TEMAT: Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 29 Sty 2016 16:32 #429803

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Tak naprawdę dowiemy się tego wtedy, gdy roślinka zakwitnie. Wtedy będzie można odszukać jegomościa w necie. :flower1:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.


Zielone okna z estimeble.pl

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 29 Sty 2016 18:05 #429823

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Dziewczyny ja się nie znam na storczykach ale Ty Krysiu możesz mieć rację :think:
A jak zakwitnie to wstawię zdjęcie ....
Gosiu u Ciebie też wiosna na całego :woohoo: Super że roślinki mają się dobrze po tych mrozach jakie mieliśmy i oby tak zostało :)
:drink1:
Pozdrawiam Gosia :)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 03 Lut 2016 23:32 #431572

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Hej Gosiu. Zajrzałam do Ciebie. Zadziwiające. Też mam działkę do zagospodarowania, ale już z domem i tu gdzie teraz mieszkam ogródek wielkości 50m kw plus podjazd. Cóż, podobną mamy sytuację. Damy radę. :garden1:
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2016 23:33 przez otojolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 14:58 #431748

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Jolu,

oczywiście, że damy radę ;) niby mała działka-mało pracy, ale jeśli się ma taras + balkon i sporo (tak jak my) pelargonii (i innych tarasowych), to pracy jest dużo
działka już z domem... moje marzenie :whistle: ale może kiedyś się spełni :think:
a co zamierzasz sadzić w tym roku na działce?
pochwalę się- posiane kapusta i brokuł już zaczynają się pokazywać... jak zwykle są wyrywne
oczywiście znów zapomniałam kupić nasionka pelargonii - ja kiedyś zgubię głowę :(

Gosiu,

wiosnę mamy w lutym :)
jakieś pojedyncze, wyrywne cebulowe już chcą się pokazać (dobrze, że nie myślą o kwitnieniu!), choć w zeszłym roku przyniosłam maleńką kępkę przebiśniegów, wyrzuconą przez kogoś na nieużytki i teraz już mają maleńkie pączki
zdjęcia jutro postaram się zrobić i wgrać, bo dziś jest tak wietrznie, że nikt nawet po ulicy nie chodzi, a do tego ten śnieg z deszczem... już wolę prawdziwą zimę :evil:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 15:00 przez gogi_s.
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 15:30 #431765

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
U mnie sałata już wysiana. Stoi na dworze. Będą przedewszystkim pomidory (taki mój konik) Mam już ponad 60 odmian. I obowiązkowo papryka. Sadzę nawet w donice na balkonie. W tym roku będą też dynie, cukinia i ogórki. Trochę buraczków,fasolka i naciowa pietruszka. I cebula. To na pierwszy rok dość. Mam jeszcze chęć na kilka główek wczesnej kapusty.
Pozdrawiam. Jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 15:45 #431769

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Jolu,

60 odmian pomidorów??
jesteś dla mnie mistrzem :bravo:
to już wiem, do kogo będę się zwracała o porady w uprawie ;)
ja dwa lata temu nawet wyhodowałam sobie papryczki w doniczkach i były przesmaczne!
nie wiem, dlaczego w szklarni nie udają się? na pewno coś źle robię, a może słabe nasiona miałam?
dlatego zaprzestałam zakupów nasion papryki w sklepie, bo boję się, że mi znów nie zaowocują :(
ja też mam pietruszkę naciową-jest bardziej aromatyczna, niż ta korzeniowa
buraczki-nie udają mi się, ale dowiedziałam się dlaczego-po prostu rosły za gęsto (nie przerwałam ich :( )
fasolka ;) teraz zastanawiam się nad chińską-z Auchan- wymaga podpór, ale nie wiem jak ze smakiem...
cukinia-no wiedziałam, że czegoś nie mam.. muszę dokupić!
a kapustę-wysiej sobie sama - bardzo dobrze wschodzi, ja jestem zadowolona z włoskiej i kamiennej głowy :) zauważyłam, że dobrze rośnie w uprawie współrzędnej (nawet ładne główki miałam na moim piachu!)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 16:33 #431783

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Gosieńko. W wątkach warzywnych jest dosłownie wszystko. Porady Pomodoro i sprawozdania z uprawy. Jak zaczniesz czytać to wsiąkasz. Na pomidorowe nawet nie wchodź bo to zaraźliwe. Jak chcesz jakieś nasionka to Adasiowa ma do rozdania sporo pomidorowych i dyniek. Emalia rozdaje papryki ostre w paprykowym straganiku. Tak naprawdę wolę uprawiać warzywa niż kwiaty. Większy pożytek. Niektóre robią za rośliny ozdobne. Z kwiatów petunie kocham pasjami. Pewnie dlatego,że to ta sama rodzina co pomidor i ma te same wymagania. W tamtym roku miałam ładne z nasion, fioletowe, strzępiaste, ale były takie upały,że mi się ugotowały na południowym balkonie.
Pozdrawiam. Jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 17:11 #431792

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Jolu,

właśnie pomidory, dynie i papryki ... wsiąkłam :evil: w wątkach
ale Lucynka ma tylko ostre papryki czy takie normalne również? jeju pogubiłam się :oops: takie cudności w straganiku pokazuje :whistle:
Ania znowu ma taki wybór, że oczopląsu dostałam ... od ilości i charakterystyk!
dziewczyny są świetne w tym co robią i do tego mają ogromną wiedzę :thanks:
ale i Ty również :)
a petunie - mi kwitły prawie do nowego roku, ale w cieniu i miejscu bardzo osłoniętym, dlatego zaryzykowałam i wysiałam w tym roku
a pelargonie lubię, są ładne i bezproblemowe - nawet jak zapomnę o nawożeniu, to i tak zachowują fason... jednak wtedy widać brak witaminek ;) ale minimum raz w tygodniu, w sezonie, z odzywkami pić dostają!
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2016 17:12 przez gogi_s.

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 17:28 #431799

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Gosiu ,ale się zimno u nas zrobiło...Musiałam dziś biegać i przykrywać rośliny bo w nocy ma być na minusie :mad2:
Powiedz mi a jak się mają twoje ciemierniki?
Pozdrawiam Gosia :)
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 17:48 #431806

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu,

a wiesz, że ja nie odkrywałam roślinek, nawet przy tych bardzo wysokich jak na luty temperaturach!
jestem chyba za leniwa :evil:
jedynie kamelię odkryłam z grubego koca, a zostawiłam jedynie włókninę
a ciemierniki... tu będzie mniej optymistycznie
pięknie kwitnący na biało (od października) - chyba padł.. listki i kwiaty miał przemrożone.. muszę poczekać, by potwierdzić swoje przypuszczenia!
a te sadzone na wariata przed Nowym Rokiem - nawet nie zdejmowałam z nich odkrycia, ale podglądałam - listki nie były przemrożone
wiesz, boję się o rośliny, bo przez tą temp. to one same nie wiedzą czy to wiosna czy zima!
a jak Twoje prymule? hartujesz je powoli?

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 18:23 #431818

  • Gosia352
  • Gosia352's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1898
  • Otrzymane dziękuję: 3787
Prymulki są na oknie w garażu i nawet mają się dobrze,wczoraj je podlałam bo miały sucho ..
Juz nie kwitną ale ładnie puściły zielone listki :) Dokupiłam jeszcze w OBI w Piotrkowie dwa przecenione po o,64 za szt,
ale te wyglądają słabo.Chyba padną :(
Pozdrawiam Gosia :)

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 18:38 #431823

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Gosiu,

ja dlatego boję się kupować prymulki, bo nie umiem ich przechować w domku..
wszystkie po posadzeniu do gruntu - padają albo w domku-nie pokazują chęci do życia, a listki im więdną
a Tobie rosną jak na drożdżach :bravo:

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 19:02 #431834

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Lucyna miała ode mnie słodką pomidorową paprykę,ale pewnie rozdzieliła. Wrzuć mi adres na pw to Ci wyślę i Ramiro. Obie udają się w gruncie. Ja jeszcze nie mam tunelu. Wszystko będzie w gruncie. I na balkonie.
Pozdrawiam. Jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 19:15 #431845

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Jolu,

a co byś poleciła z ozdobnych i pikantnych papryk właśnie do donicy lub na działkę?

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 20:15 #431884

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Nie wiem. Z paprykami zaczynam. Mogę Ci jednak wysłać kilka ziarenek fioletowej Emplosiv Ember,żółtej Mini Bell i czerwonej zwykłej chili. Mam jeszcze balkonowo - parapetową Poupilę. Lucynka mówi,że w smaku nie nadzwyczajna, ale jaka ładna. :flower2:
Pozdrawiam. Jolka.
Za tę wiadomość podziękował(a): gogi_s

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 04 Lut 2016 20:19 #431886

  • gogi_s
  • gogi_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 654
  • Otrzymane dziękuję: 472
Jolu,

dziękuję za informacje :) zaraz piszę pw!

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 05 Lut 2016 09:29 #431994

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
O kurczę ,ale tu się zrobił warzywno nasienny wątek :woohoo: A kwiatuszki to gdzie .Ja niestety nie mam gdzie hodować sadzonek i nawet mnie bardzo nie ciągnie .Kwiaty ,to zupełnie co innego .Kilka doniczuszek zawsze gdzieś wcisnę.Ostatnio dosyć chłodno i chwilowo zapal do wysiewów mnie opuścił .
Na szczęście ,bo zawsze potem mam białe ,cienkie nitki :flower:

Małgosiowa odskocznia od rzeczywistości 05 Lut 2016 10:28 #432020

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Nowinko. Święta racja. Kwiaty to wspaniałe hobby. Piękno buduje dobro w człowieku, rozwija wewnętrznie. Jednak warzywa to często konieczność. Jak ma się czterech facetów do nakarmienia to dobrze z konieczności hobby sobie zrobić. Wtedy łatwiej. :drink1:
Pozdrawiam. Jolka.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.219 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum