• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Małe poczynania.....bonia244

Małe poczynania.....bonia244 22 Sie 2014 09:35 #293351

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Witaj Bożenko! Pozdrawiam piąteczkowo :dance: Zmiany jakie zaszły w Twoim ogrodzie są niesamowite. Super, że pokazujesz zdjęcia przed i po, to uzmysławia jak wiele pracy trzeba włożyć w ugór żeby powstał ogród. Tobie się to udaje. Podziwiam i kibicuję.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona


Zielone okna z estimeble.pl

Małe poczynania.....bonia244 24 Sie 2014 20:17 #294009

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witajcie kochani pogoda Nas dziś nie rozpieszcza deszczowo, zimno i ponuro brrrr........
w taką paskudną pogodę nic się nie chce po za leżakowaniem pod kocem w zaciszu domowego ogniska ;)
Wertuję oferty szkółek z ofertami różanymi i kreślę kolejne pozycje z listy chciejstw klikając opcję kup :happy4: pewnie zbankrutuję ale w taką pogodę jakoś rozpieścić się trzeba ;)

Kasiu to dzięki Wam znalazłam się w tak pięknym miejscu jakim jest forum :hearts: tu są zaprzyjaźnione ogrody i ich wspaniali właściciele, a że mój ogródecek tworzę z Wami prawie od początku nie mogło mnie nie być i tu ;)
To Wy jesteście dla mnie inspiracją, dajecie kopa do ogrodowych prac a słowa uznania są nagrodą za ciężką pracę :hug: i dziękuję wam za to :thanks:

Masz rację w przeciągu paru chwil krzaczorki nabrały nieźle ciała co bardzo cieszy i jest motorem do upiększania, dosadzania i ciągłego zdobywania piękniejszych i ciekawszych okazów ;)

pozdrawiam z pod kocyka :kiss3:

Iwonko ja nieśmiało stawiam kroki w ogródku od kilku lat i próbuję sobie stworzyć coś na miano ogrodu o którym marzę pełnym kwiatów, motyli i pięknych dodatków :hearts: które tak bardzo podobają mi się u Ciebie :woohoo:
sama do siebie nic nie potrafię dobrać, jestem jak sroka wszystko mi się podoba i wszystko bym chciała mieć ale nie na tym rzecz polega,prawda ;)

Twoja przemiana sporej części nieużytków w piękną kontynuację stylowego, przytulnego i skrupulatnie zaplanowanego ogrodu to dla mnie niedościgniony wzór :whistle:
dziękuję za słowa uznania i liczę że nadal będziecie dla mnie inspiracją i siłą w dalszej walce z dążeniem do wymarzonego OGRÓDECKA ;)

ściskam cieplutko :kiss3:

Dla Was kilka skąpanych w słońcu różanych królewien <3











Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, majowa

Małe poczynania.....bonia244 26 Sie 2014 10:17 #294415

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
bonia244 wrote:
ja nieśmiało stawiam kroki w ogródku od kilku lat i próbuję sobie stworzyć coś na miano ogrodu o którym marzę
jeśli to jest nieśmiało, to ja nie wiem co to będzie jak nabierzesz śmiałości :happy4:
Masz pięknie!
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Za tę wiadomość podziękował(a): bonia244

Małe poczynania.....bonia244 02 Wrz 2014 19:40 #296536

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Iwonko :kiss3:

Kochani początek roku szkolnego bardzo, ale to bardzo miło spędziłam :) zawiozłam dziecię rano do szkoły a sama na szkółking :dance: ileż radochy mimo fatalnej pogody za oknem, pojechałam z myślą zakupu sobie Ostnic ale, że w żadnej z pobliskiej ze szkółek nie dostałam tych traw przytargałam inne cudeńka ;)

Kupiłam sobie: 3x MOlinia Caerulea Variegata
2x Miscanthus Sinensis Gracillimus
3x Imperata Cylindica Red Baron
1x Pennisetumsetaceum Rubrum
1x Thujopsis Dolabrata Variegata
1x Chamaecyparis Pisifera Filifera Nana
1x Chamaecyparis Lawsoniana Golden Wonder
1x Juniperus Horizontalis Golden Carpet
1x Thuja Occidentalis Filiformis
2x Echinacea Purpurea Pow Wow Wild Berry
2x Echinacea Purpurea POw Wow White
1x Echinacea Hot Papaya
1x Echinacea Mozzarella

:happy3: :happy3: :happy3:
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 20:10 przez bonia244.

Małe poczynania.....bonia244 02 Wrz 2014 20:03 #296541

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Witam i ja :)
Rzeczywiście Bożenko, teren do szaleńczych nasadzeń, wymarzonych przesadzeń i dłuuugich spacerów ( oczywiście w wolnej chwili ) masz wspaniały, a to, do czego doszłaś z pewnością wymagało ciężkiej pracy, wielu wyrzeczeń, cierpliwości, pomysłowości, pewnie czasami były chwile zwątpienia ... ale efekty są naprawdę oszałamiające :)Piękne róże !
A ja poczekam na fotografie zwierzyńca, o którym wspominałaś na początku wątku.
Pozdrawiam serdecznie, gratuluję zadbanego "zakątka" i życzę dalszych ogrodowych uniesień :)
Ania - Adasiowa
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): bonia244

Małe poczynania.....bonia244 04 Wrz 2014 09:37 #296861

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witaj Aniu :kiss3: dziękuję za tak miłe komentarze pod kątem mojego ogrodu :hug:
zwierzyniec a i owszem pokażę niebawem tylko nie wiem dlaczego od kilku dni mam problemy z dodawaniem zdjęć przez fotosika :evil: ciągle wyskakuje mi błąd jakiś :hammer:
W wolniejszej chwili zajrzę do Ciebie pozwiedzać Twoje zakątki :) a tym czasem pozdrawiam wszystkich i zmykam do obowiązków :whistle: ależ mi się dziś nie chce.............

Małe poczynania.....bonia244 05 Wrz 2014 10:29 #297054

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Fajne zakupy :) Jezowki kupilas jeszcze kwitnaca?
(przepraszam, ale chwilowo nie mam polskich znakow)
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Małe poczynania.....bonia244 05 Wrz 2014 10:40 #297056

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Witam ! :flower1: Ogród wygląda na dużo starszy. Lubię takie porównawcze fotki. Dużo pracy włożyłaś ale efekt jest niesamowity. :woohoo: Będę do Ciebie zaglądać i kibicować. Wielkości ogrodu to Ci trochę zazdroszczę. :)

Małe poczynania.....bonia244 17 Wrz 2014 13:01 #299481

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Kochani przepraszam wątek zaniedbałam ale i Wasze tylko podczytuję a na wpis weny brak :unsure: za to w ogródku szaleję (no może małe kroczki stawiam ;) )

Pierwsze cebulowe zostały już posadzone i masa innych roślinek jaką w ostatnim czasie zakupiłam :happy3:
Czekam jeszcze na róże i kolejną porcyjkę cebulowych :supr:

A tym czasem na rabatach małe rewolucje :ouch:
Miniaturkowe wrzosowisko poszerzyłam troszeczkę dosadzając (25szt. wrzosów) ale już planuję je powiększyć i opleść skalniak kolorową wstęgą właśnie z ich udziałem :silly: nie wiem czy uda mi się jeszcze w tym sezonie ale w przyszłym na pewno :whistle: to już postanowione :happy4: a że rewolucja trwa na skalniaku to i plan na otoczenie już jest ;)
Ze skalniaka wywaliłam wszelaką roślinność rozłogową ale z jakim skutkiem okaże się pewnie niebawem jak wszystko zacznie odbijać :tongue2: i posadziłam kilka iglaczków, żurawek, niskich traw.

To tak w skrócie co u mnie :wink4:

Iwonko jedną Mozzarellę mam kwitnącą (całymi 3 kwiatami :cool3: )ale bardzo mi się podoba i jeżeli dadzą radę na przyszły rok posadzę ich więcej :)

Ino witam u siebie :kiss3:
Miło mi czytać że podoba Ci się moje nie małe to fakt królestwo :thanks: praca zostaję Nam wynagradzana pięknem roślin, zdrowotnością a przede wszystkim jak w moim wypadku szybciutkim wzrostem :woohoo: sama jestem w szoku jak ogród rozrasta się z roku na rok :hearts: :hearts: pewnie dlatego chętnie w nim pomaga mi eM a nawet córeczka :dance:
zapraszam częściej a ja muszę zajrzeć z rewizytą :kiss3:

Małe poczynania.....bonia244 17 Wrz 2014 14:12 #299490

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
DSCN3274.JPG


DSCN3275.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Małe poczynania.....bonia244 17 Wrz 2014 15:17 #299496

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Zaległości ;)

Moja dekoracja wejściowa....
DSCN3234.JPG


DSCN3235.JPG


DSCN3240.JPG


DSCN3241.JPG


DSCN3290.JPG


DSCN3320.JPG


DSCN3299.JPG


DSCN3257.JPG
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2014 15:20 przez bonia244.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Małe poczynania.....bonia244 22 Wrz 2014 10:02 #300619

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Dzień dobry w mokry i śpiący poranek ......trzeba się wzmocnić małą czarną bo człowiek powiek otworzyć "rormalnie" nie potrafi :sleep:
ale co tam ważne że mamy MISTRZOSTWO :dance: :dance: :dance:
Złote chłopaki dostarczyli tyle emocji że grubo po północy człek nie mógł zasnąć, ale wybaczam za te piękne chwile :hearts:

Od rana wczorajszy dzień zapowiadał się pięknie, mimo że pogoda sprawiała figle. Z całą rodzinką wybraliśmy się na swietokwiatow.pl/
Córeczka zadowolona z ilości atrakcji jakie były serwowane dla dzieciaczków a my z mężem z ilości roślinek jakie można było kupić ale i nacieszyć oczy pięknem i bogactwem stoisk :happy3: :happy3: :happy3:
Wróciliśmy bogatsi o kilka traw, magnolię i jeżówki :hearts:
Kupiłam sobie takie jeżóweczki: Aloha,Now Cheesier, Big Kahuna,Hot Lava i Raspberryoraz po dwie duże sadzonki Miskantów chińskichVariegatus, Morning Light i Apacha także dwie duże Ostnice mocne :happy4:


DSCN3366.JPG


DSCN3367.JPG


DSCN3371.JPG


DSCN3372.JPG


DSCN3373.JPG


DSCN3374.JPG


DSCN3370.JPG


DSCN3369.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Małe poczynania.....bonia244 22 Wrz 2014 10:35 #300627

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
Witaj Bożenko:-)ślicznie tu u ciebie. Jestem pod ogromnym wrażeniem,ze w tak krótkim czasie tyle stworzyłaś. Roślinki też pewnie bardzo cię kochają,bo to widać po tym jak się odwdzięczają:-)
Za tę wiadomość podziękował(a): bonia244

Małe poczynania.....bonia244 29 Wrz 2014 12:10 #302201

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Violu witam w moim królestwie i dziękuję za ciepłe słowa pod kątem ogrodu, kwiatów i Naszej ciężkiej pracy ......ale kochamy to robić i w miarę możliwości czasowych ogarniamy każdy zakątek jak tylko możemy :hearts: dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej a ja muszę się wpaść w wolniejszej chwili z rewizytą ;)


Chciałabym się Wam pochwalić moimi nowymi nabytkami jakie wczoraj przytargałam :happy3: :happy3: :happy3: nie wiem jeszcze gdzie co stanie ale fontanna ma iść na różankę i nie ma innej opcji ;) to tyle w temacie dla eMa :kiss3:


DSCN3400.JPG


DSCN3401.JPG


DSCN3402.JPG


DSCN3403.JPG


DSCN3404.JPG



a w wolnej chwili i przy brzydkiej pogodzie wciągnęła mnie maszyna i takie tam małe robótki ;)


DSCN3394.JPG


DSCN3398.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, viola

Małe poczynania.....bonia244 29 Wrz 2014 12:34 #302204

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bożenko, bardzo mi się podobają Twoje szyciowe próby: zazdrostki, bieżniki, podkładki cudnie wyglądają, bardzo przyjazny kolorystycznie materiał wybrałaś.
Czerwona latarenka charakterna! A dzban czymś zielonym wypelnisz?
Miłego tygodnia!

Małe poczynania.....bonia244 29 Wrz 2014 14:05 #302218

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Aga dzięki za dobre słowo w kierunku moich "próbek szyciowych", teraz rozmyślam nad labrekinami do kompletu ale i poduchy w między czasie też powstaną ;) wkręciłam się na całego, ale tak ze mną jest gdy tylko pogoda szwankuje rączki świerzbią do robótek :silly:

Latarenka będzie odnowiona i zmieni kolor, a z wazonu myślę że wyleją się zieloności jakieś tam jeszcze nie wiem co ;) myślałam nad ustawieniem wazonu nad oczkiem tylko tyle że tam posadziłam ostatnio jeżówki, trawy, tawuły japońskie i nie wiem co można byłoby wsadzić do tego dzbana żeby ładnie wyglądało i się pięknie rozlewało ale jednocześnie współgrało z reszta :unsure: dodam że rosną tam jeszcze funkie,bergenie i małe iglaczki a z większych modrzew szczepiony, karagana szczepiona, nutkaj i pnącza za murkiem (clematis i róża New down) :dry: mętlik mam w głowie ;)

Małe poczynania.....bonia244 29 Wrz 2014 14:22 #302219

  • hanna133
  • hanna133's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
Witam:) ale masz przepiękny ogród, napatrzeć się nie można :)
Nic tylko wziąć rano kawę i się w takim relaksować ;)

Małe poczynania.....bonia244 29 Wrz 2014 17:14 #302242

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Boniu, gratuluję zakupów, a serwetki przepiękne :bravo:
Masz niepowtarzalny talent!
Pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Za tę wiadomość podziękował(a): bonia244


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.402 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum