TEMAT: Prośba o pomoc w doborze roślin i opinie

Prośba o pomoc w doborze roślin i opinie 08 Kwi 2019 21:18 #652218

  • xxx
  • xxx's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Witam,
Jestem zupełnie nowym użytkownikiem, zarówno na forum jak i ogrodu :).
Chciałabym prosić o pomoc i opinie w kwestii obsadzenia.
Mam pas o długości ok. 30 m i szerokości ok. 50 cm położony w literę L. Zakupiłam już jałowca blue carped (nie było blue chip) będzie przycinany, żeby aż tak wysoko nie urósł i mam zamiar sadzić co 1 m. Chciałabym do tego co 3 sadzonki wsadzić coś na urozmaicenie - szczepionego na pniu. Myślałam o:modrzewiu szczepionym, wierzbie hakuro lub trzmielinie. Sama nie wiem, czy kupić tylko jeden gatunek na nóżce, czy dwa na przemiennie. Z drugiej strony chciałabym żeby na zimę było zielono.
Prosiłabym o Wasze opinie i pomoc co wybrać, czy nie będzie się gryzło, czy to wszystko nie będzie za dużo i zostawić tylko jałowca?
Póki co zaczynam sadzenie i wszystkie rośliny aż za bardzo mi się podobają, a nie chciałabym przesadzić z obsadzeniem.W sobotę chciałabym dokupić coś do jałowca, żeby nie stał za długo w doniczkach.
Będę wdzięczna za podpowiedź i wszelkie propozycje.


Zielone okna z estimeble.pl

Prośba o pomoc w doborze roślin i opinie 12 Kwi 2019 10:10 #652652

  • UllaM
  • UllaM's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 461
  • Otrzymane dziękuję: 1590
Jeśli chcesz, aby zimą było zielono, to nie modrzewie, bo one zgubią igły. Coś na nóżce (np modrzew) moim zdaniem lepiej wyeksponować pojedyńczo na rabacie, bo przy tego typu roślinach chodzi o to by je było widać :) . Jałowce może lepiej posadzić samodzielnie, będą robiły za tło. Może wstaw jakieś zdjęcia, będzie łatwiej coś doradzić :).
Ile waży matka? Po odliczeniu stalowych nerwów, żelaznych zasad i serca ze złota, tyle co modelka z cosmopolitan:-)

Prośba o pomoc w doborze roślin i opinie 15 Kwi 2019 18:34 #653173

  • xxx
  • xxx's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
Dziękuję za podpowiedź.W załączeniu rysunek prowizoryczny, może komuś wpadnie jakiś fajny pomysł i się udzieli :) :idea2:
rysunekpogldowy.png
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2019 18:47 przez Emalia112.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.315 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum