TEMAT: Siatka maskujaca na ogrodzenie

Siatka maskujaca na ogrodzenie 06 Mar 2024 14:20 #852432

  • RobertW
  • RobertW's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 13
Planuje zakup siatki maskujacej na ogrodzenie. Ogrodzenie wykonane jest z metalowej siatki majacej 1.7m wysokosci. Odcinek ogrodzenia do maskowania ma dlugosc okolo 25metrow. Poszukuje marketow, sklepow, gdzie moznaby obejrzec siatki maskujace roznych producentow (najlepiej w roznych kolorach, o roznym % maskowania). Znalazlem oczywiscie wiele ogloszen spredazy siatek maskujacych online, ale poszukuje miejsc gdzie mozna je obejrzec na zywo i porownac. Znalazlem miejsca takie jak ........ Ale mozna tam zobaczyc siatki tylko jednego producenta.
Sprobuje najpierw Leroy Merlin i podobnych. Moze ktos z forumowiczow moze polecic ‘fizyczne’ sklepy oferujace siatki maskujace (gdziekolwiek w Polsce, duzo jezdze po PLN).
Przy ogladaniu siatek na zywo zwrocibym uwage na ich ‘prezencje’ oraz jakosc wykonania. Wiem, ze niektorzy producenci siatek maskujacych robia teoretycznie bardziej wytrzymale siatki (na silne podmuchy wiatru), np. z dodatkowymi sznurkami wplecionymi w obrzeze siatki.
P.S. Na 1.7m ogrodzenie, planuje dac 1.5m wysokosci siatke maskujaca, mocowana od gory ogrodzenia, zostawiajac ok. 20cm przeswit na dole ogrodzenia. Celem jest oslabienie obciazenia dla metalowego ogrodzenia powodowanego przez silny wiatr. Czesc powietrza napierajacego na ogrodzenie osloniete siatka maskujaca, powinno ‘oplynac’ siatke maskujaca przelatujac pod nia. Nie wiem jednak na ile to cos da w praktyce (oslabi napor wiatru).
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2024 14:33 przez JaNina. Powód: Usunęłam adres sklepu
Za tę wiadomość podziękował(a): Fina


Zielone okna z estimeble.pl

Siatka maskujaca na ogrodzenie 07 Mar 2024 00:13 #852481

  • RobertW
  • RobertW's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 13
Aktualizacja, w Leroy Merlin maja pewien wybor siatek maskujacych, sa tansze (mniej wytrzymale na wiatr i mniej ladne) i sa drozsze. Niestety najdluzsze rolki siatki maja tylko 10 metrow.

Siatka maskujaca na ogrodzenie 07 Mar 2024 16:37 #852517

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3460
  • Otrzymane dziękuję: 7392
Sąsiad swoją siatkę 40 lat temu na całej długości działki obsadził najzwyklejszą dziką hederą przyniesioną z lasu. Płot od strony działki ma wystawę południową druga strona północną. Tylko podlewa i przycina to co za dużo wyrasta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala, RobertW

Siatka maskujaca na ogrodzenie 07 Mar 2024 18:34 #852520

  • Fina
  • Fina's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 260
  • Otrzymane dziękuję: 1212
Z moich doświadczeń wynika że siatka powinna być gęsto zamocowana trytytkami tak na oko 8 sztuk na M2. Wtedy nie ma potrzeby unosić do góry aby chronić przed wiatrem.posadzenie bluszcza jest ok ale żeby spełnił funkcje to minimum 5 lat dlatego można siatkę i bluszcz zrobić równolegle.
Za tę wiadomość podziękował(a): RobertW

Siatka maskujaca na ogrodzenie 09 Mar 2024 13:58 #852677

  • RobertW
  • RobertW's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 13
KaLo, Fina, dziekuje za odpowiedzi.

KaLo - tak jak napisala Fina, bluszcz tez potrzebuje troche czasu na rozrosniecie sie. Poszukuje rozwiazania z efektem 'natychmiastowym', i rzeczywiscie siatka maskujaca wydaje sie taki efekt zapewniac. Ale pomysl z bluszczem jest fajny.

Fina - tez tak mysle, iz siatka powinna miec wiele punktow mocowania (rozlozenie sily naporu wiatru na wiele punktow). Dziekuje za podpowiedz :) .

Siatka maskujaca na ogrodzenie 09 Mar 2024 14:11 #852680

  • RobertW
  • RobertW's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 11
  • Otrzymane dziękuję: 13
Aktualizacja - Ostatecznie nie znalazlem sklepu gdzie bylaby wystawka siatek maskujacych oferowanych przez wielu producentow. Zakupilem siatke maskujaca, odwiedzilem sklep i obejrzalem siatki na miejscu. Siatka ta wydaje sie miec dobre ratio cena/jakosc, tzn. gramatura siatki to 200g/m2 podczas gdy porownywalne siatki konkurencynych firm maja gramature najczesciej 140g/m2. Wieksza gramatura powinna dac teoretycznie wieksza wytrzymalosc na obciazenia wiatrem. Siatka rowniez posiada ochrone przed promieniowaniem UV ale jest nieco drozsza od siatek majacych gramature 140g/m2.
Naturalnie sa rowniez dostepne duzo mocniejsze siatki, z obszyciami brzegow, metalowymi oczkami do mocowania, itd. ale ich cena tez jest duzo wieksza. Na moje potrzeby i uwarunkowania wybrana siatka wydaje sie stanowic dobry wybor. Pozdrawiam :) .
Ostatnio zmieniany: 09 Mar 2024 15:20 przez JaNina. Powód: Usunęłam reklamę

Siatka maskujaca na ogrodzenie 09 Mar 2024 15:22 #852683

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7846
  • Otrzymane dziękuję: 51995
A ja chyba odwiedzę Allegro i wystawię opinię nie siatce, ale sprzedającemu. Jeszcze jedna kryptoreklama i będzie ban.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.334 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum