TEMAT: Pierwsze prace

Pierwsze prace 11 Sty 2014 11:08 #214313

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Beato, słowo trawnik to mi na razie spędza sen z powiek, bo jest go w tej chwili strasznie dużo. Nie mam czasu na odchwszczanie, więc z jednej strony wzdłóż ogrodzenia zostawiłam ok.1,5 m pas ziemi na rośliny ozdobne. Tam właśnie biegam z motyką, szczególnie wczesna wiosną , bo potem byliny w połączeniu z jednorocznymi zakrywaja ziemie i pracy nie mam zbyt wiele.Natomiast z drugiej strony ogrodu sadzę krzewy ozdobne i te niestety są posadzone w trawie.Mam nadzieję , że z czasem jak krzewy zaczną się rozrastać trawa zrobi się słabsza i z czasem wyginie. Na razie koszenie wokół krzewów jest mniej pracochłonne. Krzewy tam posadzone są mało wymagające.


Zielone okna z estimeble.pl

Pierwsze prace 14 Sty 2014 21:16 #215353

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Elu

Pierwsze prace 14 Sty 2014 23:37 #215404

  • Maja
  • Maja's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 167
  • Otrzymane dziękuję: 11
Też nie mieszkam na stałe w moim ogrodzie i mam podobny dylemat z okrywaniem. Wybrane rośliny zostały okryte i zobaczymy czy to im pomoże, czy raczej zaszkodzi przy tej nietypowej pogodzie :(
Wiejski ogródek.
Pozdrawiam. Maja

Pierwsze prace 17 Lut 2014 06:20 #225296

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Zatęskniłam za działką i musiałam pojechać. Dzień może nie najleprzy, bo zapowiadali opady deszczu, ale mieliśmy szczęście i nawet delikatnie wychodziło słoneczko. Kret zostawił kilka kopczyków. Dobrze, że zabezpieczyłam przed zimą drzewka owocowe ,owijając je tektura falistą, bo zauważyłam, że najprawdopodobniej zając poobgryzał gałązki tawuły. Zastaliśmy jeden akcent wyczekiwanej wiosny w postaci zakwitłych przebiśniegów.

Przebinieg.JPG

Pierwsze prace 20 Lut 2014 10:09 #226342

Sliczny przebisnieg ; szkoda, ze tylko jedno zdjecie...czekamy na wiecej :flower2:

Pierwsze prace 10 Mar 2014 07:44 #232420

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Super pogoda utrzymująca się od jakiegoś czasu skłoniła nas do wyjazdu na działkę. Wszyscy porządkują, przekopują a nawet sieją na swoich ,,poletkach", więc pomyślałam, że zobaczę co się da zrobić u mnie.Niestety niedzielny poranek zaskoczył nas temp.-3.Roślinki jednak wyglądały pięknie.
krokusbiay.JPG


krokusbiay.JPG


fortensja_2014-03-10.JPG


Attachment kwiatostanhortensji.JPG not found

Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2014 07:48 przez gosiap32.

Pierwsze prace 10 Mar 2014 09:17 #232445

  • Kasia1972
  • Kasia1972's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 824
  • Otrzymane dziękuję: 79
Faktycznie, piękne wyglądają oszronione rośliny, chociaż już tak tęskno za wiosną...

Pierwsze prace 10 Mar 2014 09:53 #232460

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Jednak jak tylko wyszło słoneczko krokusy wyglądały na bardziej radosne.
P3080031.JPG

Pierwsze prace 11 Mar 2014 08:13 #232647

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Moja córka przywiozła karmnik dla ptaszków i powiesiłyśmy go na drzewie. Jarzębina została posadzona w ubiegłym roku i ma jeszcze delikatne gałązki ale wszystko jest ok. Mam tylko nadzieję, że goście tam zaglądają , bo same owoce jarzębiny wyglądają zachęcająco.
karmik.JPG

Pierwsze prace 13 Mar 2014 14:01 #233246

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
To słoneczko tak pięknie dzisiaj świeci , że musiałąm sobie kupić coś do ogrodu.Oczywiście są to byliny:karmnik ościsty (sagina subulata)i sasanka pospolita (pulsatilla vulgaris).

P3070017.JPG

Pierwsze prace 13 Mar 2014 16:45 #233277

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ładnie wyglądają takie oszronione roślinki ale lepiej już nie oglądać takich widoczków,teraz już tylko kwiatki :)

Pierwsze prace 14 Mar 2014 17:59 #233601

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Masz rację Romko, ale ja bardzo mało mam jeszcze bylin i u mnie niewiele co jeszcze kwitnie. Ale fotkę jeszcze jednego krokusa wstawiam, jak to się mówi,,czym chata bogata"
krokuswsocu.JPG

Pierwsze prace 18 Mar 2014 17:13 #234895

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Pięknie wiosennie są już tulipany -moje mają dopiero listki.Fajne zakupy zrobione w mieście ja też zawsze coś przytacham.Tym sposobem mam ciągle coś do roboty. :bye:

Pierwsze prace 18 Mar 2014 18:14 #234912

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Gosiu, zajrzałam do Twojego wątku, bo zwiedzam forumowe ogrody powolutku i ciągle dużo przede mną. Prace wykonaliście ogromną, zwłaszcza, że masz kawał drogi na działkę. Podziwiam :bravo: Nie mulczujesz gołej ziemi trawą? Może zablokuje wzrost chwastów, a przynajmniej je ograniczy. Oczywiście nie mogłam nie zauważyć tego cudownego wieńca szpinakowo-serowego. Nie wiem tylko, jak długo się go piecze i w jakiej temperaturze. Wygląda tak pysznie, że muszę spróbować go zrobić. Wszystkiego dobrego i wiosennego :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Pierwsze prace 19 Mar 2014 17:59 #235225

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Haniu, myślałam o tym , aby zacząć mulczować gołą ziemie trawą, bo trawy u mnie dostatek. Z dwóch powodów tego jeszcze nie zrobiłam. Po pierwsze to pomyślałam, że to może nie ładnie będzie wyglądać, a po drugie to za bardzo nie wiem czy rozkładąć trawę świeżą, czy taką z poprzedzniego koszenia. Poproszę o radę, bo staszna jestem gapa w tym temacie. Jeżeli chodzi o wypiek to ok 20-30 min w temp.170 C
Ostatnio zmieniany: 19 Mar 2014 18:01 przez gosiap32.

Pierwsze prace 19 Mar 2014 18:36 #235237

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Cześć Gosia, dziękuję za info o jedzonku, muszę spróbować tego specjału. Odnośnie mulczu z trawy, to prawda, że nie wygląda zbyt reprezentacyjnie, zwłaszcza w miejscach, które są wizytówką ogrodu. Tam daję ładną korę. Między roślinami ściółkuję trawą, zrębkami (mam rozdrabniarkę) i tego prawie nie widać. Rośliny się rozrastają, a mulcz je pięknie chroni od chwastów, trzyma wilgoć i odżywia. Dla mnie jedyną wadą jest to, że daje schronienie ślimakom. Z nimi walczę po swojemu i nie jest żle. Może większe gołe miejsca obsadż jakimiś płożakami? U mnie to się sprawdza, nie mam w ogóle pielenia, jakieś pojedyncze wypadki. Nawet jak się posieje na mulczu, łatwo wyłazi. Poczytaj wątek o mulczowaniu i ściółkowaniu. Nie mogę wstawić, wrrr. Napiszę Ci: w Ogrodach->Nawożenie,piel. śr.ochr->mulczowanie....Trawę rozkładam po koszeniu, 5-7cm, z tym, że u mnie jest zmieszana z szyszkami, igłami sosnowymi, patyczkami; mulcz ma trochę wentylacji i lepszy skład. Powodzenia, :bye: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Pierwsze prace 24 Mar 2014 15:12 #236658

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Dziękuję Haniu za rady. Pomyślę o tym, bo ostatnia sobotę spedziłam znów na odchwaszczaniu :ouch: nie wiadomo było gdzie rece włożyć, ale udało się i już rabatę od pierwszego dnia wiosny mam uporządkowaną. Zakończyło się to lekkim bólem mięśni, ale mam nadzieję, że plasterek przeciwbólowy złagodzi dolegliwości. Przyjemnie też było popatrzeć na pierwsze kwitnące kwiatki fiołka wonnego. To na razie pojedyńcza sadzonka , ale z czasem się rozrośnie i o kolejne cm.mniej odchwaszczania :lol:

fioekwonny.JPG
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2014 15:13 przez gosiap32.

Pierwsze prace 07 Kwi 2014 07:17 #241439

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Wreszcie wiosenne porządki w ogrodzie zostały zakończone. Udało nam się doprowadzić do końca układanie płytek w domu. Co prawda położone zostały późną jesienią, ale w obawie przed ewentualnym nadejściem mrozów tylko częściowo były zafugowane. Muszę się pochwalić, że mój mąż położył je sam. Jestem z niego bardzo dumna, bo robił bo pierwszy raz. Niedziela okazała się bardzo słonecznym dniem, więc miło było posiedzieć przy grilu. Pierwszy raz naprawdę sobie odpoczęłam. :dance:
gsiwka2.JPG

Byliny dają dużo radości, bo kwitną na początku wiosny a o tej porze roku każdy wyszukuję wzrokiem kwiatków wszędzie.
P4050056.JPG


P4050058.JPG

Migdałek pierwszy raz u na dopiero zakwitnie. Uwielbiam te maleńkie różowe kwiatki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adela


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.653 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum