TEMAT: Jurek trudne poczatki

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 10:49 #121566

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem pod wrażeniem tego miejsca,znalazłeś kawałek raju.


Zielone okna z estimeble.pl

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 11:01 #121571

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Roma wrote:
Zaczyna być coraz ciekawiej :) Jurku ,piękne okolice.Jak daleko jest Twoja działka od Wisły? Całe moje dzieciństwo i młodość spędziłam nad Wisłą.

O to mamy coś wspólnego-Wisłę. Ja urodziłam się i mieszkam nad Wisłą :bye:

Jurek a Wisła grzeczna jest w tym miejscu? nie podlewa Was zbyt mocno?
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 12:15 #121613

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
mosewa wrote:
Roma wrote:
Zaczyna być coraz ciekawiej :) Jurku ,piękne okolice.Jak daleko jest Twoja działka od Wisły? Całe moje dzieciństwo i młodość spędziłam nad Wisłą.

O to mamy coś wspólnego-Wisłę. Ja urodziłam się i mieszkam nad Wisłą :bye:

Jurek a Wisła grzeczna jest w tym miejscu? nie podlewa Was zbyt mocno?

Wisełka spokojna jedynie co w 2010 była wysoka

Działka jeszcze wtedy nie była moja ale nawet nie podeszła wodą podskórną co wystąpiło na na poniektórych sąsiednich terenach

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 12:44 #121632

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
To dobrze, bo to oznacza,że Twoje rośliny są bezpieczne. Wiadomo,że woda jest niezbędna do życia, ale jak jest jej zbyt dużo i to stojącej to już nie jest fajnie dla drzewek i innych roślin.
Z pewnością Twoje rośliny będą tam dobrze rosły :)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 14:41 #121705

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Jurek wrote:
Roma piękna ta Twoja polanka :)u mnie podobnie jak u Ciebie latek przybywa :teach: kasa się kurczy , :flower1: a my do przodu
Widzę u Ciebie domek holenderski jak i u mnie ,tylko że u mnie jest on jakby miejscem "stałego zamieszkania"

Jurek zamierzasz na stałe tam zamieszkać? , zimą chyba było by za zimno :happy3: :rotfl1: .
Ostatnio zmieniany: 10 Lut 2013 14:42 przez e-genia.

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 14:52 #121711

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jurku-dziękuję za uznanie,z wiekiem to jeszcze nie tak najgorzej,uznaję zasadę,że tyle mamy lat na ile sobie pozwolimy :P ale z kasą to niestety masz rację.Nasze emerytury nie są zbyt imponujące a na dodatkową pracę ochoty nie mam,wolę czas który mi pozostał spędzać z moimi zwierzakami w naszej głuszy.

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 14:59 #121713

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Jurek wrote:
tylko że u mnie jest on jakby miejscem "stałego zamieszkania"
Chodzi o to że nie będę tam nic innego budował ale od wiosny do jesieni można tam mieszkać, jest wewnątrz kominek gazowy ,prąd też jest doprowadzony ,zimą Jurek is dead

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 15:07 #121718

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Roma wrote:
Jurku-dziękuję za uznanie,z wiekiem to jeszcze nie tak najgorzej,uznaję zasadę,że tyle mamy lat na ile sobie pozwolimy :P ale z kasą to niestety masz rację.Nasze emerytury nie są zbyt imponujące a na dodatkową pracę ochoty nie mam,wolę czas który mi pozostał spędzać z moimi zwierzakami w naszej głuszy.
Przepraszam za ten wiek faux pas :oops: .A co do wolnego czasu też bym chciał a mam przed sobą jeszcze 4lata pracy i nieciekawe widoki emerytalne.Mam nadzieję że do emerytury działkę tak urządzę że tylko usiąść i wypoczywać ,co ja godom co ja godom sam w to nie wierzę :rotfl1:

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 15:47 #121736

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Jurku już u siebie pisałam możesz wiosną wpaść do mnie po pierwsze roślinki na swoja działkę .

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 16:20 #121747

  • Roma
  • Roma's Avatar
Za wiek nie przepraszaj, nie ma za co :P mnie on ani nie interesuje ani nie dotyczy :devil1: Podejrzewam i mam nadzieję,że nigdy nie będzie tak aby nie było co robić :flower: Jak już będzie Ci się wydała,że dzieło jest prawie skończone, zobaczysz inne ogrody i tak jak ja, będziesz przewracał wszystko do góry nogami.

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 16:56 #121761

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
e-genia Dziękuję za zaproszenie
Roma na pewno będzie tak jak mówisz
Idę wkładać chlebek do piekarnika

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 17:01 #121763

  • Roma
  • Roma's Avatar
Tylko nie zasiedź się przy komputerze cobyś go nie przypalił :devil1: :devil1:

Jurek trudne poczatki 10 Lut 2013 18:46 #121829

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Witaj Jurku ..ciekawie zapowiada się u Ciebie wątek...ale nie boisz się zamieszkać tak blisko wody???wiem jak u nas Wisła i San wylewają ..10 km od Wisły i kto by się spodziewał powodzi???aż mnie ciarki przeszły jak zobaczyłam obok działki wał ..ale nie zapeszając życzę powodzenia....

Jurek trudne poczatki 11 Lut 2013 05:19 #122080

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Alina-277 Nie nie boję się, na ostatnim zdjęciu widać wysoką wodę a taka woda na Wiśle zdarza się raz na 100 lat ,czyli za mojego żywota niema co już się spodziewać tak wysokiej wody :rotfl1: . A poważnie to nigdy nic nie wiadomo ale ludzie tam mieszkają i jak dotąd powodzi tam nie było
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2013 05:21 przez Jurek.

Jurek trudne poczatki 11 Lut 2013 14:12 #122221

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Maj 2012 czas się wziąć za prace,zaczynamy od tarasu z kostki,co by się do domu za bardzo nie nosiło.



Jak taras to może i jeszcze nad tarasem jakiś daszek





Mój domek stoi trzeba też pomyśleć o skrzydlatych przyjaciołach





Na dziś starczy chyba tej pracy

Jurek trudne poczatki 11 Lut 2013 14:20 #122226

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Piękny domek :) i można zacząć się urządzać .
Tereny dziewicze miejscami, jak ja lubię takie zakątki.
A jak lubisz wodę, to zapewne i wędkowanie ;)
U nas najlepsze efekty osiągamy na Bugu, choć to już nie to samo, co kilkanaście lat temu.

Jurek trudne poczatki 11 Lut 2013 14:40 #122235

  • Jurek
  • Jurek's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 210
  • Otrzymane dziękuję: 66
Tak zgadza się, jestem wędkarzem i też uważam że z roku na rok to gorzej z rybkami, zresztą kiedyś bardziej emocjonalnie (zawodniczo)do tego podchodziłem ,a teraz moim motto jest,czy o to chodzi by złapać króliczka czy gonić go.
Teraz wędka służy bardziej jako pretekst do wyjścia nad wodę ,jakoś z wędką lepiej mi się siedzi nad wodą i obserwuje przyrodę
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2013 14:43 przez Jurek.

Jurek trudne poczatki 11 Lut 2013 14:53 #122242

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Jurku -piękny zakątek , malowniczy krajobraz , pomocników też nie brakuje :) - gratuluję udanego siedliska :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.229 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum