TEMAT: Moje kwiatki i rabatki

Moje kwiatki i rabatki 10 Lut 2022 09:25 #792504

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1174
  • Otrzymane dziękuję: 4615
Marylko, ja kocham wszystkie liliowce, niezależnie od tego, ile mają kwiatów. Na razie mam ich może że czterdzieści odmian, ale większość to jeszcze maluchy. Każdy ich kwiatek jest wyczekiwany i podziwiany z okrzykami zachwytu. Mój małż ma już te za zachwyty wytrenowane, chociaż najczęściej mówi, że takiego już mam... :devil1:
Może za kilka lat też będą u mnie takie krzaczki :hearts:
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, CHI, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Moje kwiatki i rabatki 10 Lut 2022 21:20 #792609

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19545
Piękne :hearts:
Liliowcom nie sposób się oprzeć.W ubiegłym roku przybyło mi trochę nowych odmian.
Moje to też jeszcze niewyrośnięte maluchy. Niektóre odmiany jeszcze nie kwitły.Mam nadzieję, że w tym sezonie pokażą co potrafią.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, Prządka, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 11 Lut 2022 14:11 #792697

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3930
  • Otrzymane dziękuję: 21014
Marylko - przepiękne wszystko :thanks:

Zdjęcia, liliowce, trawy i cała reszta.

Jak już coś wstawisz, to oczy się radują. :thanks:
Ostatnio zmieniany: 11 Lut 2022 14:12 przez CHI.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 11 Lut 2022 17:17 #792713

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Kasiu, Beatko życzę Wam, żeby Wasze liliowce jak najszybciej i obficie zaczęły kwitnąć dla radości oczu i duszy. A do tego potrzebują słońca, niezbyt dużo, ale dobrego jedzonka i miłości ogrodniczki. Zależy, jakie macie odmiany. Niektóre są piękne, ale z oporem się z nim dzielą. Są też takie odmiany, które zaczynają kwitnąć po przekroczeniu 3 lat. Co by nie mówić i pisać, to, te 4-5 lat trzeba odczekać. Prace w ogrodach uczą cierpliwości.

Moje też kiedyś były małe, a teraz ....

IMG_6234.jpg


IMG_6622.jpg


IMG_7132.jpg


Podobnie, jak Ania Łatka, nie mam cierpliwości i warunków do hodowli kwiatów z nasion, ale czasem moja ciekawość zwycięża, i mam trochę siewek liliowców. Dzieje się to wtedy, gdy uda się nielicznym kwiatom ukryć przede mną, ponieważ codziennie wszystkie przekwitnięte obrywam.

A to moje siewki liliowców

Ta jest moją ulubioną, ponieważ jest malutka 20 cm, ma bardzo duże i piękne kwiaty. Zakwitła w 3 roku, ale wcześniej chorowała i myślałam, że będzie do skasowania.

IMG_6333.jpg


IMG_7124.jpg


IMG_6463.jpg


IMG_4136-3.jpg


W listopadzie posiałam nasiona, które wykiełkowały i teraz wyglądają jak na zdjęciu. W marcu posadzę do doniczek. No i uzbrajam się w cierpliwość...


IMG_7778.jpg


Małgosiu CHI, jak siewki urosną i zakwitną, to będziesz mogła sobie wybrać z "siewkowej gromadki".


A dla wszystkich odwiedzających moje rabatki uśmiech letnich słoneczek z motylkiem, który sobie pozwala z kwiatka na kwiatek i ....wszyscy go za to podziwiają.
IMG_7569.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Malkar, viola, gosiaczek1977, Łatka, CHI, MARRY, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, malinaa, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 11 Lut 2022 17:27 #792715

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19545
Kwiaty siewek prześliczne :hearts:
Aż sobie pomyślałam, że może warto byłoby najpierw trochę się dokształcić, a później wyhodować takie swoje cudo :think:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 11 Lut 2022 17:32 #792716

  • gosiaczek1977
  • gosiaczek1977's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2148
  • Otrzymane dziękuję: 1199
:flower2:
Marylko, jak zawsze zdjęcia z Twojego ogrodu są zjawiskowe. :bravo:
Cieszę się, że jesteś...oczywiście będę do Ciebie zaglądać. :hug:

:bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 15 Lut 2022 22:11 #793192

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Kasiu, nie musisz się dokształcać, żeby wyhodować ładne siewki liliowców. Po prostu posiać nasiona w lutym. Jak osiągną wielkość jak moje na zdjęciu, to posadzić je do doniczek lub od razu na stałe miejsca do ziemi i ....czekać, aż zakwitną. Moje zostały posadzone za wcześnie i teraz muszę przetrzymać je na parapecie. Jak masz problem z nasionami, to mogę Ci trochę zorganizować od moich liliowców.

Róża rabatowa Red Leonardo da Vinci wyjątkowo hojnie obdarzyła mnie kwiatami. Wszystkie różyczki są z jednej łodygi. Aż trudno uwierzyć.


IMG_7375.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY, Bea612, ewakatarzyna, malinaa, Babcia Ala, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 15 Lut 2022 22:48 #793199

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79683
Marylko, to, że Twoje liliowce (jak wszystkie zresztą kwiaty Twego ogrodu) sa piękne, doskonale wiesz i bez moich komplementów, ale że wyhodowałaś takie cudo:

IMG_6463.jpg


:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Jeśli kolor wiernie oddany przez elektronikę, to nie widziałam liliowca w ładniejszych barwach, według mojego gustu rzecz jasna.
merlin wrote:
potrzebują słońca

Ano właśnie - a skąd mam go brać...Zwłaszcza, że o słońce krzyczą prawie wszystkie moje ulubione rośliny. Jeśli komuś czegoś zazdroszczę w ogrodzie - i Tobie, Marylko, też - to słonecznych miejsc.
Kwitnących siewek gratuluję serdecznie.
Ostatnio zmieniany: 16 Lut 2022 08:25 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 16 Lut 2022 07:20 #793218

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3675
  • Otrzymane dziękuję: 19545
Marylko, dziękuję za nasionka. Nie mam, bo do tej pory nawet przez myśl mi nie przyszlo, że mogłabym wysiać liliowca :devil1:
Zawsze przekwitnięte kwiaty obrywałam. Teraz kilka sobie zostawię.
Jesienią zrobiłam niewielką rabatę, na której posadziłam 10 odmian liliowców. :think: Mogą powstać ciekawe kundelki.
Oby mi tylko zapału nie zabrakło.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bea612, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 16 Lut 2022 22:14 #793358

  • malinaa
  • malinaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 185
Dobry wieczór Marylko, jak miło widzieć uchyloną furtkę do Twoich zaczarowanych ogródków :)), piękne siewki są dowodem:)) Czy siewka "przywołana" przez Anię Łatkę to było nasionko Double red Royal?
Ela

Moje kwiatki i rabatki 17 Lut 2022 16:46 #793494

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Marylko, i mnie się również zamarzyło wysiać liliowce ale z racji tego, że nazbierałam ich dużo za dużo muszę trochę poczekać na miejsce :happy:
Ciekawa jestem co tez z twoich sieweczek wyrośnie?

Wróciłam sobie dzisiaj do pierwszych stron Twojego wątku. Ależ zmiany tu nastąpiły!!! Dobrze, że są zdjęcia. Z czasem wszystko ulatuje z pamięci a pamiątka włożonego trudu zostaje :) I z niczego można stworzyć piękne zakątki. Jeszcze raz gratulacje :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): merlin, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 18 Lut 2022 19:23 #793666

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Aniu, mimo słonecznych problemów, doskonale sobie radzisz w zapewnianiu swoim kwiatkom optymalnych warunków, a one jak widać na zdjęciach doceniają Twoje wysiłki. Ja, jak zauważyłaś nie mam takich problemów, ponieważ ogródki są wokół domu usytuowanego narożnikami idealnie do stron świata, co zapewnia miejsca od pełnego cienia, poprzez różne półcienia aż do pełnego nasłonecznienia. Ale jak kwiatki nie mają co lubią, to muszą lubić to, co im możemy dać.

Kolory siewki liliowca, który zrobił na Tobie takie wrażenie są jak na zdjęciu lub trochę czerwieńsze, a zależy to od oświetlenia. Liliowiec ten w ubiegłym roku pierwszy raz zakwitł, więc te kolory przy obfitszym kwitnieniu mogą być też ciut inne.
Muszę w tym roku dokładnie sprawdzić, bo koło siebie rosły 3 bardzo podobne. Jeden z nich jest taki, jak na zdjęciu.

IMG_6112.jpg




jolifleur, ja też jestem bardzo ciekawa, jakie będzie potomstwo. W tym roku nie zaspokoimy ciekawości, ale w przyszłym .... być może. Oczywiście będą zdjęcia. Dziękuję za docenienie ciężkiej, ogródkowej pracy.



Elżuniu, dziękuję za odwiedziny.Jest mi bardzo miło i zapewniam, że furtka jest cały czas otwarta i to szeroko. Zapraszam. Myślę, że nasionko siewki liliowca, który spodobał się Ani, to nie pochodziło od liliowca Double red Royal.
Dostałam liliowca z tej odmiany, ale mam poważne wątpliwości, czy to jest Double reg Royal. A tak wygląda


IMG_9383.jpg


IMG_6529.jpg


Do potomstwa mógłby przyznać się liliowiec Port Wine i Cappuccino. No i rosną w pobliżu.


IMG_6987.jpg


IMG_6996.jpg




IMG_4611.jpg


IMG_5142.jpg



JaKasiula, wierzę, że będziesz miała piękne siewki, ale musisz wiedzieć, że nie wszystkie liliowce mają nasiona i nie zawsze jest ich dobra jakość. I z nie wszystkich wyrosną piękne siewki. Ale próbuj. Inaczej nie dowiesz się.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, MARRY, Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 19 Lut 2022 00:14 #793704

  • malinaa
  • malinaa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 76
  • Otrzymane dziękuję: 185
Marylko, dziękuję za odpowiedz...prawdę mówiąc zastanawiałam się nad pochodzeniem siewki od Cappucino ale patrząc tylko na zdjęcia nie umiałam zdecydować się:) A Cappucino jest przepiękny - pokazał latem kilka cudnych kwiatuszków :happy4:
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 19 Lut 2022 19:46 #793815

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piękne zdjęcia porobiłaś tym liliowcom. I kolory i ostrość, no cudeńka po prostu :woohoo: Ja mam problem z robieniem zdjęć czerwonym liliowcom a szczególnie tym ciemno czerwonym i bordowym. Wychodzą dużo jaśniejsze niż w rzeczywistości a Twoje takie piękne. Czy Twoje zdjęcia oddają rzeczywiste kolory?
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 27 Lut 2022 00:01 #795058

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
jolifleur, rzeczywiście, jest problem z wiernym oddaniem koloru kwiatów na zdjęciach, które zależą od nasłonecznienia. Staram się wstawiać zdjęcia, na których rośliny, a przede wszystkim kwiaty mają rzeczywiste kolory. Zdjęcia robię iPadem Apple, na ekranie którego dokładnie widzę kolory. Jak jest niewłaściwe oświetlenie i kolory odbiegają od rzeczywistych, to rezygnuję z robienia zdjęć. Przy dużym nasłonecznieniu nie zrobi się dobrych zdjęć. Kolory najwierniej oddają zdjęcia robione w pochmurny dzień lub w godzinach, gdy na fotografowane kwiatki nie świeci słońce. Potwierdzeniem moich "kolorowych" wywodów są zdjęcia

Gdy jest za dużo słońca (nieprawidłowe oświetlenie)


IMG_6696.jpg


IMG_4399-2.jpg


I gdy jest w sam raz (kolory prawidłowe

IMG_4281.jpg


IMG_6939.jpg



I trochę kolorowych wspomnień

Złocień Snow Lady, tak mi się wydaje?


IMG_6119.jpg



Jeżówka purpurowa Lemon Drop

IMG_7207.jpg


Jeżówka purpurowa Pink Bonbon

IMG_7233-2.jpg


Dzwonek dalmatyński

IMG_3575-2.jpg


Dla miłośników lilii, niskie lilie orientalne
Muscadet i After Eight


IMG_7216.jpg


IMG_7300.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): viola, gosiaczek1977, izy10, Kasionek, MARRY, Bea612, Prządka, ewakatarzyna, JaKasiula

Moje kwiatki i rabatki 01 Mar 2022 20:25 #795453

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Piękne te Twoje zdjęcia a jeżówki jak marzenie :woohoo: Zdjęcia super ale same rośliny pięknie rosną.
Też zwracam uwagę na słońce podczas robienia zdjęć ale myślę, że mój aparat ma problem z kolorem czerwonym. Widziałam np. że kwiat połozony na trawie miał inny kolor niż np. na kartce papieru. Kombinowałam na różne sposoby ale właściwej czerwieni nie uzyskałam. Im ciemniejszy czerwony tym większy problem z oddaniem koloru.
Nadejdzie nowy sezon to i pewnie nowe pomysły się narodzą ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna

Moje kwiatki i rabatki 04 Mar 2022 20:35 #795773

  • Lilu
  • Lilu's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 501
Dobry wieczór Merlinie.Z ogromnym zainteresowaniem obejrzałam cały wątek ,jesteś prawdziwym czarodziejem ogrodu i tytanem pracy.Przyjemnie ogląda się zadbane i dorodne rośliny.Jestem nowa na forum i powoli się rozglądam z przyjemnością jeszcze odwiedzę Twój ogród. Kocham liliowce i uprawiam od wielu lat a Twoje po prostu są piękne .Pozdrawiam Lilu
Za tę wiadomość podziękował(a): Prządka, ewakatarzyna, Babcia Ala

Moje kwiatki i rabatki 05 Mar 2022 14:55 #795879

  • Prządka
  • Prządka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 483
  • Otrzymane dziękuję: 2440
Piękne masz rośliny. Widać, że to Twoja pasja :)
Jak duże są donice, w których rosną lilie orientalne? Zawsze wydawały mi się trudniejsze od azjatek, ale może żyłam w błędnym przeświadczeniu...
'Z punktu widzenia Drogi Mlecznej wszyscy jesteśmy ze wsi' Loesje
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.700 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum