TEMAT: Ogród pod słonecznikiem

Ogród pod słonecznikiem 10 Lis 2013 23:39 #203704

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Fajne struktury i faktury :) Też czasem lubię porobić zdjęcia z bliska roślinom i nie tylko. Makro czasem potrafi zaskoczyć efektem.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród pod słonecznikiem 14 Lis 2013 19:09 #204419

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Piotrze,jestem słabym fotografem ale się uczę.Bardzo lubię takiego typu zjawiska.
I jeszcze kilka zdjęć,tym razem pnie porośnięte grzybami:



W mrowisku toczy się jeszcze życie,podobno świadczy to o tym,że zima w najbliższym czasie nie nadejdzie! :search:


Nowo powstały kącik wrzosowy.:)
Ostatnio zmieniany: 14 Lis 2013 19:11 przez aneta72.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Ogród pod słonecznikiem 08 Gru 2013 10:08 #208748

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Anetko :bye:
Kącik wrzosowy ładny,,ja nie mam dużego wrzosowiska,,,ale chyba pomyślę nad tym,,,bo to takie urokliwe zakatki :)
Teraz już masz chyba wszystko przykryte śniegiem???

Ogród pod słonecznikiem 08 Gru 2013 18:00 #208805

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam!:)
Anabuko - tak apropos Twojego pytania... ;)
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2013 18:05 przez aneta72.

Ogród pod słonecznikiem 11 Gru 2013 07:05 #209078

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Anetko , skąd nabrałaś tyle śniegu :supr3: . U mnie jeszcze jesień . Mokro i zielono, jak nie spadnie snieg to trawę trzeba będzie kosić :happy4:

Ogród pod słonecznikiem 22 Gru 2013 10:59 #210403

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Rety! Cóż za wspaniałe miejsce. Przyjemnie obserwować jak kawałek ugoru zmienia się w coraz piękniejszy i zadbany ogród. Jestem pełna zachwytu dla uroku tego miejsca, sama nigdy nie będę posiadaczką takiego cudnego kawałka ziemi z tak wielkim potencjałem, chociaż codziennie o tym marzę... :lol: Mam duszę romantyczki i las, natura, a także wiejskie klimaty niezmiernie mnie pociągają. :hearts:

Ja również pozdrawiam krajankę. :) :flower1:

Ogród pod słonecznikiem 24 Gru 2013 18:48 #210603

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witajcie!

Spokojnych, zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym
oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.


Właśnie zakwitł hibiskus, niech cieszy wasze oko. :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, gosiap32

Ogród pod słonecznikiem 25 Gru 2013 17:47 #210640

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Kolejne drzewo z mojego ogrodu:
Sosna zwyczajna, w moim ogrodzie rośnie 5 sosen.
Jest to moje ulubione drzewo, w okresie kiedy nie ma kwiatów kwitnących w ogrodzie.
Zbieram jej gałęzie do różnych dekoracji, lubię unoszący się zapach sosny w mieszkaniu. Służy mi ona jako roślina ozdobna.



W tym okresie dużo moich znajomych (kobiet) mówi mi że wpadają w stany depresyjne, ja mam na to świetne lekarstwo, ustawiam spore ilości gałązek sosny w swoje kosze ozdobne. Czuje się wtedy jakbym była w lesie.






Naszym ostatnim zwyczajem na klatce schodowej jest ozdabianie gałęzi sosny, ma to bardzo duże znaczenie dla osób starszych, samotnych. Często sami dodają dekoracje. Widzę że daje im to "pozytywną energię".

Ogród pod słonecznikiem 25 Gru 2013 17:55 #210641

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam moich gości.
Przepraszam że dopiero teraz odpisuje, ale wiadomo przygotowania do świąt itp.

Tacca - Śnieg był u nas przez moment, przyniósł go Orkan Ksawery. Na szczęście przy okazji nic nie zniszczył ;)

Mrówa - Witam Cię bardzo serdecznie! Bardzo mi miło że podoba Ci się u mnie. :) Ogród wymaga sporo pracy, ale jest to moja pasja.
Jeżeli chodzi o marzenia, czasami nie wiemy co się w życiu może przydarzyć. - WARTO MIEĆ MARZENIA!
Ja zaczynałam od działki ROD bez wody, bez prądu, i do tego na skarpie.
Bardzo lubiłam to miejsce. Lubię podglądać świat roślin, zwierząt.

Pozdrawiam!

Ogród pod słonecznikiem 26 Gru 2013 17:53 #210725

  • peonia
  • peonia's Avatar
Wszystkiego najlepszego w planach z ogrodem i w zyciu prywatnym.

Ogród pod słonecznikiem 21 Sty 2014 11:21 #216664

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Anetko :bye:
Jak tam zime masz??
u mnie śnie jest ,- 7 tez,wiatr też,nie wiem po co :angry:
Plany juz ogrodowe snujesz???Gdzie niegdzie juz o wysiewasz czyta,,ja jeszcze o tym nie myślę,,ale po stronkach ogrodowych chodzę,upatrzyłam juz gdzie nowe chciejstwa kupię :hammer: ,a o sianiu jeszcze trochę i trzeba będzie mysleć.I o kupowaniu nasionek ;)

Ogród pod słonecznikiem 24 Sty 2014 21:28 #217583

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Anetko patrząc na twój ogród z pierwszych zdjęć a teraz to wykonałaś mega robotę godną największego szacunku :thanks: :thanks:
Masz śliczny ogród i to w pięknej okolicy a że jest bardzo naturalny to na pewno często odwiedzają go ptaki i owady , super :bravo:

Ogród pod słonecznikiem 26 Sty 2014 19:02 #218378

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witajcie!
Mamy piękną zimę, pierwsze przymrozki tak istotne dla przyrody, bez nich nie zakwitły by rośliny cebulowe które zdobią wczesną wiosną ogród. Oczywiście ogrodnik w tym czasie nie odpoczywa, snuje plany na przyszły sezon, rozmyśla gdzie i co posadzić planując tak by powstało w danych miejscach zmianowanie roślin - tak istotne w warzywnictwie.





Mądry ogrodnik myśli o poprawieniu kondycji - polecam ćwiczenia jogi. Da to z pewnością gwarancję że przy porządkach wiosennych w ogrodzie poradzimy sobie z każdym kawałkiem ziemi.
Nowy zakup do ogrodu:



Bardzo mnie to cieszy, mogę poświęcić więcej czasu przy pracy w ogrodzie w chłodniejsze dni.

Peoniu - Bardzo Ci dziękuje za życzenia :)

Aniu - U nas jak na razie zimowo, jeszcze nic nie siałam... Zabiorę się za to na początku lutego. Na razie przygotowuję dodatki do przyczepki.

TOMEX - Dziękuje za pochwały, daje to motywacje do dalszej pracy :)

Pozdrawiam!

Ogród pod słonecznikiem 26 Sty 2014 19:41 #218408

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Pięknie zimowo u ciebie, tyle śniegu to mi też się marzy na mojej działce :) A zakup bardzo praktyczny i ładny :) Sam kiedyś myślałem, że jakbym nie miał altany to najprościej chyba byłoby kupić przyczepę :)
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Ogród pod słonecznikiem 01 Lut 2014 18:34 #220839

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam Piotrze tworząc coś od podstaw nie zdajemy sobie sprawy ile potrzeba pozwoleń by móc postawić coś na swoim terenie.Inaczej jest w ogrodach działkowych tam można kombinować.Nie wiem czy wiesz ale taką przyczepę możesz postawić jedynie kiedy jest zarejestrowana i robisz za nią opłaty.Byle do wiosny :flower:

Ogród pod słonecznikiem 01 Lut 2014 19:53 #220873

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Nie miałam pojęcia, że są takie przepisy. :crazy:

Ogród pod słonecznikiem 01 Lut 2014 20:20 #220882

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Nie wiedziałem, że z przyczepą są takie kłopoty ale na działce ROD stanowiła by substytut altany i nie miałbym takiego problemu jaki występuje na działce rolnej czy budowlanej. Ja jedynie musiałbym uważać na jej wielkość.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie

Ogród pod słonecznikiem 01 Lut 2014 20:55 #220897

  • maniusika
  • maniusika's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 89
  • Otrzymane dziękuję: 15
Przyszłam i ja popatrzeć na słoneczniki , Też je sadzę a później wnusio kłoci się o nie z ptakami , Kto pierwszy ten lepszy a z opadających na wiosnę mam samosiejki .. Piękny ogród , sporo pracy już włożyliście a jeszcze dużo wasz czeka .. Ja też ciągle powiększam swój ogród , las z grzybami tez mam swój a w tym roku mam zamiar zrobić nowe wrzosowisko , łąkę kwiatową i rabatę z trawami .. Sadu nie mam bo nie chcą u mnie rosnąć drzewa owocowe ale mam tak jak u ciebie sporo krzewów owocowych ,truskawki ,maliny i poziomki całoroczne oraz warzywnik ..
Natomiast z pokrzywy ,skrzypu i krwawnika robię gnojówki do oprysku róż i kwiatów aby mi nie chorowały .. Już nie długo sianie na parapetach ,znowu będziesz miała tyle siewek .. Ja mam szklarnię tylko zimną to już w marcu pewnie do niej wejdę , Ale część też będę siała na parapecie ..
Janina
Ogród wokół domu[url]Kotek


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.493 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum