TEMAT: Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem

Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem 31 Gru 2018 08:14 #634575

  • czesio
  • czesio's Avatar
Witam,
Koniec roku i pierwsze dni stycznia to dobry moment na zakup taniutkiego polizingowego komputera z Linuksem. Wiele firm robi wyprzedaże.
Wystarczy wejść na Allegro

i w sekcji Elektronika wpisać
laptop Linux

Zaznacz że ma być:
- System Ubuntu 16.04 LTS

Dlaczego Ubuntu 16.04 LTS?
Bo Ubuntu to obecnie najpopularniejszy i najbardziej przyjazny dla użytkownika Linux. Popularność zapewnia powszechną dostępność pomocy. Przyjazny bo "sam się instaluje i aktualizuje".
Dlaczego LTS bo będzie wspierana przez 5 lat od chwili wypuszczenia na rynek.
Dlaczego 16.04 bo jest to wersja dostępna na rynku od dwu lat. Poprawiono w niej wyłapane błędy. Czego nie można jeszcze powiedzieć o najnowszej tegorocznej wersji.

Linux jest darmowy, stabilny, bezpieczny, legalny, łatwy w użytkowaniu, a sprzęt na którym można go zainstalować kosztuje drobną część tego co kosztuje sprzęt na którym instaluje się inne systemy operacyjne. Osobę która nigdy nie użytkowała komputera osobistego można znacznie szybciej przyuczyć do Linuksa niż do innych systemów operacyjnych.
W podobnej cenie w ciągu ostatnich kilkunastu lat zakupiłem kilka taniutkich polizingowych laptopów. Były to Toshiby Tecra, Lenovo ThinkPad. Wszystkie działały przez wiele lat. Wszystkie działają do tej pory. Wiele dałem Rodzinie lub znajomym. Tym którzy nie chcieli podjąć ryzyka samodzielnego wyboru przy zakupie.
Powodzenia przy zakupie!
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2019 09:11 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem 02 Sty 2019 09:42 #634788

  • czesio
  • czesio's Avatar
Do Hiacynty,
Moderowanie okroiło mój post z kilku istotnych informacji:
Że jest to taniutki laptop za 499 zł.
Że jego dostawca ma ich do sprzedania aż 9 999 sztuk. Więc nie będzie kłopotów z jego wymianą lub naprawą.
Że jego cena jest średnio dwukrotnie niższa od konkurencji.
Łącza do aukcji na Allegro. Na jego znalezienie poświęciłem cały dzień.
Że przed zapłaceniem należy go obejrzeć.
Że polizingowy laptop warto kupować w miejscu zamieszkania.

Miałem ten laptop w ręku i wiem co zalecam do kupienia forumowiczom.
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2019 09:43 przez czesio.
Temat został zablokowany.

Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem 03 Sty 2019 00:25 #634881

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Drogi Czesiu, miło mi, że pojawiasz się czasami na forum, gorzej, że nie respektujesz regulaminu i tematyki forum :) Wszelkie ingerencje w post były zgodne z zasadami obowiązującymi na naszym forum. Prawdę mówiąc jasnowidzem nie jestem, ani wróżką. Trudno mi ocenić, czy ktoś, kto pojawia się tutaj drugi raz reklamuje swoją aukcję, czy cudzą. Dla mnie istotne jest to, że w dyskusjach forumowych się nie udziela, a reklamuje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MagdaH, Saute, czesio

Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem 03 Sty 2019 08:58 #634900

  • czesio
  • czesio's Avatar
Droga Hiacynto masz sto jeden procent racji.
Do regulaminowego przestępstwa popchnęła mnie chęć zaoszczędzenia forumowiczom losu opisanego w poniższej notatce prasowej z Wrocławia:
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2019 09:13 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Jest dobry moment na zakup taniutkiego komputera z Linuksem 03 Sty 2019 09:10 #634902

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
No nie przesadzaj z tą troska o nas. Każdy z nas umie czytać i na fora poświęcone laptopom i komputerom umie w razie potrzeby trafić. I tak, jak Hiacynta napisała, tu troszczymy się o zmarznięte róże czy zarazę ziemniaczaną .Linki usuwam, watek zamykam.
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2019 20:01 przez Hiacynta. Powód: poprawa literówek - zgłoszenie Czesia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): czesio


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.208 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum