TEMAT: OGRÓD MARZEN START

OGRÓD MARZEN START 07 Gru 2021 18:52 #784590

  • MAT87
  • MAT87's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 7
Witam całe forum !
Pisze do was z prośba o pomoc przy załorzeniu ogrodu podwórka . Jakis plan koncepcj mam ale nie chce powielac błedów i robienia w kółko i poprawiania wszystkiego wolał bym robic jakies pomysły w kilku zaplanowanych etapach. pewnie sa tu osoby znajoce temat zakładania ogrodu od początku. podsyłam kilka fot planu i działki . w punktach napisze co bym chciał uwzglednic na działce i z czym mam problem .
1. zagospodarowac teren przed tarasem by zasłonic sie od sąsiada z lewj strony
2.system nawadniania ogrodu ile zraszaczy i mniej wiecej gdzie pompa bedzie w zbiorniku głebinowa bardzo dobrej jakosci
3.w przyszłosci tam gdzie jest prostokąt bedzie stała wiata grilowo wedzarnicza razem z pomieszczeniem na narzedzia ogrodowe i rowery wymiary moze 7x4 chyba ze zamała ?? ale to za 2 lata
4.ogród warzywny powyrzszone grządki 4-5 skrzyn 3x1,8 tylko gdzie to ulokowac ??
5. tam gdzie jest brama jest ulica mała ruchliwa bo same dziury i nie ma jeszcze asfaltu wysypana tłuczniem wzdluz płotu posadziłem bluszcz by zrobic zielona sciane bardzo mi sie to podoba
6.strefa zabaw dla dzieci jakis mały domek piaskownica trampolina dzieciaki 3i 6 lat jeszcze troche sie pobawia
7.problem ze spadkami teren przed tarasem wyrównałem ze spadkiem od tarasu ale ten rog bramy jest dosc wysoko jak podzielic to na strefy wysokosci 2 poziomow sorki za błedy ort
czekam na wsparcie bedziemy wdzieczni za każda porade uwage pozdrawiamy MAt Diana LILA OLEK
Załączniki:


Zielone okna z estimeble.pl

OGRÓD MARZEN START 07 Gru 2021 19:24 #784597

  • MAT87
  • MAT87's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 7
wypociny na szybko w paint
Załączniki:

OGRÓD MARZEN START 09 Gru 2021 01:41 #784774

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ile metrów dokładnie ma działka, która to jest na zdjęciu zbiorowym robionym z góry?
Ponieważ teren do zbyt rozległych nie należy, odgrodzenie się od sąsiada nie powinno być zbyt obszerne, najlepiej wyglądałaby mata wiklinowa na stelażu lub drewniana ściana. Ostatnio widziałam drewniany płot-ścianę z przeszlifowanych palet. Na wystających belkach rozwieszone były doniczki, świetnie to wyglądało.

OGRÓD MARZEN START 09 Gru 2021 01:42 #784775

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Ile metrów dokładnie ma działka, która to jest na zdjęciu zbiorowym robionym z góry?
Ponieważ teren do zbyt rozległych nie należy, odgrodzenie się od sąsiada nie powinno być zbyt obszerne, najlepiej wyglądałaby mata wiklinowa na stelażu lub drewniana ściana. Ostatnio widziałam drewniany płot-ścianę z przeszlifowanych palet. Na wystających belkach rozwieszone były doniczki, świetnie to wyglądało.

OGRÓD MARZEN START 09 Gru 2021 18:01 #784836

  • Herbatnik
  • Herbatnik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2453
  • Otrzymane dziękuję: 8076
Ja natomiast pokusił bym się o żywopłot od sąsiada. Pomyśl, poczytaj o świerku serbskim. Nie jest on mocno ekspansywny, nie rozrasta się w naszych warunkach do ogromnych rozmiarów. Ma piękny, płaczący pokrój. Nie ogałaca się jak inne świerki/ pospolity/ z tymże rośnie wolniej od swoich braci . Ale tutaj od razu kupił bym ciut większe/ promocja, szkółka, wyprzedaż poświąteczna ect.

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...erk-serbski?start=54
Robert
Ostatnio zmieniany: 09 Gru 2021 18:02 przez Herbatnik.
Za tę wiadomość podziękował(a): MAT87

OGRÓD MARZEN START 10 Gru 2021 10:26 #784892

  • MAT87
  • MAT87's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 7
Witam admina
moja działka to ta pierwsza szeregówka z czerwonym autem na podjezdzie . dzis musle nad wedzarka narazie taka prowizorka ale bedzie na rok przed swietami by cos uwedził bo te ze sklepów beda sie slizgac po 2 dniach wysle na forum foty z pracy i efektów
pozdrawiam a powierzchnia działki z domem 780m to mysle ze 600 jest samej działki lub cos koło tego
Ostatnio zmieniany: 10 Gru 2021 10:31 przez MAT87.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.229 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum