TEMAT: Przekażę nasiona pomidorów i nie tylko pomidorów w doświadczone ręce

Przekażę nasiona pomidorów i nie tylko w doświadczone ręce 15 Mar 2013 18:34 #134726

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
planta wrote:
Jednoczesnie ponawiam prosbe o zachowywanie nasion ze zbiorow i wymianie miedzy forumowiczami nastepnego roku, aby nasiona rozchodzily sie po ludziach :lol: :hug:

Przed zbieraniem nasion trzeba najpierw sprawdzić czy warto. Oznaczenie F1 oznacza, że nasiona zebrane nie powtórzą cech rodziców. Więcej tutaj - www.dzialkowiec.com.pl/oznaczenia-na-opakowaniach-nasion
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 09:47 przez .


Zielone okna z estimeble.pl

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 15 Mar 2013 18:49 #134739

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Piotrze - wiem.Dlatego przy odmianach zaznaczalam ze sa one z otwartego zapylenia i tradycyjne, czyli mozna je wysiewac z nasion zebranych z owocow.
F1 oznacza krzyzowke. Zwykle hoduje sie dwie linie wsobne, zapylane przez siebie, ktorte nastepnie sie krzyzuje. Wowczas tzw heterozygota czyli pokolenie F1 jest bujniejsza niz rodzice; z nasion zebranych z pokolenia F1 mamy tak duze rozszczepienie cech, ze nie warto ich wysiewac.
W tym jednak przypadku-jak najbardziej mozna.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Gosia, piku

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 15 Mar 2013 19:45 #134762

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
W ubiegłym roku miałam kilka z tych odmian. Jak dla mnie wyśmienity był 'Carbon' i 'Black Seamann'. 'Brandywine' takie sobie, więcej ich nie posieję, a 'Green Zebra' była tak niesmaczna, ze wylądowała na kompoście, w przeciwieństwie do świetnego 'Black Zebry'. Ale bezkonkurencyjny był 'Ananas Noire', mimo że mało plenny. Nasionka przyleciały do mnie właśnie ze Stanów, za pośrednictwem ebeya :rotfl1:

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 15 Mar 2013 21:19 #134821

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Popatrze i za Ananas Noire:) Najwyzej wysle nieco pozniej. Skoro macie snieg, to znaczy ze jeszcze jest czas na wysylke:)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 15 Mar 2013 21:50 #134834

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Diano, jeśli ktoś z 'naszych' reflektowałby na 'Czarnego Ananasa', to zostało mi jeszcze parę nasionek... mam tylko nadzieję, że nie był to F1. Pomidor obłędny w smaku, tylko trudno ocenić u niego dojrzałość i w ciągu kilku dni staje się przejrzały, ale pomimo wszystkich jego mankamentów będę go siała co roku, bo smak powala na kolana, zresztą wygląd również :)

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 16 Mar 2013 01:18 #134902

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
Ale super pomidorki :eek3: Szkoda ,że już dla mnie nic nie zostało,może w przyszłym roku załapię się na jakieś nasionka.Lubię eksperymentować z nowymi odmianami.Diano,jesteś wspaniołomyślna! :hearts:

Magdo,czy ten "Czarny Ananas" ma takie twarde,zielone piętki i szybko robi się miękki? Sadziłam kiedyś bardzo podobną odmianę,ale moja nazywała się Czarny Królewicz. Niezły w smaku,ale był bardzo wodnisty, błyskawicznie robił się "ciapaty", na przetwory też się nie bardzo nadawał ze względu na kolor.Mnie jakoś do siebie nie przekonał i już go nie sadzę.

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 16 Mar 2013 02:38 #134903

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zostalo-bede wysylac druga porcje, wiec prosze byc cierpliwym :wink4:
Najpierw musza przyjsc z eBaya, a potem do Polski do Romy. Razem ok 3 tygodni.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 16 Mar 2013 09:53 #134930

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
Nie Elu, 'Czarny Królewicz' to zupełnie inny pomidor, choć 'Ananas' tez nie nadaje się na przetwory i też tak szybko robi się ciapaty , wodnisty i bez smaku.
Tu w uchwycony w swoim najlepszym momencie :woohoo:

DSCN7792_2013-03-16.JPG


DSCN7795_2013-03-16.JPG

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 16 Mar 2013 20:28 #135097

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
No tak,teraz widzę na przekroju,że jest inny,Zastanawiam się ,dlaczego on tak szybko robi się ciapaty,skoro ma tak nieduże gniazda nasienne? A w smaku rzeczywiście przypomina ananasa?

Diano,cudnie dziękuję ,będę zatem czekać cierpliwie :)

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 17 Mar 2013 09:58 #135273

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
No nie Elu, ananasa to on w smaku nie przypomina :rotfl1: Ale ma w sobie taką owocową słodycz, to prawda. Dlaczego zaś tak szybko traci walory konsumpcyjne... nie mam pojęcia :think:

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 18 Mar 2013 12:03 #135748

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Otrzymałem dziś od Romy nasionka pomidorów,Roma dziękuję bardzo :thanks:

Nasion jest za dużo jak na moje potrzeby, więc chętnie się podzielę :)
Nasiona zostały podzielone na porcje po około 20 sztuk.
Giant - 3 porcje
Oregon Spring - 2 porcje
Hillbilly - 3 porcje

Pozdrawiam
Łukasz
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Ostatnio zmieniany: 18 Mar 2013 12:04 przez luki.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 18 Mar 2013 22:23 #135928

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
To ja może poproszę, ale tak po 6 - 8 sztuk z każdej odmiany :) Nigdy pomidorki mnie nie kręciły, ale jak naoglądałam się tych piękności ... :hearts:

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 18 Mar 2013 22:58 #135936

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Hiacynto myślę że warto spróbować uprawy tych pomidorków :wink4: Poproszę adres na pw to jutro rano zostaną wysłane.
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 19 Mar 2013 04:01 #135958

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
To ja zaktualizuje :P
W tej chwili juz mam w kopercie;
Dwie paczki pomidora Big Rainbow

1 paczke - Pomidor Yellow Pear - owoce w ksztalcie zoltej gruszki;bardzo slodkie, ok 4 cm dlugosci rosliny bardzo plenne. &8 dni do zbioru. Moze byc wysiewana z zebranych nasion.

yellowPearTomato.jpg


1 paczke pomidora San Marzano -zaliczane do najlepszych odmian do sosow; odmiana wloska, nazwa pochodzi od regionu San Marzano. Ma wyjatkowo miesiste owoce i niewiele soku. Zalecana do suszenia w piekarniku. Moze byc rozmnazana z nasion zebranych z owocow.

sanmarzano.jpg


1 paczka pomidorow odm. Roma ( :devil1: ) -podobna do San Marzano, polecana na przetwory.

roma.jpg



1 paczka nasion papryki ostrej Kung Pao -jest to odmiana orientalna o cienkich sciankach, znakomita do potraw azjatyckich np smazonych (stir-fry). Odmiana plenna, owocujaca wieloma cienkimi strakami o dlugosci do 10 cm, jaskrawoczerwonymi kiedy dojrzale. Dobra rowniez do robienia wlasnych suszonych przypraw. Paczka ok 30 nasion. 85 dni do zbioru.

kungpao.jpg



2 paczki nasion papryki slodkiej Carnival Mix, zawierajace po 20% odmian: California Wonder; Diamond; Golden California Wonder, Orange Sun i Purple Beauty. 70 dni do zbioru.

carnival.jpg



2 paczki fasoli szparagowej Royal Burgundy - straki sa fioletowe na zewnatrz i jaskrawozielone wewnatrz, przy gotowaniu zmieniaja kolor na zielony (indykator czy sa ugotowane :lol: ). straki ok 15 cm dlugosci; rosliny niewielkie, do 60 cm wysokosci, dobrze znosi chlody. 60 dni do zbioru.

royal.jpg


2 paczki mieszanek trzech odmian fasolki szparagowej: Blue Lake 274 (zielonej); Royal Burgundy (fioletowej) i Super Wax/Mellow Yellow (zoltych).


2 paczki botwiny (swiss chard Neon Lights Mix) w kolorach: czerwonym, pomaranczowym, zoltym i rozowym.

neon.jpg



1 paczka nasion melona (Cantaloupe "Hale's Best Jumbo")- odmiana wczesna, ok 20 cm srednicy, miazsz slodki, lososiowo-pomaranczowy, bardzo aromatyczny. Bogate w witamine A, B i C. Wg producenta nasion, odmiana byla wyhodowana na potrzeby rynku japonskiego przez ogrodnika z Kaliforni ok 1920 r. Stala sie popularna dzieki polaczeniu dobrego smaku i wczesnosci. Owoce owalne, ok 2 kg; 80 dni do zbioru; wysokosc rosliny 40-50 cm; dlugosc pedow ok metra do dwoch.Odmiana moze byc rozmnazana z nasion zebranych z owocow.

(tak w ogole nie wiedzialam czy ktos lubi melony, wic na razie kupilam jedna paczke ale moge kupic pare i roznych odmian zaleznie od zainteresowania :lol: )

jumbo1.jpg


jumbo2.jpg



1 paczka Cilantro
1 paczka India Mustard odm Southern Giant Curled.

I przepraszam ze juz nie uzupelnie opisow bo mi sie oczy same zamykaja :sleep: :bye:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 04:04 przez planta.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 19 Mar 2013 09:33 #135984

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Osobiście lubię melony. :wink4: Diano a czy zakupując nasiona nie byłabyś uprzejma poszukać ciekawych i smacznych odmian arbuza?
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 19 Mar 2013 09:44 #135987

  • luki
  • luki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 372
  • Otrzymane dziękuję: 344
Zostały jeszcze pomidorki
1 porcje - Giant
1 porcje - Hillbilly
1 porcja - Oregon Spring
Pozdrawiam, Łukasz
POSZUKUJĄC PIĘKNA
Ostatnio zmieniany: 20 Mar 2013 19:43 przez luki.

Przekażę nasiona pomidorów w doświadczone ręce 19 Mar 2013 12:50 #136037

  • Ela
  • Ela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 449
  • Otrzymane dziękuję: 244
To ja bym się chętnie zapisała na 3-4 nasionka melona i z 5-7 nasionek pomidorka San Marzano i tyleż Big Rainbow .No i może jeszcze kilka nasionek fasolki :) Co do boćwiny,to wstyd się przyznać,ale nie wiem co się z niej robi :hammer: Wiosną gotuję botwinkę z młodych buraczków czerwonych z liśćmi.Czy ta ma jakieś inne zastosowania?

Diano- :thanks: Jak możemy się zrewanżować za te cudeńka?
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2013 17:30 przez Ela.

Przekażę nasiona pomidorów i nie tylko pomidorów w doświadczone ręce 19 Mar 2013 22:57 #136257

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Gosiu-mowisz i masz :lol: Jutro jade do Lowe's to popatrze za nimi. Mi osobiscie podoba sie optycznie odmiana Moon and Stars bo ma okragla zolta plame jak ksiezyc w pelni :lol:

Elu- zrewanzujesz sie, pomagajac innym, dzielac sie dobrocia.

Kiedy ucieklam od ex, bylam w schronisku dla maltretowanych kobiet a potem przeniesiona do "mieszkan przejsciowych" 3x3 m z aneksem kuchennym i lazienka. Pierwszego wieczora po przeprowadzce usiadlam i zaczelam plakac. Czulam sie samotna, niechciana, zagubiona w obcym kraju, bez pieniedzy na jedzenie ani na bilet zeby pojechac do banku z zywnoscia..
uslyszalam pukanie do drzwi. Otworzylam, a tam stal policjant z kartonem jedzenia a w rekach. Powiedzial ze uslyszeli o mnie i zrobili zrzutke w pracy.

Rozryczalam sie. Obcy ludzie, ktorzy nawet mnie nie znali, wyciagneli do mnie reke i pomogli mi, kiedy tego bardzo potrzebowalam. I tego momentu nie zapomne do smierci.

Od tamtej pory ja staram sie dzielic tym co mam z innymi. W ten sposob splacam swoj dlug wdziecznosci. I mam nadzieje, ze ci, ktorym pomoglam dzisiaj, pomoga komus jutro. Bo swiat jest lepszy, kiedy pomagamy sobie nawzajem.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, , Zielona Ania, mag, koronka, andrzejek, Gosia, Ingrid, piku, madzia, Elżbieta, Ela, Krecik stary


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.448 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum