• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Malowanie obrazów

Malowanie obrazów 16 Lis 2012 11:13 #88788

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Nadzieja? No, no, ciekawa nazwa. Pamiętam jak gdzieś kiedyś usłyszałam, że nadzieja umiera ostatnia. Zgadzam się z tą myślą.
Tak piękna i młoda nadzieja jak Twoja będzie żyła długo.

Poczekaj kilka latek, to zaczną wynosić od babci rękodzieła. Teraz są jeszcze za młodzi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea


Zielone okna z estimeble.pl

Malowanie obrazów 17 Lis 2012 10:49 #89330

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Beo, ależ piękne te Twoje obrazy. Nadzieja powala na kolana. W jakiej technice malujesz ? olej ? Jakiej wielkości są obrazy np Nadzieja ? Ja już jestem Twoją fanką :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 17 Lis 2012 11:29 #89343

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Beatko, widzisz masz kolejną fankę, ale OLA w odróżnieniu ode mnie zna się na technikach malarskich :idea1:

Malowanie obrazów 17 Lis 2012 11:43 #89346

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
Fanką jestem , ale moja znajomość malarstwa nie jest wielka. Co prawda ocieram się o nie co jakiś czas odwiedzając galerie w Luwrze, NY, czy ostatnio w Dreżnie .. Muszę się pochwalić, że śp mama mojego M była malarką z zamiłowania. Wystawiała też w Zachęcie. Mam jej obrazy w całym domu, ale to jest inne malarstwo niż Twoje. Każdy wkłada swój kawałek duszy ..
Ciekawa jestem jak by wyglądał cykl obrazów Twojego wykonania pt "Wiara, Nadzieja, Miłość". Tak Nadzieja już jest przedstawiona, ale jej siostry Wiara i Miłość byłyby ciekawym zestawieniem. To działa na moją wyobrażnię ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 22 Lis 2012 08:29 #91501

  • Bea
  • Bea's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 42
No to już mam dwie fanki :thanks: Olu... nazwałam mój wątek ciapanie - malowanie, bo zdaję sobie sprawę z tego, iż mojej "twórczości" nie można nazwać malarstwem. Jestem samoukiem. Pewnie dlatego (jak to subtelnie zauważyłaś) moje "malowanie" jest inne. Kiedyś marzyłam, by zostać rzeźbiarką (najlepiej czuję kształt, gorzej z kolorem). Jednak życie potoczyło się inaczej. Tak też postanowiłam, że malowanie zostawię sobie na emeryturkę. Ot, takie hobby. Nie mam żadnego warsztatu. Maluję olejami na czym się da (płótno, tektura, deska). Kiedyś robiłam portrety pamięciowe. To jednak nie można nazwać sztuką :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Pewnie to wpłynęło na zbyt dokładne malowanie portretów. Muszę się pozbyć tej maniery. Marzyłam sobie, że po przejściu na emeryturkę kupię mały domek z ogródkiem i będę tam malować. Trafił mi się wprawdzie mały domek, ale z 1,63 ha. Sześć lat "malowałam" ogród. Walczyłam z chaszczami. Pędzel (przynajmniej ten do obrazów) poszedł w odstawkę. Teraz uczę się wszystkiego od nowa. Ciekawy ten twój pomysł. Może spróbuję. Już mi chodzi coś po głowie odnośnie "wiary". Teraz mam na sztaludze obraz, który chyba nazwę Snem dziecka. Pierwszy raz odważyłam się wprowadzić trochę koloru. Taki trochę bajkowy. Nie wiem kiedy go skończę, bo niestety na to moje ciapanie nie mogę poświęcać za dużo czasu (obowiązki domowe). Nadzieja ma rozmiary 70 x 50 cm. Oczywiście już nie mam jej w domu. Została fotka. No to dziewczyny trzymajcie kciuki, żeby ten kolorowy dał się oglądać. Pa.
Pozdrawiam cieplutko
Gadzinówka

Ciapanie-malowanie

Malowanie obrazów 10 Gru 2012 13:07 #100004

  • IzaLu
  • IzaLu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 128
  • Otrzymane dziękuję: 41
Bea, zawsze chciałam mieć talent do malowania i szkicowania.Nie posiadam go dlatego podziwiam ludzi takich jak Ty :thanks:
Ktos wcześniej tutaj wspomniał o cyklu"Wiara , nadzieje, miłośc"- świetny pomysł:)
Mi się marzy obraz tematyka-Anioł.
Pozdrawiam bardzo ciepło:)
Pozdrawiam Lu:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 10 Gru 2012 13:16 #100012

  • Aleksandra
  • Aleksandra's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 814
  • Otrzymane dziękuję: 534
To ja, to ja :) I czekam dalej na następne wspaniałe dzieła :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 10 Gru 2012 13:19 #100015

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Mnie dla odmiany przypadła do gustu dziewczynka z pieskiem - uroczy obrazek :bravo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 10 Gru 2012 17:25 #100093

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Ależ piękne te Twoje obrazy Beatko, bardzo mi się podobają. Takie portrety najbliższych wg mnie mają szczególną wartość :) .
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2012 17:26 przez JaDorka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 12 Gru 2012 08:13 #100765

  • Bea
  • Bea's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 42
Wiesiu...dziewczynka z psem, to mój ostatni obraz. Chyba się rozkręcam. Dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Następne "dzieło" :rotfl1: jest prawie skończone, ale nie wiem czy będzie się podobać. Jest zupełnie inne od dotychczasowych. Może uda mi się skończyć przed świętami.

A tu obraz, który namalowałam bardzo dawno temu. Oczywiście w domu mam tylko fotkę.

Portretkobiety.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Gadzinówka

Ciapanie-malowanie
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2012 11:58 przez Bea.

Malowanie obrazów 12 Gru 2012 13:42 #100890

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Piękny i widzę pewne podobieństwo tematyczne w Twoim avatarku, czy to też Twój obraz Beatko?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 12 Gru 2012 13:42 przez piku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 12 Gru 2012 14:54 #100911

  • Bea
  • Bea's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 42
Wiesiu...to mój obraz, ale nie moja podobizna. Chciałabym być taka piękna :rotfl1: Modelką była kobieta ze starego kalendarza (czarno-białego). Awatorek faktycznie jest trochę podobny. Jednak awatorek jest z mojej fotki. Em mi ja zrobił jak się ubierałam pod piecem (wiadomo zimno)...no i tak mi się to spodobało, że zrobiłam z tego wycinek i awatorek. Niestety (głupia pałka) oryginalną fotkę gdzieś wyrzuciłam i został tylko ten awatorek ze słabą rozdzielczością. Jak zalogowałam się na tym forum, postanowiłam nie zmieniać go. Pomyślałam, że przyjaciele mnie rozpoznają.
Pozdrawiam cieplutko
Gadzinówka

Ciapanie-malowanie

Malowanie obrazów 12 Gru 2012 15:50 #100927

  • Danka1970
  • Danka1970's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 147
Cieszę się, że mogę zobaczyć Twoje kolejne rękodzieło.
Awatarek tajemniczy, bije z niego skromność i tak jakby zawstydzenie...
Nie wiem czy dobrze odbieram fotkę, ale do mnie przemawia właśnie w ten sposób. Podoba mi się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 12 Gru 2012 19:12 #101009

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A ja myślałam, że avatarek to też obraz :) Zdjęcie urocze, gratulacje dla M :bravo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 13 Gru 2012 11:05 #101234

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Tak właśnie myślałam, że awatarek to Twoje zdjęcie. Bardzo mi się od razu spodobał. A obraz śliczny. Już Ci pisałam, że podobają mi się Twoje prace więc zanudzać tym samym nie będę ale... no śliczny obraz :)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 13 Gru 2012 15:02 #101310

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Beato - obraz piękny - widzę, że uwielbiasz portrety. Na awatarek też zwróciłam uwagę - bardzo oryginalny. :hug:
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2012 20:20 przez Margolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea

Malowanie obrazów 04 Lut 2013 08:21 #119196

  • Bea
  • Bea's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 42
Margolciu... chyba nie bardzo potrafię malować pejzaże, kwiaty. Nie jestem kolorystką, bardziej czuję kształt. Tak też chyba masz rację z tymi portretami.

Dawno nic nie wklejałam, ale ostatnio ogarnęła mnie jakaś chandra zimowa i prawie skończony obraz nie może doczekać się na finał. Znalazłam jednak parę staroci.

Ten staroć malowany plakatówkami ma ponad trzydzieści lat:

stare.jpg


...to nieudolne próby rysowania pastelami (oczywiście próbowałam skopiować mistrza Axentowicza)...
pastele.jpg


...Ten został namalowany już tu na wsi...
obraz_1.jpg
Pozdrawiam cieplutko
Gadzinówka

Ciapanie-malowanie
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2013 08:23 przez Bea.

Malowanie obrazów 04 Lut 2013 09:08 #119210

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mogę tylko popatrzeć i zazdrościć.Jak "ten u góry" rozdawał talent to ja z chłopakami grałam w palanta :P


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.363 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum