TEMAT: Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko ..

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 15:14 #251013

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Daisy, dziękuję za podtrzymanie na duchu w sprawie agapantów (lub agaplantów jak mówi mój M :P ) Będę je podlewać florowitem, może coś się jeszcze wykluje... :whistle:
Piękną miałaś bugenwillę...moja wciąż zimuje w domku, ale wkrótce zacznę ją hartować B)
Tuscany przecudna...ale kolor... :woohoo:
Miłego weekendu!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 15:29 #251022

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ewo, ja nie imienniczka "Toskanska" ale Twoja imienniczka mieszka odemnie rzut wiekszym glazem :wink4: - mysle, ze wlasnie ta Ewcie mialas na mysli.
Ja na Agapanty, mowie Gapanty a to dlatego, ze w pierwszym sezonie czyli wiosna 2011 roku kupilam sobie i oczywiscie jaki byl mikry taki zostal. Przechowalam ladnie w gospodarczym, cala zima Kasia (magenta) pytala jak tam Agapant, caly nastepny sezon, pytala nadal i caly nastepy sezon a moj wspanialy Gapa-nt jaki byl taki jest ... a nie przepraszam w zeszlym roku zakwitl 1-dnym (slownie - jednym) kwiatem :devil1: Zaznacze, ze po kazdym sezonie robie przymiarke zeby go wywalic i ciagle daje mu szanse.

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 15:33 #251025

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Hmmm, piękna była,a w jakich warunkach ją zimowałaś?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 15:38 #251029

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Julka wrote:
Ewo, ja nie imienniczka "Toskanska" ale Twoja imienniczka mieszka odemnie rzut wiekszym glazem :wink4: - mysle, ze wlasnie ta Ewcie mialas na mysli.
Ja na Agapanty, mowie Gapanty a to dlatego, ze w pierwszym sezonie czyli wiosna 2011 roku kupilam sobie i oczywiscie jaki byl mikry taki zostal. Przechowalam ladnie w gospodarczym, cala zima Kasia (magenta) pytala jak tam Agapant, caly nastepny sezon, pytala nadal i caly nastepy sezon a moj wspanialy Gapa-nt jaki byl taki jest ... a nie przepraszam w zeszlym roku zakwitl 1-dnym (slownie - jednym) kwiatem :devil1: Zaznacze, ze po kazdym sezonie robie przymiarke zeby go wywalic i ciagle daje mu szanse.

Julcia :flower1: bo ja Tobie nie zdążyłam jeszcze odpisać :happy3:

A Ewa też lubi klimaty takie jak my :)

Wiesz co dosadź "gapantowi" kolegę albo i dwóch, zależy jak ąma doniczkę, one jakoś bardzo kochają rosnąć w tłoku, wtedy lepiej kwitną :)
Bardzo jestem ciekawa Twojego ogrodu, czytałam gdzieś, że otworzysz jutro mini mini, na pewno zaglądnę :)
U nas cieplej, bo + 13 i na chwilę nawet wyjrzało słoneczko :)

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 15:45 #251032

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Kasiu, moje agapanty jeszcze nie pokazały pąków kwiatowych :) Cierpliwość to ponoć druga natura ogrodnika :whistle:

Tuscany uwielbiam za kolor i zapach, ona u mnie w drugiej części lata pokazuje nawet kilka kwiatów :)
Jedyny jej mankament to to, że kwitnie tylko raz, ale jak!
No i nie może rosnąć na patelni, bo pieką się jej kwiaty :(

U mnie urósł wielki krzaczor, będę ją ciąć krótko w przyszłym roku.


DSC01413.JPG


Na pierwszym planie po prawej stronie.

Ewciu, przechowywałam w garażu, wszystko było z nią Ok co roku aż w zeszłym roku za długo trzymałam ją w garażu i dopadł ją przędziorek. Staram się dość szybko wyciągać tarasowce na powietrze, bo przędziorki uwielbiają jak jest ciepło i sucho.

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 17:55 #251094

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Ja swoją dostałam pod koniec marca. W związku z tym,że u znajomej stała już na zabudowanym tarasie (wyciągnięta z piwnicy,bo tam u niej zimuje) to stała trochę w pokoju,ale pogoda w tym roku łaskawa,więc szybko zaczęłam ją wystawiać na taras.Teraz stoi już dzień i noc na tarasie.
No, dzisiejszą noc spędziła w domu,bo zapowiadali przymrozki.
Też mam zamiar zimować w garażu. Mniej więcej w jakim czasie zabierałaś ją na pierwsze spacery? ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 18:40 #251127

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Najpiękniejsze okazy agapantów - niekończące się szpalery - oglądałam na Maderze.
Nie ukrywam, że marzę o nich.
Może się odważę na hodowlę w pojemnikach, tylko muszę opanować sztukę przechowywania.

Ewo, miłego grillowania i niech Wam ciepło będzie :)

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 02 Maj 2014 18:51 #251139

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ewo, to ja sie zapedzilam z odpowiedzia :happy4: Gapek dostal wlasnie w donice w zeszlym sezonie towarzystwo, bo dostalam w prezencie dwa dodatkowe, to upchnelam w donice i moze dlatego zakwitl. Zobaczymy w tym roku co z nim bedzie.
Agus akurat z przechowywaniem nie ma zadnego problemu - u mnie stoja w gospodarczym juz 3 zime i nawet do nich za bardzo nie zagladam. Tzn od czasu do czasu patrze czy jakies paskuctwo na Olki sie nie rzucilo, to zagladam tez do nich.

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 03 Maj 2014 09:36 #251548

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewo, ale pięknie u Ciebie :woohoo: to niesamowite jak wspaniale rosną Ci w harmonii rośliny śródziemnomorskie, róże, hortensje i różaneczniki - piękne aranżacje :woohoo:
Rewolucja rabatowa zdecydowanie in plus.
Morelowa róża gigant niesamowita, szkoda, że nie znasz jej imienia. Piękne masz nasadzenia róż pomiędzy domem a murem - czy to są angielki ? U mnie pisałaś, że kochasz kordeski, jakie masz odmiany ?
Jako, że tuscany to moja awatarkowa róża to muszę skomentować ;) masz piękny okaz i bardzo ładnie kwitnie. Moja też taka wielka ale na razie nie zdecydowałam się jej ciachać tylko upinam te pędy jak najbardziej poziomo. W zeszłym roku dało to efekt bardzo obfitego kwitnienia, zobaczymy jak w tym roku... z tego co widzę zapowiada się nieźle
pozdrawiam serdecznie

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 04 Maj 2014 17:08 #252689

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
terlica wrote:
Ja swoją dostałam pod koniec marca. W związku z tym,że u znajomej stała już na zabudowanym tarasie (wyciągnięta z piwnicy,bo tam u niej zimuje) to stała trochę w pokoju,ale pogoda w tym roku łaskawa,więc szybko zaczęłam ją wystawiać na taras.Teraz stoi już dzień i noc na tarasie.
No, dzisiejszą noc spędziła w domu,bo zapowiadali przymrozki.
Też mam zamiar zimować w garażu. Mniej więcej w jakim czasie zabierałaś ją na pierwsze spacery?
;)

Jak nie ma przymrozków, najlepiej trzymać w pobliżu garażu i w razie mrozu schować. Ja uważam, że im szybciej tym lepiej, trudno miesiąc określić, bo czasem w styczniu ciepło jest, wtedy warto wietrzyć garaż, czy piwnicę.
Za tę wiadomość podziękował(a): terlica

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 04 Maj 2014 17:12 #252693

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
alphax wrote:
Daisy zaglądałem wcześniej, zaglądałem później i nic nie pisałem, teraz wchodzę i oświadczam Twój ogród z przynależnościami należy do tych najpiękniejszych.
Miłość do detali widać na każdym kroku, prześlicznie.
Witaj Januszu :flower1:

Ja też do Ciebie zaglądam i najwyższy czas się wpisać :) Stworzyłeś piękny mini ogród, bardzo mi się podoba!
Bardzo dziękuję za miłe słowa :) Te wszystkie detale w ogrodzie robi mój M, lubi takie prace :)
Przeczytałam mu co napisałeś, jest bardzo dumny!

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 04 Maj 2014 17:19 #252699

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Aguniu, grilowanie się udało, co tam pogoda, najważniejsze towarzystwo :)

Posadź agapanty, będą przypominały Ci wakacje, one są naprawdę bezobsługowe, jedyny problem to przechowywanie, ale na szczęście nie muszą być doświetlone, zasychają sobie i czekają na wiosnę :)

Julka, mam nadzieję, że pokażą w tym roku więcej kwiatów :)

MoniWitaj :flower1:

Dziękuję bardzo za miłe słowa,też czekam na kwitnienie róż, muszę się pochwalić, jedna już kwitnie :)


DSC01455_2014-05-04.JPG


DSC01456_2014-05-04.JPG

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 04 Maj 2014 17:25 #252703

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Cudowna różyczka ...moje zapączkowane ,ale do kwitnienia daleka droga .Jednak u Ciebie cieplej ;)
Miłego popołudnia :hug:

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 08 Maj 2014 14:37 #255303

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
dana1s wrote:
Cudowna różyczka ...moje zapączkowane ,ale do kwitnienia daleka droga .Jednak u Ciebie cieplej ;)
Miłego popołudnia :hug:
Witaj Dano :) Kolejne różyczki się rozwijają, krzewy uginają się pod ciężarem pąków!

Dzisiaj jeszcze trochę zaległych zdjęć, mam nadzieję, że niedługo będę na bieżąco :)


DSC01315.JPG



DSC09923.JPG


DSC09951.JPG


DSC09955.JPG


DSC01386.JPG



DSC01435.JPG


DSC01437.JPG


DSC01446.JPG

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 08 Maj 2014 17:18 #255361

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Ewciu,
gratuluję pierwszej różyczki ....piękna jest ! Chyba też muszę sobie sprawić takie wcześniej kwitnące.
Masz piękne okazy magnolii :thanks: i chyba u Ciebie też się szykuje spektakl kwasolubnych ?
pozdrawiam,

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 11 Maj 2014 01:19 #256674

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Daisy, magnolie masz katalogowe….przepiękne! Ale co się dziwić, klimacik śródziemnomorski to delikatesy rosną jak marzenie :teach:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 11 Maj 2014 07:46 #256686

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Super, że podcięłaś te tuje, szkoda chować całkiem taki murek. Praca z pomocą idzie jak z płatka, nic dziwnego, że takie efekty! :)

Cudny ogród, mnie najbardziej zachwyciły róże! Masz ogromną ilość roślin w donicach, wyglądają rewelacyjnie, pewnie poświęcasz im sporo czasu. Ja mam tylko bratki w korytku, przy samym ganku na oczach i to zapominam o podlewaniu.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku

Klimaty śródziemnomorskie i nie tylko .. 11 Maj 2014 21:23 #257220

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
moni wrote:
Ewciu,
gratuluję pierwszej różyczki ....piękna jest ! Chyba też muszę sobie sprawić takie wcześniej kwitnące.
Masz piękne okazy magnolii :thanks: i chyba u Ciebie też się szykuje spektakl kwasolubnych ?
pozdrawiam,

Monia, różyczek coraz więcej :) Kwasolubne pokażę zaraz :)


DSC01502_2014-05-11.JPG


No name, niestety, to ta co na murze rośnie.

Zephrine Droughin
DSC01512_2014-05-11.JPG


Mary Rose
DSC01513.JPG


Moje Hammaberg

DSC01520_2014-05-11.JPG


DSC01521_2014-05-11.JPG


Adam Chodun

DSC01516.JPG


Kasiu, no magnolie muszą być, uwielbiam je, taki pierwszy prawdziwy zwiastun wiosny w moim ogrodzie :)

aguskac :) doniczkowe wymagają dyscypliny, przyznam szczerze, że we wrześniu już nie chce mi się ich podlewać :wink4:

Podcięte tuje też mi się podobają :) Gdyby nie Ula, chyba bym się nie odważyła :)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.225 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum