bo zakupy na ,,pod choinkę''i ceny po cichutku kilkanascie procent wspinają sie do góry a handlowcy mamią nas tekstem - Promocja -.Po nowym roku większość towarów ląduje w magazynie na 3 miesiące-potem na półkę sklepową(działkowcy po zimowym letargu wszystko ,,łykną'').Niestety w temacie narzędzi ogrodniczych tzn.przecen daleko nam jeszcze do ,,zachodu'' :sleepy: .

Odbiegłem od tematu :thanks: sam się ukarzę :club2: :crazy: , przyjechał oczekiwany rozdrabniacz-nówka(frezowy) i żeby nie jednemu opadła ,,szuflada'' za 400 zeta z dostawą :idea1: .Co ciekawe ,następna sztuka wystawiona przez tego sprzedawcę była już droższa :think: .Sprzęt przetestowałem - super-dla mnie lepszy od mojego wcześniejszego nożowego i wiele cichszy + wsteczny bieg + pojemnik składany na poszatkowany towarek.

SDC11610.JPG


SDC11611.JPG


SDC11612.JPG


SDC11613.JPG


SDC11614.JPG

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 04 Mar 2014 21:39 #230938

  • robchem
  • robchem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 406
Czy ktoś używa takiego rządzenia. Na rynku są różne rodzaje. Czy one się sprawdzają.
Pozdrawiam serdecznie Robert

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 04 Mar 2014 23:53 #231012

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Robchem,
różne są rodzaje nożyc teleskopowych. Może masz jakieś konkretne na myśli?
Akurat w naszym ogrodzie używamy nożyc czy raczej sekatora na długim wysięgniku, dźwignia jest pociągana przy pomocy sznurka. Służy nam do przycinania drzew, głównie robinii. Z drabiny raczej nie można byłoby tej operacji wykonać, tym bardziej, że ma ostre ciernie.

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 05 Mar 2014 01:26 #231020

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Robert, czy chodzi o sekator teleskopowy czy nożyce np.do cięcia żywopłotów z teleskopowymi rączkami.Jeżeli chodzi o sekator teleskopowy jak najbardziej przydatne urządzenie,gdy nie chcę skakać :laugh1: po drabinie.Wysuwasz teleskopową ,,przedłużkę'' pociągasz za sznurek - i obcięte :wink4: .Co do nożyc do ciecia np.żywopłotów - NIE POLECAM - po pewnym czasie użytkowania rączki same się wydłużają lub składają podczas pracy :mad2: .

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 05 Mar 2014 09:37 #231058

  • Roma
  • Roma's Avatar
Robercie-chyba zapomniałeś wstawić rysunek :)
Mam sekator na teleskopie i taki z przedłużanymi rączkami i jest dokładnie tak jak pisze Paweł
Ten z rączkami czasami potrafi dobrze wkurzyć,raz jedna rz druga rączka się samoczynnie wydłuża :(

Narzędzia ogrodnicze to połowa sukcesu 05 Mar 2014 19:37 #231233

  • robchem
  • robchem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 345
  • Otrzymane dziękuję: 406
Dzięki kochani za odzew. Rzeczywiście nie sprecyzowałem pytania. Chodzi mi o taki sekator, który miałby do 3 m i za pomocą sznurka uruchamiałby ostrze. Nigdy takim nie pracowałem, i ciekawy jetem czy rzeczywiście zdają egzamin i można nimi ciąć gałęzie powyżej 20 mm. Jest trochę firm, które produkują tego rodzaju urządzenia droższe i tańsze. Które urządzenie bycie polecali.
Pozdrawiam serdecznie Robert
Ostatnio zmieniany: 05 Mar 2014 19:40 przez robchem.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.356 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum