TEMAT: Babopielki (prawie) park.

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 14:10 #101731

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bożenko-masz to jak w banku :kiss3:
Ależ nas uraczyłaś cudnymi krzewami,kilka i u mnie się znajduje.Mam krzewuszkę,jaśminowca i kalinę.Tawuła jest powalająca.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 14:35 #101744

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Roma - trzymam Cie za słowo :hug: U nas większość roślin jest już w rozmiarze XXXL :rotfl1:

Robinia 'Frisia' i szczeciniasta



Surmia bignoniowata' Aurea' Catalpa bignonioides


Surmia bignoniowata 'Aurea' - szata wiosennna


Buk pospolity 'Purpurea' Fagus sylvatica


Ośnieża górska Halesia monticola


Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia, Orszulkaa, Amlos

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 18:56 #101841

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Jestem pod nieodpartym urokiem Ośnieży górskiej :woohoo: , napisz coś o niej i zdradź tajemnicę, gdzie zdobyć takie cudo?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:04 #101881

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ach, te Twoje drzewa... :supr3:
Połączenie oliwnika z purpurową leszczyną strzał w dziesiątkę!
Frisia u mnie wciąż nie rośnie, a już taka była mobilizacja do jej zdobycia... Było to jednak jesienią i mój zapał został przez zdroworozsądkowych doradców ostudzony, że jeśli już, to lepiej posadzić wiosną... No a wiosną już zapomniałam! :rotfl1: No i wciąż nie mam... Muszę tej wiosny pamiętać!
A ośnieża też w planach, obielę już mam, teraz zapolujemy na ośnieżę... Czy ona faktycznie tak długo kwitnie, jak twierdzą na all? ;)

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:18 #101888

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Oglądam i podziwiam Twój park od kilku dni, dzisiaj się przywitam :flower1: . Piękne masz drzewa i krzewy :woohoo: Ciekawi mnie amorfa krzewiasta - Indygowiec. Czy sprawia jakieś problemy - chodzi mi zwłaszcza o zimowanie, bo jesienią posadziłam i niczym nie zabezpieczałam :oops:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:35 #101900

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Bozenko,do kiedy trzeba składać zamówienie?

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:41 #101905

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Bożenko, jakie piękne drzewa i krzewy! Obiela i ośnieża - dawno są w moich planach; uwielbiam krzewy kwitnące, zwłaszcza na biało :)
No i ta kwitnąca katalpa :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:41 #101906

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ja też chcę zapytać o indygowiec - mam go już 3 sezon i wciąż czekam na kwitnienie - czy on kwitnie na dwuletnich?

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 20:48 #101910

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Bożenko, nigdy nie słyszałam o ośnieży górskiej, cudowny krzew !!!, lecz niestety, tylko do wielkich ogrodów, takich jak Twój. Masz u siebie tyle niesamowicie pięknych i rzadkich roślin, że nie sposób wybrać te najpiękniejsze. W ogóle, co tu mówić /pisać/ ... skoro ma się ogród ciut ponad 800m kw. :lev:
Uprawiałam najróżniejsze rośliny, kocham hortensje bukietowe, lecz z racji tego, że mam powierzchnię taką jaką mam, znalazłam miejsce tylko dla Renhy VANILLE FRAISE, LIMELIGHT, ANABELLE i 'PINKY WINKY' , na inne niestety na razie nie znalazłam miejsca :( Ostatnią moją miłością są hosty i żurawki, a gdzieś je muszę upchną :ouch: ć.
Pozdrawiam.Danuta

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 21:41 #101962

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Postaram sie odpowiedzieć wszystkim w miarę szczegółowo.

piku - Osnieża górska rosnie u mnie od około 10 lat. Kupiona jako Obiela, ale ku mojej radości okazała się Ośnieżą :) Roślina praktycznie bezproblemowa i bezobsługowa. Zimuje bez żadnych problemów, nie ma pasożytów i nie choruje. Jedyną wadą jest trudność jej rozmożenia. Mnie się to nie udało mimo wielu prób, zarówno z sadzonek jak i z nasion, wynik zerowy.

Martusia pytała o okres kwitnienia Ośnieży. To co piszą na All. można między bajki włożyć.
Kwitnienie trwa około trzech tygodni, po tym czasie roślina zrzuca wszystkie kwiaty prawie jednocześnie, dając efekt śniegu pod drzewkiem. Stąd też jej nazwa.

Ośnieża górska w całej okazałości ;)




Nasiona Ośnieży górskiej utrzymują się na roślinie nawet przez dwa lata.


Martusia, żeby Cię zachęcić do zakupu Robinii 'Frisia' wstawię zdjęcia jej kwiatów i jeszcze dodam, że pieknie pachnie :P




olibabka- babcia Dominiki i Patryka wita babcię Oli :)

Amorfa to kolejna bezproblemowa roślina. Zimuje świetnie, nie choruje i nic jej nie atakuje.
Kwitnie na młodych pędach. Ja swoja tnę każdej wiosny.Ma więcej pędów i więcej kwiatów.
Uwielbiam jej zapach w czasie kwitnienia i lubie obserwować krzątaninę owadów zbierających pyłek z kwiatów.



Małgosia - jeszcze jest czas na sładanie zamówień. Może po świętach dopiero się zdecydujemy? Będzie więcej czasu i mnie na głowie. ;)

dala - a wiesz, że ja Obieli też nie mam? Kupowałam już trzy razy i za każdym razem klapa. :(
Jeszcze z niej nie zrezygnowałam i jak znajdę gdzieś, to pewnie ja kupię.

Margolka - już napisałm o Indygowcu. Kwitnie na młodych pędach, ale na kwiaty trzeba trochę poczekać.
Myślę, że w przyszłym roku już zakwitnie u Ciebie.

danutal- Ośnieża nie zajmuje dużo miejsca( zobacz zdjęcia wyżej)i pod nią mozna sadzić inne rośliny.
Do małego ogrodu powinnaś wybierać mniejsze odmiany hortensji bukietowych takie jak :
BOBO, 'Bombshell', 'Little Lime','Rensun' SUNDAE FRAISE, 'Dharuma', a nawet 'Phantom', czy też 'Silver Dollar'. Miejsca dużo nie zajmuja, a kwiaty mają piekne.

Miniaturowa hortensja BOBO- nawet w doniczce może rosnąć :)
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Orszulkaa, Amlos, piku, danutal, Margolka

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 21:54 #101970

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na parapecie stoją słoiki z patykami hortensji. Na razie nie zaglądam, żeby się nie zmartwić ;) Mam amorfę, ale od zeszłego roku wcale nie urosła, nie umywa się do Twoich krzaków. Może biedactwo nienakarmione? :unsure: Kitki ma mniejsze i nie tak fioletowe.

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 21:54 #101971

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
No ale trzy tygodnie to nie jest tak krótko znowu... Ośnieża tak! Kwiaty są urocze... A w tej Frisii raczej mnie kolor liści urzeka, zapachu to ja i tak nie wyczuję... ;)
Bożenko, widziałam tego lata krzew amorfy, nie zachęcał... Twoja to zupełnie co innego... Ja tak chodzę koło tych lespedez, indygowców, podobnych i sama nie wiem... To zimowanie... Mówisz, że amorfa bez problemu? To może amorfę? Tak się składa, że ubiegłej zimy mi wszystkie hibiskusy wymarzły i dziury mam... ;)

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 22:15 #101988

  • Roma
  • Roma's Avatar
Bożenko co będziecie zamawiać?

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 22:21 #101992

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
:whistle: Ewa - a może Ty masz Indygowiec barwierski Indigofera tinctoria, a nie Amorfę krzewiastą Amorpha fruticosa ? To sa dwie różne rośliny i ta pierwsza, też mnie nie zachwyca.


Roma - u Pana Marka Podstolca chcemy kupić byliny. Wiosną też razem składałyśmy zamówienie u niego.

Marta - amorfa nie ma najmniejszych problemów z zimowaniem. Hibiskusy też miałam, nawet sporo ich u mnie rosło, ale po tej zimie "ostał się tylko jeden" ;) Już więcej ich nie sadzę, a miał być taki ładny żywopłot z hibiskusów :(

Zdjęcia mi zostały.



















Po hibiskusach bagiennych, też tylko wspomnienia zostały i te zdjęcia :(




Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2012 22:24 przez Babopielka.

Odp: Babopielki (prawie) park. 14 Gru 2012 22:30 #101998

  • Roma
  • Roma's Avatar
Musisz przyznać Bożenko,że hibiskusy są piękne.U Marka Podstolca mam już zamówienie złożone,bo wiosną to już ma przebrany towar.Wczoraj do swojej oferty dołożył jeżówki,kilkanaście pozycji.

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Gru 2012 08:57 #102069

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na etykiecie była informacja, że Amorpha fruticosa. Kupowałam z przyzwoitej szkółki, więc jestem skłonna uwierzyć. Może moja amorfa rośnie w zbyt suchej, jałowej ziemi?
Na hibiskusy się nie skusiłam-hodowała koleżanka. Niedługo :(

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Gru 2012 09:10 #102072

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Bożenko,
dziękuję za zaproszenie, kto wie może kiedyś będę mogła wybrać się w Twoje okolice. :) Bardzo lubię odwiedzać parki. :)

Odp: Babopielki (prawie) park. 15 Gru 2012 15:15 #102160

  • Leosta
  • Leosta's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 71
Witam "starą" znajomą.
Masz naprawdę park i naprawdę piękny.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.395 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum