TEMAT: Moja pasja-grzebanie w ziemi...

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 16 Lip 2017 16:02 #555524

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Witaj Dorotko :P do perfekcyjnej to mi daleko ha ha ha :thanks: z tego to mi tylko pasuje Pani Domu B) Nie daleko jak wczoraj usłyszałam od Pani która przechodziła że kiedyś przed domem sobie nogi połamie booo.... jak przechodzi koło nas to nie patrzy pod nogi tylko zagląda do nas co się zmieniło i jak wyglądają kwiaty :search: Nie powiem miłe to jest jak jeszcze komuś się to podoba :) buziam :) A tak poważnie to sama się codziennie zaskakuję jak to wszystko się codziennie zmienia :supr3:
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 16 Lip 2017 16:03 przez macia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15


Zielone okna z estimeble.pl

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 16 Lip 2017 17:01 #555526

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Oj niepotrzebnie jesteś taka skromna. Sama widzisz jak inni reagują na Twój ogród i dekoracje kwiatowe :ohmy:

Ciekawe kto będzie odpowiedzialny za te połamane nogi :lol:

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 17 Lip 2017 12:21 #555719

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dorotko ha ha ha :idea1: jak złamie nogę u mnie na placu dom jest ubezpieczony :DDD
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2017 12:21 przez macia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 17 Lip 2017 21:20 #555823

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Marzenko, co Ci tu pisać :) znasz moje zdanie na temat Twojego ogrodu, pięknie i ślicznie :bravo: Kompozycje jak zwykle mnie zachwycają :hearts: Widzę, że na nowej rabacie zagościły również bergenie, hortensje bukietowe zaczynają u Ciebie rozkwitać, u mnie dopiero pąki ;)
Pozdrawiam
Dorota

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 17 Lip 2017 21:56 #555855

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dziękuję Dorciu za miłe słowa :) Tak nowa rabata się w sobotę zrobiła i w końcu kupiłam bergenię tego u mnie jeszcze nie było do tego kupiłam 3 hortusie tym razem padło na "Bobaski" zobaczę jak się spiszą :) Dokładnie u mnie horti już szaleją jedynie Miśki się obijają ale im wybaczam bo to moje ulubione ale wiesz one w cieniu więc opóźnione są i Litle Lime ale też mają u mnie fory też je uwielbiam a zresztą ja je wszystkie darzę ogromną miłością :hearts:
Pozdrawiam Marzena

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 17 Lip 2017 22:16 #555868

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
U mnie wszystkie jakieś opóźnione:( jedynie dębolistna szybko wystartowała i teraz "Anabellki" zaczynają przyciągać wzrok swoją bielą :P
Pozdrawiam
Dorota

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 17 Lip 2017 22:38 #555877

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dębolistnej u mnie brak :( i anabelka u mnie też nie gości ale szwagierka obiecała zrobić sadzonkę więc muszę jej przypomnieć :D
Pozdrawiam Marzena

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 18 Lip 2017 20:01 #556005

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Marzenko, hortensje jakich nie masz, przesyłam Ci ;)
DSCF3604-2.jpg


DSCF3602-2.jpg


DSCF3599-2.jpg


DSCF3598.jpg

Moja kompozycja koszowa z wilcem na czele :rotfl1:
DSCF3587-2.jpg


DSCF3586.jpg

:bye:
Pozdrawiam
Dorota
Za tę wiadomość podziękował(a): DANA

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 18 Lip 2017 21:55 #556052

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Oj piękne masz te horti i Wiesz coooo.... ta anabelka by mi pasowała w jedno miejsce mam takową dziurę po magnolii co mi ją mąż wyrwał hmmmm.... muszę o tym pomyśleć :happy2: i rozważałam jeszcze tą odm. phantom :) Ohhhh.... wiesz że te kompozycje wilcowo surfiniowe kofam !!!:) ale moje sokole oko jeszcze uwidziało pokrzywkę masz jedną odm . czy więcej bo ja wszędzie teraz tylko pokrzywki widzę :hearts: ostatnio byłam u mojej mamy i co widzę pokrzywk e i na dodatek takiej jeszcze nie miałam i cooo....no musiałam ukraść Mamo wybacz :thanks: i dzisiaj skubnęłam też sadzoneczkę kuzynce ją również proszę o wybaczenie :thanks: i to chyba taka odm. jak Twoja :)
Dorotko ta dębolistna to dużo kwiatów nie ma??? albo mi się wydaje ....
Pozdrawiam Marzena

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 22 Lip 2017 19:32 #556815

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Marzenko, pokrzywki mam tylko jeden rodzaj, miałam jeszcze takie bordowe, ale mi zgniły :( Hortensja dębolistna kwiatów ma dużo, aż sama się dziwię, bo przeważnie ma ich sporo mniej. Ja kupiłam ją ze względu na jesienne przebarwienia liści, wtedy wygląda cudownie :dance:
Pozdrawiam
Dorota

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 25 Lip 2017 11:23 #557382

  • jurek49
  • jurek49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 487
  • Otrzymane dziękuję: 2231
Witaj Marzenko, deszcz pada więc mam trochę czasu na buszowanie po forum. Kompozycje kwiatowe masz piękne ale nie tylko, wszystko jest piękne. Przeczytałem twój temat od początku i jestem pełen podziwu na tak zagospodarowaną posesję. Jestem nowy na tym forum ale też lubię kwiaty i ogród. Na pierwszych stronach miałaś zdjęcie pelargonii bluszczolistnej pełnej z ciekawym kwiatem, czy jeszcze ją posiadasz. Ja hortensji też mam kilka ale co roku niektóre przemarzają, na dziś kwitnie Anabelle a mam jeszcze pienną i krzaczastą.
Interesują mnie pelargonie i begonie, których mam kilka, interesuje mnie Twój kolor pelargonii.
Pozdrawiam Jurek

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 30 Lip 2017 00:05 #558104

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Dorciu pokrzywki zakupione w tym roku na giełdzie :) kilka rodzajów :) jeszcze dwie ukradłam tz. przykleiły mi się do ręki :hammer: sadzonki takie malutkie proszę nie krzyczeć nooo.... ja taka złodziekja kwiatkowa jestem walczę z tym ale jakoś tak sobie z tym nie radzę :club2: i jak się okazało dwa tygodnie temu ukradłam taką sama sadzonkę mojej mamie : mamo wybacz..... :thanks: )Druga natomiast jest całą jasno zielona takiej nie mam i do tego mam jeszcze kilka nasionek z ostały mi jeszcze z wcześniejszych zakupów :P Czyli odkryłam nową miłość tym razem do pokrzywek :wink2: oj.... kochliwa jestem :hearts: Tak masz rację kolor liści z hortensji dębolistnej powala na kolana :)
Pozdrawiam Marzena

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 30 Lip 2017 00:10 #558105

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Witaj Jurku :) dziękuję bardzo za miłe słowa :) niestety mnie mam już tych pelasiek ale mogę Ci napisać gdzie je kupowałam wszystkie w sklepie internetowym nazwa sklepu to www.fuchsiahybrida.pl nie wiem czy jeszcze coś jest bo tam zakupy zaczynają się od wiosny :) Hortensje uwielbiam iw wiem że to na pewno nie koniec już mam na oku dwie odm. :)
Pozdrawiam Marzena
Za tę wiadomość podziękował(a): jurek49

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 30 Lip 2017 11:49 #558144

  • DANA
  • DANA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1382
  • Otrzymane dziękuję: 802
Obejrzałam i :ohmy: ogród wzorcowy :bravo: Gratuluje -pomysłowy i w dobrym guście :bravo:

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 02 Sie 2017 22:37 #558766

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
Bardzo dziękuję Danusiu :) pozdrawiam :lol:
Pozdrawiam Marzena

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 15 Sie 2017 10:03 #560454

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
hmmm..... małymi krokami zbliża się już jesień bo dla mnie jak już jest po żniwach to jesień tuz tuż nie będę oryginalna i zapytam się kiedy to zleciało .....:oops:

Kwiatuchy przed domem szaleją i widać jak urosły aczkolwiek po ostatnich wichurach trochę ucierpiały zwłaszcza surfinie buuu......





DSC_0027.jpg



DSC_0023.jpg


pokrzywka to prawdziwy mutant kwiatowy dla porównania moja dłoń chyba już wiem co będzie gościć w fuksjowych donicach w przyszłym troku

DSC_0022.jpg



DSC_0010.jpg



DSC_0019-2.jpg



DSC_0018.jpg


miski jenak to fajne chłopaki uwielbiam te hortensje :screem:

DSC_0017-2.jpg



DSC_0015.jpg









DSC_0011.jpg




DSC_0014.jpg


DSC_0021.jpg



DSC_0002.jpg



DSC_0001.jpg




nowy nabytek hortensjowy zakupiony u Kapiasa nowość hortensjowa


DSC_0008.jpg



DSC_0007-2.jpg


Pozdrawiam Wszystkich ogrodomaniaków i ogrodomaniaczki :hearts:
Pozdrawiam Marzena
Ostatnio zmieniany: 15 Sie 2017 10:27 przez macia.
Za tę wiadomość podziękował(a): grula, iwa

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 16 Sie 2017 21:05 #560636

  • dordar
  • dordar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 513
  • Otrzymane dziękuję: 916
Cześć Marzenko:) U Ciebie jak zwykle pięknie i schludnie, żadnych strat po wichurach nie widać, u mnie hortusje przygniecione do ziemi, część połamana :mad2: Moje miśki w tym roku "zgłupiały", dwuletnia dopiero lekko wybarwia się na biało, ubiegłoroczne zawiązują teraz pąki, a niektóre sadzonki które zrobiłam sama w tym roku kwitną jednym kwiatem lub mają malutkie pąki :silly:
Nabytek nowy śliczny, ciekawe jaka będzie w praktyce wysoka i czy obficie będzie kwitła:)
Pozdrawiam
Dorota

Moja pasja-grzebanie w ziemi... 16 Sie 2017 21:47 #560655

  • macia
  • macia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 227
  • Otrzymane dziękuję: 157
hejka Dorotko :) mówisz że zrobiłaś sadzonki miśków ale z patyków ??? czy sadzonek ??? :woohoo: co do nowego nabytku ma być mała tz. dokładnie ma powoli rosnąć po około 10 latach ma mieć około 1,5 metra :) ale już widzę że kwiaty ma takie nabite to fajnie buziam :) będzie u mnie rosła w donicy :happy4: :happy4: :happy4:
Pozdrawiam Marzena


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.361 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum