TEMAT: Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 02 Gru 2014 16:12 #318131

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Witam Was kochane dziewczyny...Na pewno dużo z nas jest takich co zajmujemy się i innymi sprawami na co dzień..Całe życie coś robię.Moje rączki uszyły bardzo dużo kiecek i kiecuszek..Zrobiły również sporo dziergadełkowych różności. Zarówno szydełkowych jak i na drutach....Nie przyszło mi przed laty do głowy by to to wszystko uwiecznić dla potomności.....Odkąd przeszłam na emeryturę mam więcej styczności w net,i od 2 lat wstawiam swoje prace na forach.nie są to az prace kreatorskie,Ot po prostu ubieram swoją rodzinę.W szczególności teraz -wnusie.Ostatnie zapałałam do szydełkowania...serwetek...Taraz chcę się zabrać(w kńcu) za bieżnik na ławę....,o którym zawsze marzyłam..nie mam jednak odpowiedniego schematu o dł 65-70X80-90 cm....Może byście mi jakiś schemat podrzuciły.Skserowałabym i odesłałabym Wam z powrotem...
Na wstępie /małe modelki i ich kiecuszki.Każda sukieneczka jest tzw recyklingiem z pozyskanych prawie nowych-nie modnych kiecek w taniej odzieży używanej..szytych od podstaw.....



























Trochę robótek
















Ostanio przerzuciłam swoje zainteresowanie na szydełkowe robótki.Dawno mnie inspirowały .myślałam,że to za trudne-jak dla mnie...a jednak....







Magia cieni przy sztucznym świetle.Pozdrowionka pa kochane...
Ostatnio zmieniany: 02 Gru 2014 16:40 przez irlandia.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Ilona


Zielone okna z estimeble.pl

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 02 Gru 2014 17:01 #318138

  • Roma
  • Roma's Avatar
Nic tak nie cieszy jak spoglądanie czy też ubieranie się w to co samemu się zrobiło.Podziwiam ludzi którzy zawsze znajdą dla siebie coś ciekawego do roboty,nie siedzą i nie marudzą.

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 02 Gru 2014 18:47 #318150

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Bardzo bliskie są mi osoby, które same ze sobą się nie nudzą :hearts:
Ireno pięknie wystroiłaś wnusie :bravo: :bravo: :bravo:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 03 Gru 2014 13:57 #318286

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Złote rączki masz kochana , te sukieneczki dla wnusi są super :bravo:

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 03 Gru 2014 14:16 #318292

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Dobrze mieć taką zdolną babcię. Wspaniałe kreacje, a ta bajkowa na bal przebierańców, prześliczna. Wnuczka-modelka także udana :)

Kiedyś, dawno, dawno temu. Gdy człowiek był młody, nie stać było na ciuchy z Pewxu czy komisów, to także wyzwalałam swą kreatywność i coś niecoś szyłam. Teraz zaś doszłam do wniosku, że bazarkowe ciuchy są jednosezonowe, a z tzw "galerii handlowych" niewiele się od nich różnią jakością. Do tego niemal wszystkie na jedno kopyto uwzględniające trędy modowe, ech ... Znakiem tego trzeba znowu pobudzić swą uśpioną moc sprawczą i wziąć do ręki maszynę do szycia.
Bożenko, fajnie, że pokazałaś swoje prace. Są dla mnie kopem do działania :)
Ostatnio zmieniany: 03 Gru 2014 14:16 przez Aleksandra.

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 05 Gru 2014 15:09 #318902

  • bozena
  • bozena's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 359
Szkoda że na odległośc nie mozna sobie zamówić szycia , chętnie bym skorzystała z usług Irenki :whistle:
Za tę wiadomość podziękował(a): irlandia

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 10 Gru 2015 15:09 #417614

  • irlandia
  • irlandia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 87
Kochani witam Was i dziękuję za komentarze.Bożenko,kochana dziewczyno.Szyję tylko dla swoich najbliższych.nigdy nie byłam krawcową i nie wiem co to zarabiać na szyciu.W swoim życiu uszyłam ok.setki kiecek.Dla córki na wszelkie bale(stódniówka,maturalny,bal 8 klasistów potem studencki a w Czerwcu 2015 dla córki sukienkę na ślub mojego syna-jako dla druhny,.Dziś uszyłam dla wnusi (4 latka na uroczystość wigilijną) i sukienka już pojechała za granicę. no i Wam pokażę kilka bombek ,które robiłam po raz pierwszy.Nadmienię,że może to i nowość ale ,bardzo pracochłonna.Gdyby tak przyszło by się tym handlować -to zarobiłabym jak przysłowiowy Zabłocki.Materiały-czyli farby akrylowe,kule styropianowe.baloniki do tych ażurowych ,kleje ,cekiny,błyskotki

4add4ff3328d.jpg


60f39e7bd724.jpg


81f4a0db5a94.jpg


DSCF9615.jpg


4add4ff3328d.jpg


60f39e7bd724.jpg


81f4a0db5a94.jpg


275144.jpg


fa620c4c20e1.jpg


f316a9248855.jpg


fcfd0d92938f.jpg






361e704fca1f.jpg
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2015 15:14 przez irlandia.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 06 Lis 2016 11:23 #509548

  • mafi
  • mafi's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 13
  • Otrzymane dziękuję: 8
Bardzo ładne uszyte sukieneczki. Ja też lubię szyć, robić na drutach, szydełkować, haftować - ale ostatnio mam bardzo mało coraz mniej czasu. Najbardziej mnie cieszy jeśli coś dostanie drugie życie i jest niepowtarzalne ,wyjątkowe. Jeśli pozwolisz będę odwiedzała twój wątek.

Grażyna

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 06 Lis 2016 11:53 #509553

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Żeby robić tak różnorodne rzeczy i takie piękne, z pomysłem, to trzeba mieć talent. Niewątpliwie masz talent. Wykorzystuj go, a rodzina będzie szczęśliwa mogąc prezentować Twoje dzieła. Gratuluję i serdecznie pozdrawiam. :bravo: :bravo: :bravo:

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 29 Sty 2019 14:14 #639540

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
O wygrzebałam kolejny wątek dla mnie! Również lubię szyć, głównie szyję dzieciom rzadziej sobie ale i po rodzinie coś rozdaję.

IMG_2806.jpg

IMG_2935.jpg

IMG_3404.jpg


A w takim zestawiku śmigałyśmy jesienią (będzie i na wiosnę) - oczywiście różanie :laugh1:
IMG_2891.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, minohiki

Odskocznia w chwilach wolnych.- małe co nieco robótkowo-krawieckie 29 Sty 2019 14:22 #639541

  • Jasia
  • Jasia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 161
  • Otrzymane dziękuję: 351
Gratuluję talentu, pomysłowości i cierpliwości. Pozytywnie zazdroszczę, szczyt moich umiejętności krawieckich to przyszycie guzika.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mandorla


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.403 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum