TEMAT: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan

Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 21 Wrz 2012 20:23 #71136

• Pinus
  • Pinus's Avatar
Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan

Przedstawiam Państwu ogród Marzeny i Maćka (naszych przyjaciół), którego początki sięgają 2005 roku i jest "rówieśnikiem" zbudowanego tam domu. W ogrodzie występuje głównie wiele gatunków i odmian drzew oraz krzewów ozdobnych, gdyż takie są upodobania jego właścicieli.
Strona ta jest pewnym ewenementem w polskim Internecie, bowiem za pomocą wielu zdjęć w sposób chronologiczny przedstawia historię ogrodu i poszczególnych roślin (od posadzenia do teraźniejszości).
Rodzaj interaktywnego planu ogrodu pozwala (za pomocą myszki) na "wędrówkę" po nim od czasu jego założenia do stanu obecnego. "Po drodze" można zobaczyć poszczególne rośliny w ich różnym wieku, fazach rozwoju i w poszczególnych porach roku. Ponadto znajduje się tam wykaz roślin z linkami do licznych zdjęć.
Niezależnie od przyjemności "wędrowania" po ogrodzie można z tej strony internetowej odnieść niewątpliwe korzyści edukacyjne. Często Państwo zastanawiają się jak będą wyglądały po latach posadzone w Ich ogrodach poszczególne rośliny. Odpowiedź znajdziecie w ogrodzie (na stronie internetowej) Marzeny i Maćka, do którego także w Ich imieniu wszystkich serdecznie zapraszam.

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 23 Wrz 2012 07:42 #71573

• Cebulla
  • Cebulla's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 197
Wow, ale super zabawa! Dziękuję Andrzeju! Po pierwsze za umożliwienie spaceru po takim fajnym ogrodzie, a po drugie za unikalną lekcję! W wykazie znalazłam wiele roślin, które już rosną lub będą rosły w moim młodziutkim ogrodzie. Zobaczenie ich, jak będą się rozwijać z biegiem lat jest bezcenne!

Szacun za ogrom włożonej pracy!

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 23 Wrz 2012 09:03 #71577

• Roma
  • Roma's Avatar
Bardzo ciekawa wizualizacja i lekcja poglądowa.Trochę pracy to kosztowało ale za to jaki efekt :eek3: Dla autora :thanks:

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 23 Wrz 2012 09:32 #71587

• pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 2406
Andrzeju bardzo dziękuję za wskazany link :hug: Doskonała lekcja i wspaniała zabawa.
Wiele można się nauczyć oglądając zdjęcia roślin na przestrzeni lat :woohoo:
Narzędzie dydaktyczne bardzo unikalne, wiec wracam podziwiać zakątki i roślinki :lol:

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 23 Wrz 2012 09:41 #71593

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 6887
Strona jest rewelacyjna, kamerki z różnych stron pozwalają obejrzeć ogród z różnych stron, a spis roślin wraz za zdjęciami to naprawdę wielkie, solidne dzieło. Absolutny szacun za zgromadzenie tylu drzewek i krzewów, ich pielęgnację oraz zaprezentowanie w tak niezwykłej formie. :flower1: :flower1: :flower1: :flower1:

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 23 Wrz 2012 14:48 #71642

• Pinus
  • Pinus's Avatar
Cieszę się, że mogłem sprawić Wam przyjemność z wędrówek po ogrodzie moich przyjaciół, Marzeny i Maćka. Miło, że doceniacie profesjonalizm i wkład pracy twórców tej niezwykłej strony oraz w urządzenie i pielęgnację tego ogrodu.

Mój i mojej żony udział w tym dziele był raczej niewielki, zarówno w tworzeniu ogrodu jak i strony internetowej. Ograniczał się głównie do zaopatrzenia w rośliny (około 95%), podpowiedzi ("co i jak"), krytycznych uwag a także coraz częstszych słów aprobaty.

Marzena i Maciek zaczynali tworzyć swój ogród na piaszczystym nieużytku, posiadając znikome wiadomości o roślinach, ogrodnictwie i zakładaniu ogrodów. W miarę rozwijanego zainteresowania oraz systematycznej pracy obecnie imponują dużą wiedzą z tego zakresu, zaś ich ogród najlepiej o tym świadczy.
Ogród ten znamy od początku jego urządzania. Bywamy w nim po kilka razy w roku, niezależnie od bieżących kontaktów telefonicznych i internetowych.
W imieniu moich przyjaciół i własnym serdecznie dziękuję za miłe słowa uznania.
..
Ostatnio zmieniany: 23 Wrz 2012 14:54 przez Pinus.

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 24 Wrz 2012 19:38 #72015

• maciejon
  • maciejon's Avatar
  • Junior Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 62
To ogromnie miłe zaskoczenie, że nie z naszej inicjatywy zjawił sie pomysł na pokazanie naszego ogrodu.
Aniu i Andrzeju (czyli Pinusie) - dziękujemy!!!
Tyle miłych słow od Pinusa jak również od Forumowiczów, którzy tutaj i do naszego ogrodu zaglądnęli :)

Przyznam,ze nie tyle stworzenie co aktualizacja planu jest uciążliwa, by nie powiedzieć dosadniej. Czasami chce sie dać temu spokój.Jednk taka rekomendacja jaką daje Pinus jak również słowa uznania od Forumowiczów mobilizują do kontynuacji :)

Nie znam tego Forum. Zarejestrowałem się w nim i zacznę się po nim rozglądać.

I jeszcze raz dziękuję za tak sympatyczny odźwięk :)
Maciek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego ogrodu
oraz wątku na Forum
Maciek
Ostatnio zmieniany: 24 Wrz 2012 19:41 przez maciejon.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, olibabka, Roma, hanka, Terri

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 24 Wrz 2012 20:29 #72037

• markussch01
  • markussch01's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1843
Witaj Maciek,uklon dla Marzeny :)
To odpowiednie miejsce dla Was na wymiane doswiadczen z Andrzejem (Pinus)wczesniej zdazylem pogadac na PW,trafil Ci sie swietny promotor :)

Pozdrawiam Markus

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 25 Wrz 2012 00:15 #72163

• MagdaH
  • MagdaH's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Uzależnienie roślinne silniejsze jest niż inne
  • Otrzymane dziękuję: 983
O mamuniu :supr3: szacunek w całej rozciągłości :thanks:

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 25 Wrz 2012 07:42 #72169

• piku
  • piku's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 5029
Marzeno i Maćku witam na forum :bye: a równocześnie gratuluję i podziwiam, wspaniałe dzieło :whistle:
pozdrawiam - Wiesia :bye:

"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 07 Lut 2013 20:33 #120435

• Martina
  • Martina's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 85
Witajcie. Cieszę się, że znalazłam Was na tym forum i mam wreszcie okazję pogratulować tak pięknego ogrodu i podziękować za możliwość podpatrywania rozwoju roślin w kolejnych latach.Wasz ogród odwiedzam systematycznie od ponad roku i jestem pod wrażeniem ogromu włożonej pracy. Mam też nadzieję na na ciąg dalszy. :thanks:
Pozdrawiam Marta.

siedlisko

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 10 Lut 2013 10:48 #121564

• maciejon
  • maciejon's Avatar
  • Junior Boarder
Jakoś nie jestem zbyt aktywnym uczestnikiem Forum. Nie bardzo umiem "pogaduszkowywać" :)

Twój wpis Martino ucieszył mnie. Tym bardziej, ze okazujesz sie zagladać na nasz strone od dawna.
Ciag dalszy pewnie będzie. Zimą zawsze jest trochę spowolnienia
oraz wątku na Forum
Maciek
Za tę wiadomość podziękował(a): Martina

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 22 Kwi 2013 19:07 #148281

• olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Otrzymane dziękuję: 2889
Maciek, po raz kolejny ogladałam Wasz ogród. Super tak widzieć jak się zmienia na przestrzeni lat i pór roku!
Bardzo dziękuję za to, że nam to umożliwiasz :thanks:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Ogród Marzeny i Maćka - interaktywny plan 29 Kwi 2013 16:06 #150789

• maciejon
  • maciejon's Avatar
  • Junior Boarder
olibabka: To miłe :)

Ruszyła wiosna i ruszyło moje ogrodowe fotografowanie.
Nowe zdjęcia już na planie ogrodu - Wykaz roślin - wytłuszczenia.
oraz wątku na Forum
Maciek
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, piku, Adrian

Wygenerowano w 0.155 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum