TEMAT: Ogród na glinie

Ogród na glinie 24 Kwi 2022 10:49 #800851

  • jukam96
  • jukam96's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Dzień dobry,
Szukam porad odnośnie ogródka. Przy segmencie mamy ogródek na którym jest podobno z 10m gliny. Mamy w planach zebrać trochę gliny. Jedna warstwę przekopać razem z trocinami, na to nawieźć innej ziemi żeby podnieś trochę poziom oraz wyrównać ogródek. Czy to będzie dobre działanie? Chcemy na razie tam zasiać trawę, a w przyszłym sezonie może jakieś roślinki. Bardzo proszę o poradę.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród na glinie 24 Kwi 2022 11:05 #800856

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2275
  • Otrzymane dziękuję: 8430
Jukam, trzeba sprawdzić jaka jest ta glina, są gliny które się rozsypują i są kleiste, mokre, nieprzepuszczalne.

Trawa rośnie na słabej glebie więc do trawnika wystarczy glinę zmieszać z paskiem i torfem, a jak się zdecydujesz na rośliny to cześć trawnika wytniesz i tam już przygotujesz dla nich miejsce.
Fajnie że zaczynasz coś działać, powodzenia :flower1:
MARRY
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2022 11:06 przez MARRY.

Ogród na glinie 24 Kwi 2022 20:49 #800923

  • jukam96
  • jukam96's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Właśnie to jest glina która jest kleista i nie bardzo przepuszczalna. Po deszczu stoi woda w niektórych miejscach i nogi się zagadaj :( chce ja przekopać razem z trocinami aby ja trochę rozluźnić, dopiero potem nawieźć innej ziemi aby wyrównać ogródek.
Za tę wiadomość podziękował(a): MARRY

Ogród na glinie 25 Kwi 2022 13:29 #800966

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2275
  • Otrzymane dziękuję: 8430
Trociny powinny być przekompostowane, dobrze taką glinę mieszać z piaskiem, nawet żwirkiem drobnym, kompostem i ziemią, przynajmniej ja tak robię ze swoją.
MARRY

Ogród na glinie 25 Kwi 2022 17:39 #800989

  • mirzan
  • mirzan's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1080
  • Otrzymane dziękuję: 2415
Na taką glinę sypałem bardzo grubą warstwę trocin,świeżych. Przekopywałem i na to jeszcze raz trociny, też grubo. Rozgarniałem , aby powstały rowki i siałem w nich fasolkę, rzodkiewkę, cokolwiek, by było zielono. Ziemia rozluźniła się. Teraz wszystkie nasadzenia i siewy, ściółkuję trawą spod kosiarki i jesienią przekopuję

Ogród na glinie 25 Kwi 2022 18:10 #800993

  • jolifleur
  • jolifleur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1973
  • Otrzymane dziękuję: 2664
Witaj :bye:
Nie zazdroszczę Ci tej pracy, którą musisz włożyć. Ciężko będzie z tą gliną ale glina ma swoje zalety :) Jak jest susza to dłużej wodę trzyma.
myślę, że najlepiej ją przekopać z piachem tak jak radzą dziewczyny.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.254 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum