TEMAT: Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać?

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 26 Maj 2017 20:35 #544049

Witajcie. Niedawno kupiłem działkę w ROD. Jestem "zielony" w tematach związanych z ogrodnictwem, więc od razu proszę o wyrozumiałość.
Chodzi mi o zrobienie samemu furtki wejściowej do ogrodu. Poprzedni właściciele od 5 lat tam nie zaglądali i mieli metalową, dwuczęściową bramkę z siatką w środku. Niestety upływ czasu zrobił swoje i w jednej części spód całkowicie przerdzewiał. Chcę ją zdemontować i na to miejsce wstawić zwykłą drewnianą furtkę. Mam trochę desek na działce tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Chodzi mi o jakiś schemat, instrukcję lub o podpowiedź w kilku zdaniach jak to zrobić. Jeśli potrzebne będą wymiary wejścia to zrobię i podam, bo praktycznie codziennie jestem na działce. Miałem to dzisiaj zrobić i przypomniało mi się jak zacząłem szukać w necie podpowiedzi. Niestety nic, co mogłoby mi pomóc nie znalazłem. Stąd prośba do Was. Jeśli chodzi o dodatkowe materiały, które będą potrzebne to nie mam problemu-kupię. Chodzi mi o to, żeby ktoś mi podpowiedział jak to zrobić żeby wszystko miało ręce i nogi. Nie wymagam cudów. Potrzebuję zwykłej, zbitej z desek furtki. Żadnych ozdób ani fantazji. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 26 Maj 2017 20:52 #544052

  • romek10356
  • romek10356's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 72
  • Otrzymane dziękuję: 102
szybko można zribić to tak jakby płot chyba ogarniasz jak sie zbija płot . jakimi narzędziami dysponujesz ?

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 26 Maj 2017 21:42 #544075

W zasadzie mam młotek, kątówkę z tarczą do drewna, obcęgi, klucze, śrubokręty, brzeszczot itp.

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 01 Paź 2017 20:31 #567359

  • White_autumn
  • White_autumn's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Witam , udało się z tą furtką? mnie czeka zbicie bramy oraz takiej furtki,chciałem co nieco podpatrzeć.pozdrawiam
Omnia Sol Temperat

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 02 Paź 2017 21:32 #567544

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam czy możesz blizej przedstawić pomysł jaki chcesz realizować przy tej bramie i furtce ?moze cos poradzimy
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 04 Paź 2017 19:13 #567800

  • White_autumn
  • White_autumn's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Chciałem ogrodzić działkę ze względu na dzieci 2i 6 lat oraz pieska, grodzenie chcę wykonać na stemplach budowlanych dł 2 m , z czego 50cm w ziemi,więc 1,5m wysokości ogrodzenie bo taką mam siatkę leśną. Chciałem zbić z desek ( mam palety dł 2m) 2 skrzydła bramy oraz furtkę, całość będzie się trzymać na słupkach drewnianych wkopanych w ziemie ok 50cm... ale czy to wystarczy? skrzydło bramy mogę zrobić 1,5 m chyba wystarczy 3m wjazdu? słupki chciałem zabezpiczyć : 1)przepracowanym olejem - do wysokosci 10cm nad gruntem lub 2)masa asfaltowo-chyba kauczukowa) .
Omnia Sol Temperat
Za tę wiadomość podziękował(a): pszczelarz5

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 04 Paź 2017 20:42 #567838

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam ,a wiec tak stemple to raczej musisz wybrać jak najgrubsze i jak piszesz porządnie zabezpieczyc tak w ziemi jak i na wierzchu
Musisz wiedzieć ze takie stemple to nie za koniecznie najlepszy jakoscowo materiał na jakiekolwiek konstrukcje
Natomiast co do bramy ,to ja bym nie wchodził w drewniane slupki ,to nie koniecznie zda egzamin
Moze lepiej przejsc się na skup złomu i te 3 słupki juz na wymiar kupic i solidnie zabetonowac
A czy siatka lesna nie bedzie miała zbyt dużych oczek? poza tym trwałość też chyba nie za wielka ,no chyba że bedzie to na nie zbyt długi czas poz Krzyś :bye:



A może ten film coś ci pomoże
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys
Ostatnio zmieniany: 04 Paź 2017 20:48 przez pszczelarz5.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, White_autumn

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 06 Paź 2017 15:55 #568179

  • White_autumn
  • White_autumn's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Zrobię tak jak napisałeś, zabetonuję słupki - mam już zabetonowane na rogach działki, siatka specjalnie wybierałem z mniejszymi oczkami na dole natomiast wyższe partie i tak mają mniejszą śr. od popularnie stosowanej bo jest to wymiar 10x10cm. Na to wychodzi ,że bez spawarki (zawiasy) się nie obejdzie, ale myślę ,że to nie problem,pozdrawiam!
Omnia Sol Temperat

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 06 Paź 2017 21:24 #568252

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
To ja Ci pokażę nasza siatkę, wspólnie z sąsiadami odgrodziliśmy od drogi 560m bież bo nam wyrzucali śmiecie. Słupki były impregnowane srodkiem do drewna, ale nie pamietam jakim. Siatka stoi juz 7 lat.
IMG_20171006_113203_BURST0061.jpg
IMG_20171006_1132141.jpg
IMG_20171006_1133091.jpg

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 07 Paź 2017 21:08 #568425

  • White_autumn
  • White_autumn's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 5
  • Otrzymane dziękuję: 2
Takie pytanie mam odnośnie drutu kolczastego,czy to legalne?
Omnia Sol Temperat

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 07 Paź 2017 21:37 #568433

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Nie mam pojęcia ,założyliśmy go bo gorą przerzucano nam reklamówki ze śmieciami.
Były komisje z ochrony środowiska bośmy się starali o dotację, na rekultywacje tego śmietnika co tam był.Nic nie mówili.
Ostatnio zmieniany: 07 Paź 2017 21:42 przez Emalia112.

Furtka drewniana - jak samodzielnie wykonać? 07 Paź 2017 22:41 #568440

  • pszczelarz5
  • pszczelarz5's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 726
  • Otrzymane dziękuję: 1035
Witam do wysokosci 1,8 m nie można żadnego drutu kolczastego ani ostro zakończonych elementów np, szkło ,ceramika
Pamiętaj że furtka jak i brama muszą otwierać się do środka poz krzyś :bye:
Kocha się za nić, nie istnieje żaden powód do miłości
Pszczelastwo i budowle własne na działce
Poz.Krzys


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.214 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum