TEMAT: Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 22:59 #433055

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wcześnie, bo wcześnie w tym roku rozpoczęłam ogrodowy sezon :silly: już wczoraj pierwszy raz popracowałam, dzisiaj ponownie, więc chyba mogę powiedzieć otwarte :flower2:
Dużo nie napiszę, bo paluszki i dłonie umęczone sekatorem :happy3: plecki pobolewają, ale ogólnie rzec by można nie jest źle, jak na starszą panią :rotfl1:
Oby tak dalej :happy-old:
Niepokoją mnie ostatnie doniesienia o prądach w stratosferze, oby się nie sprawdziło, ale póki co istnieje spore zagrożenie powrotu zimowych widoków na przełomie lutego i marca, odpukać :hammer:

Zainteresowanych ogrodową historią odsyłam do poprzednich wątków, ostatni zaś możecie znaleźć tu .
Jeśli natomiast ktoś poczuje niedosyt różanych opisów, doświadczeń i zdjęć zapraszam do wciąż istniejącego różanego wątku .

Dzisiejszych fotek brak, może więc kilka wspominkowych z poprzedniego sezonu :happy4:

A na dobry początek dzień dobry :) z Krzywaczki :lol: fotka Ani Zielonej :hug:

jaKrzywaczka-2.jpg


DSCF0373.jpg


DSCF0513.jpg


DSCF0668.jpg


DSCF0772.jpg


DSCF0954.jpg


DSCF1623.jpg


DSCF2267-2.jpg


DSCF2301.jpg


DSCF2496.jpg


DSCF3534.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 23:01 przez pamelka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Margo2, Tamaryszek, Orszulkaa, chester633, elzbieta1, VERA, edulkot, inag1, IwOnagn, Łatka


Zielone okna z estimeble.pl

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 23:01 #433056

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pierwsza :woohoo:

No dobra, teraz mogę coś dodać :happy3:
Odważnie zaczęłaś własnym zdjęciem, nie poznaję Cię :happy4:
Zazdroszczę rozpoczęcia sezonu, mnie niestety jakiś wirus poniewiera :jeez: , całkowicie straciłam głos :pinch:
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 23:03 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 23:10 #433066

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
:bye: U mnie sezon też już rozpoczęty. W piątek na 3 sektory jechałem, każdy do czegoś innego :devil1: Po przycięciu krzewów trzeba się zabrać za byliny, a potem to już tylko plewienie.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 23:13 #433068

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ja także zazdroszczę Ci Jolu możliwości pracy w ogrodzie u nas niestety ale klimat bardziej ostry i ręce grabieją.Temperatura dzisiaj w ciągu dnia nie przekroczyła 3 stopni a nocą nadal minusowe temperatury.Planuję jutro, jeśli będzie słonecznie, poobcinać byliny ale czy się uda?
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 23:26 #433075

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Wpisuję się, żeby śledzić :) W zeszłą sobotę można było się wygrzać - termometry wskazywały w słońcu +18. Ale takie huśtawki temperatur nie są dobre dla roślin. Już widzę że po zimie będę musiała wyciąć pół ognika.
Na Twoje rabaty to patrzeć i patrzeć, co chwila jakieś cudo.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 07 Lut 2016 23:32 #433076

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Marta ta fotka już tyle razy była, że żadna to nowość :happy3: ale masz rację, jeszcze tego nie było :devil1:
Po sobocie ratowałam się witaminami i wapnem :lev: ale dzisiaj to zupełnie inna pogoda ciepła, słoneczna i lekko zaledwie wietrzna.
Można było porobić. Kolejny wolny termin za tydzień :oops:

Ojojoj :woohoo: odpisałam Marcie a tu tylu gości :lol:

Poluś ja sie najbardziej boję mrozu bez śniegu :blink: chyba jak my wszyscy.
Dotychczasowe prognozy zarówno nasze krajowe, jak i te bardziej światowe sugerowały, że mrozy znad Skandynawii i Rosji nam nie grożą raczej, a tu masz babo placek :( wczoraj czytam, że chyba jednak :jeez:
Majty :happy4: schowane, jak w ogrodzie w polarku i crocsach :silly: Tylko jeszcze mokro.

Hi Andrzejku :bye: plewiłeś :blink: u mnie nie ma jeszcze takiej możliwości, jeszcze tu i ówdzie ziemia zmarznięta. Kiedy to ja dojadę do takich wyników, jak Twoje.
U mnie z tym plewieniem niestety najgorzej :blink:

Romuś zapewne masz rację. Inna strefa, chociaż mój wschód też nie jest zwykle łaskawy.
Jutro zaś ma być ponoć ładnie :) sama się zastanawiałam, czy nie wziąć wolnego, żeby popracować.

Aniu tydzień temu zajmowałam się pracami domowymi, no bo jak tak koniec stycznia i do ogrodu :silly: Ale że ciepło było wiem, do sklepu wyciągnęłam jesienne buciki i kurteczkę.
Na jutro tez zleciłąm mycie okien, dziewczynki po sesjach, to niech się wykażą, może ostatnia szansa przed marcem :blink: A jak słoneczko zaświeciło, to okna takie okurzone :jeez:
A na rabatach jeszcze pustawo, nie wszystkich oczywiście, bo te kulkowe mają się ..... powiedzmy dobrze. Kilka kolejnych start po zimie :oops: czy może jeszcze po suchym lecie :lev:
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2016 23:43 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 00:57 #433086

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Witaj Jolu :kiss3: , jak na początek nowego sezonu bardzo energetyczne foty :woohoo: , ja na razie zrywam darń na obwódki bukszpanowe rabat :garden: tak ,,se '' wymyśliłem :supr: 200 szt. na razie do posadzenia (płotki wiklinowe dobrze będą wyglądać już tylko na ognisku :devil1: ) .Mam wielką nadzieję że zima nie wróci jak czytałem o zawirowaniach w stroposferze.....bo bida by była i straty ogromne w naszych ogrodach :mad2:
Nic to , trzymajmy się tego że to jakieś bzdury wyssane z palca.... :idea1: ...byle do wiosny... :flower2:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 06:31 #433090

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Witam w nowym, świeżutkim wątku, Joluś i muszę powiedzieć, że naenergetyzowałaś mnie - zarówno fotami, jak i 'popracowaniem' ;-)
Accu pokazuje raczej przyjemną aurę na luty - owszem, z przymrozkami, ale takimi wiesz, bezpiecznymi... oby nic nieoczekiwanego się nie wydarzyło, bo wiosny człek już chce! :)

Ściskam,
A
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 07:20 #433093

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Witaj
Z naturą nigdy nic nie wiadomo.Lubi płatać figle....wczorajsze 20 st.w słońcu może zawrócić w głowie o tej porze roku.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 07:40 #433097

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Jolu witaj w nowym wątku :bye: !
Nomen omen zmroziłaś mnie tymi pogodowymi wieściami.... Oby czarny scenariusz się nie sprawdził :lev: .
Popracowałaś w ogrodzie? Super. Ja jedynie zdążyłam przyciąć glicynię. Na więcej nie starczyło czasu, za to pierwsza kawka zaliczona ;) .
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 07:42 #433098

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ale wysyp nowych wątków tzn, że wiosną idzie! :happy4:
Hej hej :kiss3:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 07:45 #433099

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Ha! Cudem wpisuję się na pierwszej stronie - to tak jakby bilety mieć w pierwszym rzędzie :happy3: .

Jola wiesz, tak popatrzyłam na fotki i one swoją kolejnością idealnie zdradzają Twoje preferencje, czyli po 1 zakupy w Krzywaczce :happy3: :rotfl1: , po 2 kulki kulki i iglaki :happy3: , a po 3 róże i nasza wspólna druga miłość czyli powojniki :hearts: .

Pięknego nowego sezonu życzę :flower1: :flower2: ... i nie lataj w crocsach w lutym :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2016 07:47 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 09:44 #433112

  • Madziara
  • Madziara's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 306
  • Otrzymane dziękuję: 392
Jolu witaj w nowym watku :flower2:
Jestem tu na forum od niedawna,co prawda w starszych watkach nie pisalam,ale bylam bardzo czestym gosciem u Ciebie i kazdy watek przejzalam 1000 razy,od dechy,do dechy :) .
Nie ma chyba takich slow,ktorymi moglabym opisac zachwyt nad Twoim ogrodem,jest tak cudny :woohoo: .Masz dusze do tworzenia wspanialych widokow,przy ktorych czlowiek moze odpoczac i nacieszyc oczy :flower2:
Nie bede cukrowala,ale Twoj ogrod jest najpiekniejszy z tego calego forum,gdybym miala tylko mozliwosc,postawilabym go na podium,na pierwszym miejscu :flower2:
Nieskromnie poprosze o wiecej fotek,zebym mogla z rozdziawiona buzia ogladac Twoje cudownosci :whistle:
Zycze Ci aby wiosna szybko zawitala do Twojego ogrodu,abys mogla pogrzebac w ziemi,bo to dla nas,w tej chwili jak wygrana w totka :kiss3:
Serdecznie pozdrawiam,Magda :)
Ostatnio zmieniany: 08 Lut 2016 09:47 przez Madziara.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 12:12 #433134

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 18952
  • Otrzymane dziękuję: 77602
Jolu, kłaniam się i ja i odzywam sprowokowana katastroficznymi pogodowymi zapowiedziami. A gdzie takie rzeczy wyczytałaś? Moje źródła widzą sprawy o wiele optymistyczniej, przyznaję, dla mojego regionu...
Według podanych przez Ciebie kryteriów i ja zainaugurowałam sezon (robót), pomijam, że we Wrocławiu obcięłam, co musiałam, ale wczoraj przesadziłąm w Karkonoszach dwa rododendrony, bo mi się na opak, chyba w pijanym widzie, jesienią wsadziły: duży przed małym. Powtykałam też w łąkę samosiejki daglezji, przyniesione ze spaceru z psami. Wychodziły z rozmiękłej ziemi, jak z masła, jak obeschnie, takie numery nie przejdą.
Życzę, by Ci kwitło i zieleniło się jak najbujniej.
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 13:26 #433148

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Z myciem okien to jest tak, że ornitolodzy zalecają zostawiać brudne, bo się wtedy ptaki o nie nie rozbijają - i to jest bardzo dobry powód :P
Twoje iglaki są bardzo fotogeniczne- zwłaszcza te z szyszkami młodymi - to co u mnie w ogródku nie występuje. Liczę w tym sezonie na liczne zdjęcia w tym zakresie :bye:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 13:32 #433151

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Dzień dobry Jolu :bye: Bardzo się cieszę ,że mogę się przywitać w nowym wąteczku ,bo znaczy to ,że nie zabraknie pięknych roślin do oglądania :dance: Mój sezon jeszcze nie rozpoczęty ,wciąż zimno .
Ale czuję ,że niedługo i ja ruszę w zagony :flower1:
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 14:02 #433154

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Jolu :bye:
Czas chyba żebym i ja nie zaglądała do Ciebie po cichutku a od czasu do czasu coś napisała, od dawana zaglądam do Twojego wątku bo masz śliczny ogród i masę pięknych i ciekawych roślin, a zakątek z czwartego zdjęcia i ten z białym stoliczkiem to moje ulubione, dlatego liczę że w tym sezonie zdjęć nam troszkę pokażesz.
Co do naszej aury to jeśli śnieg spadłby jeszcze w lutym to dzieci się ucieszą w końcu będą miały ferie, aby mrozów nie było a potem to już wiosna niech szybko przychodzi. Zazdroszczę Ci możliwości popracowania w ogrodzie ja narazie chora muszę siedzieć w domu :(
Temat został zablokowany.

Pamelkowe zamyślenia z widokiem :) - 2016 aktualny 08 Lut 2016 16:18 #433177

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
A co za szaleństwo? teraz siedzi się w domu i planuje....okna? może w maju, wszystko dla dobra ptaków :rotfl1: , żielona Aniu dziekuję za konkretny argument :happy: .
Różyczki masz obłędne, powojniki mają raj u Ciebie..... :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.744 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum