TEMAT: Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 19 Sty 2016 22:37 #426902

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witam :bye: Przyszedłem z rewizytą, spodobał mi się tytuł Twojego wątku. :)
Bardzo ładne masz rośliny, zarówno ogrodowe jak i domowe.
Gratuluję kwitnienia catlei, mi się z nią nie udało :bravo:


Zielone okna z estimeble.pl

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 20 Sty 2016 07:57 #426941

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Asiu, ta moja "dziewczynka" tylko na zdjęciach jest taka kochana, do tej pory bawi się w szczeniaczka i ciągnie mnie za nogę, a trochę żywej wagi w niej drzemie ;) uwielbia myzianie i kolanko, na które się niestety nie mieści :( i potrafi nieźle napsocić jak nas nie ma w domu (oczywiście przed domkiem, wtedy ciągle ją sąsiedzi zagadują... i nawet ma przydomek ogrodniczka, bo jak sąsiadka plewi to moja Niunia również i swoje skarby zostawia mi przed drzwiami.. brak słów chwilami!)

Gabryś, dziękuję za odwiedziny! ale rosną Ci catleye i tylko nie kwitną, tak? zauważyłam, że lubią temp w pokoju ok 18 stopni (wtedy pączkują bez problemu), jednak na pączusie i ja czekałam ok roku (ale dwie inne mają jeszcze pączki, ależ jestem ciekawa kolorków!) :) a teraz zapączkował mi jeden z moich sabotków i ludisia mam nadzieję, że pokaże w końcu pełnię kwitnienia (zabiera się za nie od 2 miesięcy!)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 20 Sty 2016 12:38 #426990

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu :kiss3:
No nawet się nie dziwię że narobiłam Ci ochoty na te prymulki :happy: bo moja koleżanka też pędziła po nie do Łodzi........ :rotfl1:
Tych co ja kupiłam już nie było ale kupiła białą i różową ;)
Powiedz mi a co kupiłaś z nasion ?
Pozdrawiam Gosia :)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 20 Sty 2016 20:23 #427113

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu ja wczoraj nie dotarłam do lm, a dziś znów wypadły mi inne sprawy w pracy, ech... mam nadzieję, że ładnie się rozrosną u Ciebie :hearts:
a z nasion, to standardowo nakupiłam na rozsady: por, kapustę, brokuł, kalafior i seler :) wiesz w oszołomie po 1 zł, myślę, że warto ;) co roku tak robię i mam swoje warzywka :dance: jeśli chcesz, to podzielę się :) a i dziś dorwałam kilka rodzajów fasolki w opakowaniu za 1 zł!

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 21 Sty 2016 17:02 #427341

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
żeby nie być gołosłowną, to i ja pochwalę się ile napadało u mnie :)

działka jest całkowicie zaśnieżona! i nawet nie próbuję się na nią dostać ;)


IMG_0358.jpg



a taki widoczek mam przez okno ;)


IMG_0370.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, wxxx-a

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 21 Sty 2016 17:33 #427351

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
a to moje nabytki z początku miesiąca! jestem bardzo ciekawa czy powtórzą kwitnienia sklepowe czy też będą bardziej wyraziste (czego wielokrotnie u falków doświadczyłam)!


IMG_0338.jpg



IMG_0339.jpg


niestety połamały mi się w drodze powrotnej łodygi, więc muszę czekać, aż pojawią się nowe z pączkami!
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 21 Sty 2016 17:54 #427356

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu zobacz a oto moje storczyki

DSC_0648.jpg


DSC_0649.jpg


DSC_0650.jpg


DSC_0651.jpg
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 21 Sty 2016 19:19 #427378

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu

ależ masz piękne storczyki :thanks: :hearts: :hearts: :hearts:

już śpieszę z informacjami :)

zdj. 1 piękny sabotek! a masz zimno w pokoju (ok 17-18 stopni, przy oknie powinno być dużo mniej ;) )? te dziady potrzebują mieć naprawdę chłodno, by zakwitnąć, pochwalę się, mój jeden stwierdził, że czas się ujawnić, a drugi masowo idzie w wytwarzanie nowych odrostów!

zdj. 2 oncidium czy cambria? mam i jakąś hybrydę cambri podobnie wyglądającą i żółte oncidium i zastanawiam się, co to za cudo u Ciebie?

zdj. 3 i 4 - przepiękne falki i jak kwitną :dance: pięknie!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 21 Sty 2016 19:34 #427390

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu ja się zupełnie nie znam na storczykach :oops:
Kupiłam praktycznie wszystkie z wysprzedaży i powiem Ci nawet ładnie rosną choć kilka mi padło..
U mnie jest chyba za ciepło bo tak w granicy :think: 22-24 stopni :think: Sabotek nie kwitnie już drugi rok :think:
Pozdrawiam Gosia :)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 08:41 #427536

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu,

temp. u Ciebie jest dobra dla falków i cambri, one lubią ciepełko, a ja pokusiłabym się jeszcze (mając takie ciepełko w domku) o vandy! są piękne i za naprawdę grosze można je kupić w lm ;) i lubią ciepełko!
sabotki, to zimnoluby! mogą "strzelać focha" jeśli idzie o kwitnienie
swego czasu znajomy opowiadał, że póki mieszkał w kamienicy (gdzie okna miał nieszczelne), sabotki kwitły jak zwariowane, a jak się przeprowadził do bloku (niestety mimo przykręcenia kaloryferów), sabotki się na niego obraziły :( i zaprzestały kwitnienia... ale on ciągle próbuje i kupuje pojedyncze sztuki do kolekcji :)
ale Ty też Gosiu posiadasz sporo roślinek w domku :) i jakie one eleganckie!
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 08:41 przez gogi_s.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 15:25 #427590

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Dzięki za dużo cennych wskazówek :kiss3:
Podobają mi się Vandy i jedną miałam ale nie poradziłam sobie z nią :oops: Kupiłam przecenioną właśnie w LM..
Sabotki mi się bardzo podobają i szkoda ze u mnie nie chcą kwitnąć :sad2: Może wiosna coś zaradzę wynosząc go do altany :think:
Gosiu roślin w domu trochę się uzbierało ale ja nie mam żadnych rarytasów,tylko takie które mi się podobają i które chcą u mnie rosnąć ;)
:hug:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 16:14 #427599

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu,

a ja swoją Vandę poćwiartowałam (dosłownie) i nie przeżyła, choć przyznam się - miała u mnie za zimno :(
ryzykujemy po raz drugi? jeśli będą do 20 zł (ładne!!!!! tzn. korzonki i łodyżka-nie brązowe, tylko jak u falków!) to wziąć dwie (dla siebie i Ciebie)? ja mam ochotę spróbować po raz drugi ;) a słyszałam z opowieści, że to drugie podejście właśnie decyduje, czy vandy zaprzyjaźnią się z nami czy też nie!
a sabotki, to sabotki, mają własny cykl życia...eh...
tak myślę, że nie pokazałaś mi dendrobiów.. więc nie wiem czy masz? one też są przeróżne i kolorystycznie i odmianowo ;) spodobałyby Ci się (sa - nook),bo nobile pewnie znasz!!
i jeszcze moje marzenie brassia! oj poluję na nią w lm i lokalnie w Kauflandzie, bo też jest piękna! :)

a wg mnie właśnie posiadasz rarytasy i to nie tylko w ogrodzie!! i na dodatek, w jakich eleganckich osłonkach!
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 17:54 #427632

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu,myślę że Vandę to sobie jednak odpuszczę :think: Ona jest jednak trudna w uprawie..
Dendrobium nie mam bo mi padł.Miałam o kwiatach w kolorze białym..
Powiedz mi a co myślisz o Dendrobium cuthbertsonii? (chyba dobrze napisałam nazwę :think: )Mi się bardzo podoba :drool:
Ciekawe czy trudna w uprawie :think:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 18:04 #427641

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Dendrobium cuthbertsonii - :supr3:

Gosiu, zaskoczyłaś mnie - piękny!!
myślę, że warto spróbować i zaprosić go do swojego domku! nie mam go u siebie :( brakło mi słów... :whistle:
jednak dendrobia, w większości, mają podobne wymagania! aha - lubią ciepełko i wilgotność (nie musi być jakaś specjalna! ) :)
a czy lokalnie, w naszych sklepach, jest dostępna ta roślinka?

kiedy mi keiki podrosną w białym d. nobile - chętnie się podzielę :)
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 18:07 przez gogi_s.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 18:44 #427649

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu,nie mam pojęcia czy u nas się ją kupi :think: No i też ciekawe w jakiej jest cenie :think:
Kiedyś o niej czytałam i nawet zapisałam jako chciejstwo :drool:
Dzięki za chęć podzielenia się :kiss3: Ja tez chętnie się z Tobą podzielę tym co mam :hug:
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 22 Sty 2016 19:03 #427655

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosia,

jest jest jest :hearts: :hearts: :hearts:
znalazłam :evil:
i nie da rady, żeby tam dojechać, musisz przejechać przez moją miejscowość i odwiedzić mnie :devil1:
reszta pw (chyba nie wolno reklamować sklepów?)

nawet cenę mają dobrą ;)
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2016 19:05 przez gogi_s.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 24 Sty 2016 12:41 #428221

  • dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1200
  • Otrzymane dziękuję: 3154
Małgosiu masz piękne rośliny.Szczególnie katleje wołają ;popatrz na mnie;.Podziwiam Twoje storczyki :thanks: .Z tego co piszesz o ich pielęgnacji,wynika,że u mnie dobrze będzie i katlejom i sabotkom.Ale dotychczas nie spotkałam żadnego z nich i nie kupiłam.Niech to zielone towarzystwo rośnie Ci jak najlepiej :flower1: .Pozdrawiam Ewa.
Pozdrawiam. Ewa.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 24 Sty 2016 13:34 #428227

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Ewo,

niestety nie mogę pochwalić się wszystkimi moimi storczykami, bo nie robiłam im zdjęć podczas kwitnienia :) jednak kilka mam w pączkach, więc niedługo powinnam mieć więcej kolorów w domku
a catleye i sabotki najczęściej można spotkać w obi lub lm (jeśli będę w najbliższym czasie, to zerknę czy są (a wiem, kto teraz sprzedaje kwitnące ;) i zdrowe), niestety tych storczyków nie potrafię rozdzielać (niepowodzenia przy podziale miltoni i cambrii) całkowicie mnie zniechęciły do tych zabiegów, nie mniej jednak dendrobia są jedyne, które lubię dzielić i które w 99% się przyjmują (nawet te w agonalnym stanie ;) jeśli będę miała jeszcze jakieś nadwyżki, to chętnie się podzielę)
Ewo zapraszam jak najczęściej... już troszkę mi brak żywych kolorów ;) mam nadzieję, że cymbidia w końcu przemyślą sprawę i postanowią zakwitnąć!


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.264 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum