Jeżeli jesteś zielono zakręcony, ogród to Twoja obecna lub przyszła pasja, kochasz ludzi, zwierzęta i rośliny, masz dużą wiedzę na temat ogrodnictwa, lub, wręcz przeciwnie, jesteś "w tym temacie" zielony jak szczypiorek na wiosnę - to jest forum dla Ciebie!
Pragniemy stworzyć forum przyjazne, sympatyczne, a jednocześnie - merytoryczne.

TEMAT: Wątek powitalny cz.5 2016 rok.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 11 Maj 2016 11:53 #467501

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Chyba poczekam Mirku, aż Cię powita oficjalnie Ania lub Roma, bo my się już znamy.Zapraszam do warzywnika Jako, że tam już się zadomowiłeś.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 11 Maj 2016 13:18 #467520

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witam wszystkich "nowych" oazowiczów, zapraszamy do naszych ogrodów! i pamiętajcie nie ma głupich pytań :teach:
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 13 Maj 2016 16:51 #468458

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Witajcie :)

bardzo mi miło dołączyć do Waszego grona.

Mam nadzieję, że stworzymy udany zespół :dance: a z dnia na dzień będzie nas przybywać coraz więcej. :)

Samych udanych plonów, żadnych choróbstw i robali!! :idea1:
:bye: :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Krecik stary, Amarant, otojolka, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 13 Maj 2016 18:03 #468469

  • Misiowa
  • Misiowa's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 10
Witam kochani, bardzo mi sie podoba życzliwe środowisko tego forum. Mam na imię Kasia. Do lat uprawiam swój kawałek ziemi. Zajmuje sie głownie warzywami.
Mieszkam w Małopolsce, w dolinie Wisły. Ziemia u mnie ciężka. Trzeba się wiecej starać aby coś urosło. Sadzę pomidory pod osłonami, paprykę, cukinie. Nie boję się SOR i nawozów. Wiem ze na forum są osoby, które unikają tego. Sa tez tacy używają. Mam nadziei na udane rozmowy. Chce zagości na dłużej. Dziś u nas chłodny dzień i pada. Taka pogoda wiosenna prawie wszystko posiane. Rośnie sobie, a ja na forum...
Pozdrawiam, Kasia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Amlos, Krecik stary, Amarant, otojolka, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 13 Maj 2016 18:17 #468476

  • megaforte-80
  • megaforte-80's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • wciąż szukam swojego miejsca na ziemi....
  • Posty: 8
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witam wszystkich forumowiczów, trafiłam do tu przypadkiem przegladajac neta i.... dlaczego by nie napisac o swoich roślinkach :idea2: Tak to jest dobra mysl :cool3:
witam was bardzo serdecznie moje nowe koleżanki. nie znam was wcale (ani waszych ogrodów) jednak z czasem nadrobie zaległości - obiecuje
coś tak czuje,że w temacie roślin będe mogla z wami poklikać. :bye:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, Amlos, Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 15 Maj 2016 20:16 #469406

  • JaSNa
  • JaSNa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 44
  • Otrzymane dziękuję: 30
Witam, chciałabym przywitać wszystkich miłośników ogrodnictwa. Forum czytam od wielu miesięcy, postanowiłam stać się aktywnym jego uczestnikiem. Pozdrawiam wszystkich serdecznie z Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 18 Maj 2016 10:08 #470757

  • aledra7
  • aledra7's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 33
  • Otrzymane dziękuję: 3
Ja również chciałam się przywitać :) Przypadkiem trafiłam na to forum ale nie żałuję. Mam nadzieję, że będę mogła czegoś nauczyć się na temat uprawy roślin od osób dużo lepiej ode mnie znających się na tym :thanks:
Pozdrawiam :) Ola
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Maj 2016 13:52 #472062

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witajcie :) Nie miałam zamiaru się rejestrować,ale wątek Adeli z ogrodowym scierniskiem sprawił,że jestem z Wami. Oj,podczytuję Was,oglądam ,uczę się i podziwiam za wszystko cokolwiek tworzycie. Od 6 lat w starym domeczku na wsi próbuję swoich sił w przyrodzie. Teraz po rejestracji to będę męczyć Was niejeden raz pytaniami :) inne fora podczytywałam i przestałam - w Waszym jest spokój i pewien rodzaj ciepła.

pozdrawiam - ania
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Maj 2016 15:46 #472071

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj , Aniu bardzo nam miło, ale nic nie napisałaś co uprawiasz na działce przy domku na wsi. Ale widzę że świetnie się orientujesz na forum i trafisz tam gdzie najciekawiej. A więc zapraszam.
Edit Przepraszam, nie zauważyłam. Ciebie Olu i JasNa także witam i zapraszam.
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2016 15:49 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 21 Maj 2016 17:55 #472093

  • dobra nuta
  • dobra nuta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 82
  • Otrzymane dziękuję: 78
Jeszcze daleko mi do poruszania się po forum z nadzwyczajną prędkoscią ,ale szybko się uczę i dam radę.Na razie inwestowałam w krzewy ozdobne i drzewka ,bo mam 5 psów i niestety cos za cos :) W tym roku po wydorosleniu moich psiakow posadziłam nawet 2 byliny i wysiałam jednoroczne kwiaty. Mam nadzieje ,ze nie zostaną zdeptane.Obecny rok jest zwrotem przełomowym w ogrodzie ,zakochałam się w różach ,posadziłam i czekam. Nie mam wielu roslin,ale pomału ide do przodu zgodnie z moim zamiarem. Z warzyw ( nie smiejcie się ) - aż 4 pomidory...ale 5 lat temu gdy nastało moje 1-sze lato były papryki,ziemniaki itp. itd. Niestety pózniejszy czas nie pozwolił mi kompletnie na nic i pole orne ,które było dumą poprzedniego własciciela zamieniłam w zeszłym roku na trawnik (chwastowisko było z mojej winy przeogromne )...to tak w skrócie;

"s" z kreseczką nie wskakuje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, zielonajagoda, broja, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Maj 2016 13:04 #472380

  • kosa451
  • kosa451's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 3
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witam wszystkich, mieszkam w okolicach Częstochowy i dopiero zaczynam przygodę z ogrodem na poważnie;) Liczę na Waszą pomoc w doborze roślin żeby jakoś to wszystko jakoś żyło i ładnie wyglądało;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, broja, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 22 Maj 2016 19:26 #472459

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
dobra nuta wrote:
"s" z kreseczką nie wskakuje

Jeśli masz komputer z tablicą numeryczną (ta po prawej stronie klawiatury) to literkę "ś" uzyskasz naciskając jednocześnie lewy Alt i liczbę 152. :drink1:
Duże "Ś" to kombinacja lewy Alt i 151 :rotfl1:

PS. Tablica numeryczna musi być włączona.
Włącza się przyciskiem Num Lock
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek
Ostatnio zmieniany: 22 Maj 2016 19:43 przez Amarant.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): dobra nuta

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 26 Maj 2016 13:18 #474020

  • agama
  • agama's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 47
Witam się i ja :bye:
Zdobyłam się w końcu na zarejestrowanie swojej bytności na tym forum, do tej pory tylko od czasu do czasu podczytywałam ;)
Ze spraw ogrodowych-mam do dyspozycji kawałek ziemi do użytku, a więc miejsce na swoje ogrodnicze zachcianki. Co prawda do spółki z tatą, ale to człowiek do zgody jest :happy:
Będę Was teraz regularnie podczytywać i mam nadzieję się udzielać, o ile czas pozwoli :wink2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, Adasiowa, broja, Gosia352, otojolka, Marysia80

Ogród w mieście - relaks dla duszy 26 Maj 2016 15:26 #474046

  • Judi
  • Judi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Zawsze bądź otwartym na świat i ludzi
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
;) Witam wszystkich, dołączyłam do Państwa grona.Od 3 lat, ja jako dziecko ścisłego centrum mam możliwość pracować w moim ogrodzie, nie jest duży 120 m, mam piękne stare drzewa, trochę udało się zakupić róż, iglaków, lilii, piwonii, lilowców, irysów traw dekoracyjnych i pare krzewów dekoracyjnych. Cieszy mnie praca w ogrodzie, która w moim przypadku jest relaksem, kwitnące krzewy i kwiaty. Będę wdzięczna wszyskim Państwu, którzy będą chcętni pomóc mi radami, podzielić się nadwyżkami w postaci nasion, cebulek

sadzonek,traw dekoracyjnych, pn

ączy, krzewów i wszystkiego co moglo by pomóc stworzyć magiczne miejsce - ogród z duszą.


1464268888841-2.jpg
1464268934321-2.jpg



1464268969880-2.jpg
1464269069268-2.jpg



1464269069268-3.jpg
1464269102803-2.jpg
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2016 17:43 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Amarant, Gosia352, otojolka, Marysia80

Ogród w mieście - relaks dla duszy 26 Maj 2016 17:47 #474076

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Witaj i powiem Ci, że w tym ogrodzie pare donic z kolorowymi salatami i pomidorami tez by się przydała. Zapraszam do warzyzyw, do róz i bylin. Ogladaj i pytaj na pewno odpowiemy.Cieszymy się, ze jesteś.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Judi

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 29 Maj 2016 11:37 #475110

  • krzych
  • krzych's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 17
Witam wszystkich!
Od kilku lat mieszkam w domu jednorodzinnym, ale dopiero w tym roku postanowiłem uprawiać warzywa. Ze względu na sceptycyzm reszty rodziny w ogrodzie dalej króluje trawa :( . Ale są doniczki :). Zachęciła mnie wizja wyhodowania zdrowych roślin bez ŚOR. A porady forumowiczów są w tym bardzo pomocne. Oby się udało czego życzę sobie i innym. :)
Pozdrawiam, Krzysztof.
Ostatnio zmieniany: 29 Maj 2016 11:39 przez krzych.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, zielonajagoda, Adasiowa, broja, otojolka, Marysia80

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 29 Maj 2016 11:46 #475117

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Krzysiu, witamy serdecznie :)
Jak zapewne już zauważyłeś, Warzywnik jest do dyspozycji każdego, kto ma ochotę na zdrowe i smaczne warzywa z własnego poletka - a nasi Fachowcy z pewnością pomogą, aby każdy plon był obfity :)
Zapraszam do odwiedzin, dzielenia się własnym doświadczeniem i korzystania z dobrodziejstw natury ...
pozdrawiam i życzę miłych i owocnych wrażeń.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

Wątek powitalny cz.5 2016 rok. 29 Maj 2016 22:32 #475426

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Witaj serdecznie Krzysiu w gronie miłośników roślin. Jest tutaj cały ogrom ludzi, bardzo chętnie służących radą i pomocą, jeśli tylko będziesz potrzebował jakiejkolwiek pomocy, Życzymy Ci miłych chwil i wszelkich powodzeń w twojej pasji. :)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Adasiowa, broja, otojolka, Marysia80


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Carmen, Betula
Wygenerowano w 0.468 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum