TEMAT: Ogród pod słonecznikiem

Ogród pod słonecznikiem 30 Mar 2016 20:58 #450569

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
c.jpg

Witajcie nareszcie wiosna-mamy pierwszą wzrastającą pokrzywę.Przypominam że ta roślina należy do najbardziej wartościowych roślin leczniczych.Gdyby ludzie wiedzieli o jej leczniczej mocy nie uprawiali by niczego innego Pokrzywa poczynając od korzeni ,łodygi,liści,kwitów ma właściwości lecznicze.Już w Starożytności cieszyła się dużym powodzeniem Albbrecht Durrer 1471-1528 namalował anioła ,który z pokrzywą w dłoni wzlatuje do tronu Najwyższego.Polecam wszystkim czterotygodniową kurację pitną -kurację oczyszczającą.W okresie wiosennym roślina ma najwięcej właściwości.Po takiej kuracji czujemy się bardzo dobrze mamy wrażenie że możemy zrobić trzykrotnie więcej niż zwykle.Pokrzywa jest rośliną bogatą w żelazo m.in.pomaga w poprawie stanu zmęczenia,wyczerpania.Chroni nas przy chorobach wirusowych,bakteryjnych.Jest rośliną krwiotwórczą pomaga przy anemii,niedokrwistości ,poważnych chorobach krwi.Jest pomocna przy zwężeniu naczyń,w zaburzeniach w dopływie krwi,w zwężeniu naczyń wieńcowych.Pijąc profilaktycznie pokrzywę nigdy nie dopuścimy do powstania nowotworów-pokrzywa jest rośliną oczyszczającą warto o tym pamiętać.Polecam pokrzywę w ogrodzie dużą ilość pokrzywy umieścić w w np.300 l.pojemniku na wodę.Pozostawić do wyługowania następnie podlewać pokrzywową wodą wszystkie rośliny.W ten sposób chronimy rośliny przed robactwem ,nie potrzeba stosować środków chemicznych.Nawet marchew jest chroniona przed robakami.Zdarza się również że niektórzy ogrodnicy środkami do zwalczania chwastów spryskują pokrzywę rosnącą na skraju lasów i łąk.W ten sposób szkodliwe substancje trafiają do nieskażonych leśnych zakątków.Nie zwraca się uwagi że ma to wpływ na owady,ptaki.''BÓG DAŁ NAM ŁASKĘ A SZCZEGÓLNIE TEMU KTO OWOCNIE Z NIEJ KORZYSTA''
Za tę wiadomość podziękował(a): futrzasta, gosiap32


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród pod słonecznikiem 11 Kwi 2016 20:38 #455071

  • Pabloo
  • Pabloo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Cześć Aneto,

Miło było przejść przez całe 20 stron Twojego wątku! Bardzo inspirujący ten Twój ogród :) Szkoda, że na pierwszych kilku stronach zniknęły zdjęcia, ale pewnie to wina upływającego czasu.

Jutro idę szukać pokrzyw :p

Ogród pod słonecznikiem 26 Kwi 2016 14:02 #461463

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witaj PABLOO to roślinki z których sadzonki pojadą do Ciebie -tylko pogoda się poprawi.Bardzo się cieszę że dbasz o siebie zbierasz pokrzywę :flower1:
k.jpg


r.jpg


s.jpg

Ogród pod słonecznikiem 26 Kwi 2016 14:30 #461479

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
c-2.jpg


b-2.jpg


a.jpg

Kilka zdjęć z ogrodu u nas przymrozki zimnisko nie odpuszcza.Mam nadzieję że Maj przywita nas piękną pogodą :bye:

Ogród pod słonecznikiem 26 Kwi 2016 14:35 #461493

  • Pabloo
  • Pabloo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 8
Super,

Ja mam dla Ciebie Irysy i liliowiec, nie planowałm Ci go wysyłac bo jest jeszcze niewielki, ale podzielę kępę - inaczej byłoby mi wstyd odebrać tyle roślin :)

Ogród pod słonecznikiem 26 Kwi 2016 14:44 #461499

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
ooooooo ile razy mi to wyszło i nie chce się usunąć-przepraszam za zamęt.Pabloo nic się nie przejmuj czasami lubię zrobić komuś przyjemność.Jak pisałam podzielę się sadzonkami .

Ogród pod słonecznikiem 26 Kwi 2016 15:07 #461510

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
a-4.jpg


b-8.jpg


c-8.jpg


d.jpg

Zapraszam do podglądania żabich godów czekam na nie cały rok.Siadam sobie na środku mostku i podglądam ich harce.Całe piękno przyrody to jak najlepsza medytacja.Jest ich coraz więcej bardzo mnie to cieszy -lubię kiedy rożne istoty zamieszkują mój ogród

Ogród pod słonecznikiem 05 Sie 2016 13:54 #494950

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witajcie podglądamy kwiaty tego lata.
a-2.jpg


b-3.jpg


c-3.jpg


d-2.jpg


e.jpg


f.jpg

Ogród pod słonecznikiem 05 Sie 2016 14:48 #494957

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Zapraszam ciąg dalszy
a-3.jpg


b-4.jpg


c-4.jpg


f-2.jpg


g.jpg


h.jpg


i.jpg


i.jpg


j.jpg


k-2.jpg


a-3.jpg

Ogród pod słonecznikiem 05 Sie 2016 19:26 #494992

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Piękne maki :) Sympatyczne wspomnienie maja :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.264 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum