TEMAT: Ogród warzywny na parapecie

Ogród warzywny na parapecie 15 Kwi 2016 14:42 #456838

  • Dorn
  • Dorn's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 5
Witam,
W tym roku postawiłem na nowe hobby "domowy warzywniak na parapecie" i chciałbym was poprosić o pomoc.
Rośliny posiadam z nasion, niestety papryka cayenne (po lewej) bardzo powoli rośnie, w porównaniu do pomidorów cherry (po prawej), wszystko zostało wysiane w tym samym czasie i tutaj rodzi się moje pytanie, czy może być to spowodowane tym, że mamy teraz pogodę jaką mamy, mało słońca, czy może zbyt późne zasianie (połowa marca)? Także mam pytanie jeśli chodzi o nawóz, czy jest to konieczne? Wiem, że gleba musi zawierać potrzebne minerały dla roślin, ale czy można to jakoś obejść? Jeśli nie, czy możecie mi polecić coś ciekawego, ekologicznego i idealnego do domowej uprawy oraz czy myślicie czy to czas aby przenieś pomidory do większych doniczek?

Również liczę na fajne rady, jestem nowy w tym temacie i wszystkie pomoce się przydadzą.

Ogólnie w moim parapetowym ogródku znajdują się:
- Pomidory cherry
- Papryczki cayenne
- Bazylia
- poziomki
- sałata
- Fasolka szparagowa karłowata
- Dynie

Bardzo dziękuję z góry za wszelką pomoc. :D





Zielone okna z estimeble.pl

Ogród warzywny na parapecie 15 Kwi 2016 14:50 #456840

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Po pierwsze wstąp tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/6...5-2016-rok?start=234 i napisz coś o sobie to ułatwi kontakt i większość uczestników forum Cię pozna.
A po za tym wszystkie interesujące cię tematy sa tutaj forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5-warzywnik tam ludzie też uprawiają warzywa w donicach, na parapetach, na balkonie.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.309 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum