TEMAT: Kosiarki ogrodowe

Kosiarki ogrodowe 09 Lip 2012 16:36 #53511

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Jeśli ktoś ma pytania dotyczące kosiarek ogrodowych, bardzo prosze o zadawanie pytań. Edoradca oferuje pomoc w tym zakresie.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Kosiarki ogrodowe 25 Lip 2012 08:07 #57234

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Pytań nie mam, ale mam odpowiedź. Odpowiedź na pytanie: "jaką kosiarkę polecacie na działkę ROD 300m2, gdzie około połowy terenu jest zajęte przez trawnik i w trawie rosną drzewka/kwiatki".
Przećwiczyłem kilka pożyczonych i własnych kosiarek/kos spalinowych/elektrycznych. Wnioski mam takie, że najlepsza w takiej konfiguracji jest tania kosiarka elektryczna (50-70PLN) o mocy od 900W. Tzw. chińszczyzna.
1. Można przywalić ostrzami po krawężniku czy kamieniach, nie zniszczymy wału silnika jak w spalinówce. Pilnik załatwia sprawę.
2. Jest mała, więc łatwo manewrować. Duża kosiara z napędem jest dobra do koszenia "hektarów" po prostej.
3. Nie trzeba jej wozić w bagażniku. Tylko desperaci to ukradną, szczególnie po kilkukrotnym użyciu. Złodziej głupi nie jest.
4. 900W wystarczyło mi do skoszenia poplonu żyta i drzewek (odrosty bzu, gruszy).
5. Jeżeli się zepsuje (u mnie działa 2 sezony i końca nie widzę), to za jedną dobrą kosiarkę masz dziesięć takich badziewi. Niech się psuje, kupisz nową. Cena naprawy profesjonalnej kosiary = nówka badziewista.

Wada: trzeba mieć prąd i jedno koszenie to 5-10 kursów z pełnym koszem do kompostownika.
Fajne też są ręczne kosiarki bębnowe(z napędem na piwo+schabowy) ale trzeba mieć w miarę równiutki trawniczek. Siły wbrew pozorom do tego nie trzeba pod warunkiem że noże są ostre.
Wolałbym markową kosiarkę, bo nie lubię "dziadostwa". O moim wyborze zadecydował punkt 3. I punkt 1 na własnym portfelu przetrenowany.
Pozdrawiam, Krzysiek
Ostatnio zmieniany: 25 Lip 2012 08:11 przez kuhara.

Odp: Kosiarki ogrodowe 25 Lip 2012 10:47 #57254

  • Mariusz
  • Mariusz's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Wszystko się zgadza z wyjątkiem ceny.
50zł.za kosiarkę,nawet chińską to pobożne życzenie.
Pozdrawiam.

Odp: Kosiarki ogrodowe 25 Lip 2012 11:05 #57256

  • kuhara
  • kuhara's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 502
  • Otrzymane dziękuję: 1231
Mnie się udało. Była jakaś promocja (czy wyprzedaż) w oszołomie albo liroju (nie pamiętam, bo to obok siebie). Trzeba było sobie wydrukować bon zniżkowy w necie (każdy mógł, bez warunków wstępnych) i z tym bonem było 50% na wybrane produkty.
Wydrukowałem i pojechałem nie pamiętam już po co, a wróciłem z nieplanowaną kosiarką.

No ale to faktycznie był fart.Masz rację co do ceny. Jednak, jak się poszuka w necie, to można coś fajnego wyczaić, ale nie "od ręki", nie wolno się spieszyć.

Kurczę, zaczynam pisać jak jedna ze słynnych bloggerek :)
Pozdrawiam, Krzysiek

Odp: Kosiarki ogrodowe 02 Sie 2012 14:52 #58840

  • bajtek
  • bajtek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 453
witam. :garden:Może nie najtańszy sposób koszenia ,ale jaki wygodny :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: www.joemonster.org/filmy/24520/Pomyslowe_koszenie

Odp: Kosiarki ogrodowe 02 Sie 2012 15:12 #58847

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Mamy polski odpowiednik ;)

Za tę wiadomość podziękował(a): bajtek

Kosiarki ogrodowe 10 Paź 2013 19:58 #197631

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Witam :flower1: Mam prośbę o podzielenie się Waszym doświadczeniem w użytkowaniu kosiarek spalinowych. Przed nowym sezonem muszę zakupić nową kosiarkę,bo ta z której korzystalismy do tej pory przez 4 lata ,okazała sie wielkim bublem . Mam duży teren do koszenia,dlatego zależy mi na kosiarce z napędem. Możecie polecić jakiś model na podstawie własnego doświadczenia? Z góry dziekuję za pomoc :thanks:

Kosiarki ogrodowe 12 Paź 2013 11:23 #197934

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Mogę Ci Elu polecić z ,,czystym sumieniem" kosiarkę którą ja eksploatuję trzeci sezon.
Niezawodna pod każdym względem. W tym czasie wymieniałem tylko olej, ale jest to czynność w ramach obsługi sezonowej zależna także od liczby godzin pracy.


Kosiarka spalinowa AL-KO Silver 520 BRV Premium 4w1 B&S
Producent AL-KO Niemcy
Linia produktów-Silver
Napęd bezstopniowy - speed control 2,5-4,5 km/h
Mechanizm płynnej regulacji zmiany prędkości jazdy
4 systemy koszenia-zbieranie do kosza,mielenie.praca bez kosza,boczny wyrzut
Dane techniczne:
Silnik spalinowy Briggs&Stratton seria 675 190cc Ready Start
Funkcja automatycznego ssania,łatwiejszy rozruch silnika o 30%.
Moc silnika 6 KM
Obudowa metalowa
Napęd na tylne koła
Szerokość koszenia 51 cm
Wysokość koszenia 30-80 mm
Regulacja wysokości centralna7 stopni
Kosz plastikowy o pojemności 70 L
ze wskaźnikiem napełnienia kosza
Koła przednie łożyskowane 200mm
Koła tylne łoźyskowane 280mm
Ergonomiczny uchwyt
Waga 39kg
Zalecana dla powierzchni ok. 1800 m2

Efekty jej pracy wyglądają tak:
P1010210.JPG


P1010215_2013-10-12.JPG
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 12 Paź 2013 11:26 przez waldek727.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ela

Kosiarki ogrodowe 12 Paź 2013 13:58 #197954

  • Roma
  • Roma's Avatar
Z kolei ja po kilkunastoletnim użytkowaniu polecam do ogrodu sprzęt firmy STIHL
www.stihl.pl/Produkty-VIKING/Kosiarki/17...-trawnik%C3%B3w.aspx
Kosiarka Viking sprawdza się u nas już 15-ty rok.Oprócz tej kosiarki posiadamy rębak Viking też ponad 10 lat i dwie kosy spalinowe,jedna ma ponad 15 lat a druga 12.Odpukać w niemalowane drewno (puk,puk) oprócz konserwacji nic przy nich nie robimy.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.257 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum