TEMAT: Drób ozdobny w naszych ogrodach

Drób ozdobny w naszych ogrodach 23 Wrz 2013 21:59 #194536

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Mag napisałem dlatego no comments... :) "troszeczke" inna kultura ... dlatego bardzo lubie ten kraj...
a moj ..kurniczek ..no coz zawsze dązymy do ideału został wybudowany na wzor kurnika jaki widziałem w Old Vicarage Garden , tez piekny ogród w hrabstwie Norfolk

a i kurki z tego ogrodu..

norfolk2012525.JPG

i podobny kurnik jak z Upton Grey ..dla kaczek


norfolk2012552.JPG
Ostatnio zmieniany: 11 Lip 2017 09:26 przez Forumowa Żabula.
Za tę wiadomość podziękował(a): mag


Zielone okna z estimeble.pl

Drób ozdobny w naszych ogrodach 24 Wrz 2013 20:25 #194683

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Dzięki za świetne inspiracje. Będzie o czym myśleć w długie zimowe wieczory... ciekawe ile jeszcze kurników, wraz z ich mieszkańcami, pomieści mój ogród? :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2013 20:25 przez mag.

Drób ozdobny w naszych ogrodach 24 Wrz 2013 20:41 #194689

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
Oj Mag o ile pamietam Twój ogród to chyba ok 30arów ... dlatego jeszcze długa droga przed Tobą..
Ale jest piekna monografia/niestety w j.angielskim/ bestseller na amerykański rynku" Chicken Gardens ,How to Create a beautiful Chicken _Friendly yard" czyli w dosłownym tłumaczeniu ..ogrody dla kur , czyli jak stworzyc ogród przyjazny kurom... rewalacyjna ksiazka. :woohoo:

Drób ozdobny w naszych ogrodach 24 Wrz 2013 20:54 #194692

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Gdybym tylko trafiła na jej niemiecki przekład, to kupuję w ciemno... muszę poszperać :think:

Tak, arów jest trzydzieści i trzy, więc i pole do popisu :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2013 20:55 przez mag.

Drób ozdobny w naszych ogrodach 25 Wrz 2013 09:19 #194746

  • Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 206
Mag- jednak marzenia się spełniają! Optymistyczne to bardzo. Temat kurek w ogrodzie jest bliski memu sercu bardzo... Martwi mnie zimowanie. Wszystkie kury jakie znam mieszkają w murowanych kurnikach. Czy dadzą radę w mrozy w tych budkach?

Jako doświadczeni... kurzarze ( :eek3: ) napiszcie coś krótko o tych domkach... Dlaczego są zbudowane tak, a nie inaczej? Zanalzłam forum kurzrzy... Mogłabym czasowo popłynąć, a tu robota się piekli...

Drób ozdobny w naszych ogrodach 25 Wrz 2013 12:43 #194775

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Daguś, projekt kurników zaczerpnięty został z pierwowzorów wyspiarskich. W przeciwieństwie do oryginałów, u Tomka gruba podłogówka, u mnie dwie warstwy cieńszych desek, z warstwą (5cm) styropianu wewnątrz. Brałam kurki od dwóch różnych hodowców i obaj zapewnili mnie, że to w zupełności wystarczy. Jedyne co doczytałam na niemieckim kuraczkowym forum, to zalecenie dokarmiania zimą słonecznikiem, orzechami, rodzynkami, płatkami owsianymi, czyli karmą bardziej energetyczną niż latem... będzie dobrze :woohoo:

Drób ozdobny w naszych ogrodach 25 Wrz 2013 14:24 #194785

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Zachwyciło mnie Wasze ptactwo :woohoo: , choć u mnie z kurek to jedynie szkodniki sąsiedzkie :huh: Żeby choć chciały jadać nagie ślimaki ;)





Ale jak tylko osiądę na miejscu postaram się o taki gustowny kurniczek, a może i więcej :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Drób ozdobny w naszych ogrodach 25 Wrz 2013 14:51 #194793

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Jejku jakie piękne :woohoo: A ciplonki przeurocze... już nie mogę doczekać się swojego przychówku :crazy:
Moje dużych ślimorów też nie jedzą, ale wyszukują młodzież. Może jakbyś pozbierała takie akurat raz na ząb, o przepraszam na dziób, i im podrzuciła, to może by się rozsmakowały :think:

Drób ozdobny w naszych ogrodach 25 Wrz 2013 15:00 #194796

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Z takim na dziób to problem, bo u mnie same potwory :evil:
A wątek będę obserwować, bo już jestem ciekawa Twojego przychówku :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 00:37 #195148

  • lemoniada
  • lemoniada's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 101
  • Otrzymane dziękuję: 25
Na nagie ślimaki perfekt są kaczki;) Są takie rasy które niosą się równie dobrze jak kury ;)

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 08:29 #195165

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Oooo, wszystkie kaczki, czy jakieś specjalne odmiany?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 10:24 #195188

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Do kaczuszek też się przymierzam, ale pierw muszę znaleźć miejsce na jakieś tapladełko dla nich i przekonać Franka, że to atrapy, nie do jedzenia :evil:

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 10:29 #195191

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
A z tym przekonywaniem, to chyba będzie najtrudniej ;) , mój Wiko uwielbia wszelkiego rodzaju ptactwo B)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 11:45 #195213

  • lemoniada
  • lemoniada's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 101
  • Otrzymane dziękuję: 25
Wiesz co konkretnie to bym brała biegusy indyjskie, one się niosą dobrze, to są lekkie chude kaczki dość dekoracyjne bo chodzą pionowo. Mam jednego kaczorka z tej odmiany i zamierzam dołożyć mu na wiosnę ze 2 kaczuszki, jest komiczny choć straszna z niego pierdółka. Ale jest na tyle spokojny i na tyle ciekawski i na tyle dekoracyjny;) Że może być spokojnie ozdobą ogrodu, nie jest też ciężki, więc jak coś depnie to nie na śmierć; a podobno chętnie jedzą te nagie ślimaki.. U mnie póki co widziałam jak wcinał zwykłe, ale mało chodził po ogrodzie bo był malutki i nie chciałam go puszczać. Wygląda jak chodzący pytajnik i logo linuksa w jednym xD Bo mój jest akurat czarny z białym..taki pingwinek. Są w różnych kolorach. Na wiosnę będę sobie dokluwać to mogę sprzedać nadwyżki ;) wyglądają tak jak w linku : www.feathersite.com/Poultry/Ducks/Runners/BRKRunners.html A do jedzenia nie za bardzo, bo tak jak kury wybitnie nieśne to głównie skóra kości i pióra;) A, kaczorki są dość ciche, nie kwaczą głośno tylko jakby półgłosem. Więc jak komuś nie zależy na jajkach, tylko na cichym predatorze do ślimaków, to może mieć same kaczorki..Maskoty na pewno też zrobią furorę wśród gości i dzieci;D Akurat kaczorki umiem rozpoznawać na 100% nawet w wieku pisklęcym, z kaczuszkami jest trochę trudniej.
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2013 11:55 przez lemoniada.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 12:34 #195221

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Lemoniadko, pokaż nam proszę te swoje pierzaste, przecież ten wątek został w tym celu założony :kiss3:

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 13:42 #195230

  • lemoniada
  • lemoniada's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 101
  • Otrzymane dziękuję: 25
Teraz większość się pierzy i nie wygląda :) Spróbuję coś wygrzebać z dysku później.

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 21:05 #195305

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
No to w takim razie czekamy :)

Ciągle nie mogę się nimi nacieszyć :crazy:





Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Drób ozdobny w naszych ogrodach 27 Wrz 2013 21:09 #195311

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
I wcale się nie dziwię, że nacieszyć się nie możesz, bo są śliczne te Twoje pomponiki :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): mag


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.227 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum