TEMAT: Jak się pozbyć tuji

Jak się pozbyć tuji 22 Lut 2021 17:59 #749677

  • tysia25
  • tysia25's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 240
  • Otrzymane dziękuję: 866
Witam na działce pozostał mi w spadku po poprzednim właścicielu zaniedbany żywopłot z tuji brabant. Mam już pozwolenie na wycięcie tego tylko oczywiście musi śnieg stopnieć żeby się do tego dostać. I tu mam problem co zrobić z tymi korzeniami co zostaną żadnym sprzętem tam nie wjadę żeby wyrwać bo jest za ciasno i trudny dostęp.
Słyszałam o grzybni do usuwania pniaków tylko czy to zadziała na tuje i ile tego będę potrzebowała jak mam tego żywopłotu jakieś 8 metrów? Czy to jest opłacalne? Chciałam to miejsce na nowo zaaranżować zasadzić rośliny które nie będą takie wielkie i tak ekspansywne poza tym tuji i iglaków już mam dość dużo na działce po za tymi może zaproponujecie mi jakieś ciekawe rośliny.
IMG_20210219_093258.jpg

Tak to wygląda obecnie
Martyna
Ostatnio zmieniany: 22 Lut 2021 18:00 przez tysia25.


Zielone okna z estimeble.pl

Jak się pozbyć tuji 22 Lut 2021 21:40 #749737

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pozostałe po wycince pieńki można obficie kilka razy polać stężonym nawozem azotowym, to przyspieszy rozkład. Nowe rośliny będzie można sadzić, wystarczy łopatą z danego miejsca usunąć drobne korzenie, w dołek dodać świeżej gleby i gotowe. Tuje nie wytwarzają rozłożystych brył korzeniowych, nie są pod tym względem uciążliwe.
Za tę wiadomość podziękował(a): tysia25


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.185 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum