• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Tajemniczy ogród Brysiaka

Tajemniczy ogród Brysiaka 13 Lip 2012 16:18 #54404

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Jedno z trzech wejść prowadzących do domu:
Od lewej widzimy bez, kolumnę ponad dwu metrowego jałowca, winobluszcz oplatający obszar 20 metrów i tuje (ewenement - będzie na następnym zdjęciu).



A oto tuja liczyła ponad 20 m wysokości, ale został na wiosnę obcięta z uwagi na zagrożenie domu w czasie porywistych wichur.
W najbliższym czasie zamierzam ukorzenić kilka jej gałązek (będą staropolskie ponad 100 letnie klony tui).
- na dalszym planie cd. winobluszczu i trochę przysiatkowych kwiatków ;)



Aaa, no i warzywniak a w tle mój inspekt, w którym to dokonuje niezliczonej ilości eksperymentów ogrodniczych ;)
PS. Właśnie wstawiłem do niego dziś rano wczoraj wykonany regał pod palety wielodoniczek do rozmnażania z nasionek ;)



Ach ... te wieczory przed domem ...



No i zabawy w uprawę boczniaka w cieniu pod berberysem ;)
P.S. zacząłem właśnie eksperymentować z rozmnażaniem grzybni ... będę relacjonował, co mi z tego wyszło.
Póki co nowa grzybnia rozrasta mi się na ugotowanej pszenicy w sterylnych warunkach.

Małe grzybki w balocie:



I te same grzybki (obecnie zjedzone :P dzień po poprzednim zdjęciu :



Aaa pochwalę się swoim drzewkiem ... Magnolią - jest naprawdę rewelacyjna, gdy kwitnie (niestety na tej fotce widać jedynie jej rozłożyste gałęzie). I obok kolejny jałowiec ... kawałek ogródka przed domem (w zasadzie jego niewielka część)


To na razie tyle ... może zamieszczę więcej fotek niebawem ... to może 1-100 prezentacji ogródka ... 99% przed nami ;)
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2012 21:10 przez Hiacynta. Powód: poprawienie literówek, wstawienie polskich znaków diakrytycznych


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Tajemniczy ogróg Brysiaka 13 Lip 2012 16:31 #54405

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witaj, witaj :bye:
Te wieczory ... skąd ja to znam :lol: :silly:

Odp: Tajemniczy ogróg Brysiaka 13 Lip 2012 16:44 #54407

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pozdrawiam Cię Michale :bye: i od razu Ci powiem, że bardzo ale to bardzo zazdroszczę Ci tego drewnianego domu.
Wstawiaj jak najszybciej fotki z Twojego ogrodu, nie zapominając o domu w różnych perspektywach.

Odp: Tajemniczy ogróg Brysiaka 13 Lip 2012 18:50 #54425

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Roma wrote:
Pozdrawiam Cię Michale :bye: i od razu Ci powiem, że bardzo ale to bardzo zazdroszczę Ci tego drewnianego domu.
Wstawiaj jak najszybciej fotki z Twojego ogrodu, nie zapominając o domu w różnych perspektywach.

No to może fotka na werande z ogródka ;)



i widok z werandy (zdjęcia nie uchwycą całokształtu widoku).



i coś tam mi zakwitło niedaleko skalniaka ;)

Odp: Tajemniczy ogróg Brysiaka 13 Lip 2012 19:41 #54432

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Pięknie zacząłeś swój wątek...dorodne drzewa wiekowy dom ....jak się zdrowo w takim domu śpi.....aaach....teraz przybrał niwszy wygląd ale dusza domu ta sama...jak dużo przycięta jest tuja??? wstaw zdjęcie..

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 13 Lip 2012 20:38 #54443

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Witaj, Michale! Ciekawa jestem tych eksperymentów, których dokonujesz w swoim foliaku... Wysiew nasion to dość oczywiste ;) , a co poza tym?
Ach, te żwirowe ścieżki i wiklinowe plecionki! Pięknie! :bravo:

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 13 Lip 2012 22:18 #54493

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
No trochę eksperymentuje ... z tym wysiewem to nie takie oczywiste :)- oto przykład.

Kupiłem sporo suszonych owoców kolcowoju chińskiego (jagody goji)z Tybetu i postanowiłem poeksperymentować :idea1:
Wydłubałem trochę nasion i posadziłem w różnej ziemi (ph, skład, wilgotność itp. i teraz sobie hoduję z może 1000 szt. szukając optymalnych warunków glebowych - stosownych dla naszego - skądinąd podobnego klimatu. Testuję również nawozy itp. Wszystko skrzętnie notuje i to jest mój fun :fly: :fly: :fly: .

Bawię również w szczenienie drzewek (raczkuje z tematem)oraz rozmnażanie i hodowlę grzybni ... ale to temat morze (chyba, że ktoś jest tym zainteresowany to mogę podzielić się swoimi doświadczeniami i eksperymentami.

aaa mam coś dla smaczku z innej beczki ;P

Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2012 21:12 przez Hiacynta. Powód: literówki, spacje

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 13:40 #54627

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
CD. ogródka i okolic:

A oto mój inspekcik i powstały 2 dni temu regał - za jedyne 3zł ze skrawków desek pochodzenia tartacznego (własny las ;) - dla kiełujących roślinek ;)





Widok na domek od strony rzeki :D



Widok nr 2. w oddali fragment ponad stuletniego młyna



No i moje oczko w głowie - młyn ze sprawnymi - wciąż działającymi poniemieckimi maszynami:



ogródkowy gadżet z zawartością:



I coś dla relaksu.



Moje małe kolcowoje:



CDN...

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 15:40 #54635

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
A tu widzimy rozmnażającą się grzybnię boczniaka na pszenicy (do dalszych szczepień na pieńkach itp.)




i ukorzenianie iglaków (niestety wybrałem zły moment na sadzonkowanie - koniec kwietnia, początek maja (wiosenne upały) połowa uschła :(



cdn.

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 17:43 #54644

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jestem pod wrażeniem pięknego domu iTwoich poczynań :thanks: chętnie poczytam o produkcji ;) boczniaków.Może założysz osobny wątek na ich temat?
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2012 17:43 przez Roma.

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 17:44 #54645

  • kokoryczka
  • kokoryczka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 126
  • Otrzymane dziękuję: 58
Niesamowite miejsce, stary ogród, młym... rzeczka, rewelacja. A jakie wizje ogrodowe można snuć ...

Przy okazji zadam przyziemne pytanie, jak wygląda hodowla boczniaka? jakich warunków potrzebuje?
Czy przez zimę taki balot z boczniakiem przezimuje w ogrodzie?

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 19:35 #54666

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Hey ... na balocie może i nie przezimuje ale zaszczepiona grzynbia na pniaku - napewno .
Pozwolilem sobie założyć nowy wątek o grzybkach ... może znajdzie się na forum paru entuzjastów ...

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/2...odowla-grzybow#54665

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 20:49 #54684

  • Roma
  • Roma's Avatar
Michale- przepraszam, że tak pouczam :oops: ale jeśli dasz tego linka w podpisie to zawsze będzie widoczny dla zainteresowanych :)

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 14 Lip 2012 21:16 #54695

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
juz jest w opisie ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 15 Lip 2012 19:16 #54908

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Długo się nad tym zastanawiałem, czy nie wpleść w tajemniczy ogród wątku równie tajemniczego a może nawet bardziej ... a juz wkleję i poszłooooo.

Okolice Łodzi ... a teraz cofamy się do roku dadammmmm:



Poniżej "mlewnik" do mielenia zboża na paszę dla zwierząt:




Waga do ważenia worków ze zbożem i mąki lub śruty (płatków np. owsianych lub innych):


Mlewnik nie używany od ponad 30-stu lat ... zapewne pamięta czasy zaborów :) aktualnie w czasie renowacji mającej na celu dalsze użytkowanie przemyslowe:



A tu wylatuje do worka produkt końcowy czyli np. mąka:


Naturalnie taki młyn musi byc ubezpieczony ;)


I kilka późniejszych sloganow pamiętajacych świetność PRL'u XD


Dawniej maszyny były napędzane turbiną wodna, która do dziś jest sprawna i napędza silnik produkujący prąd elektryczny (sprzedawany do PGE ... za dobre pieniadze ;)

Dwa ostatnie mało wyraźne foty to widok z góry na turbinę wodną ... trochę przekladni i woda w dole ;)






Już kończę bo mi bana dadzą za spam xD
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2012 21:18 przez Hiacynta. Powód: wstawianie polskich znaków diakrytycznych

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 15 Lip 2012 21:23 #54941

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Ban to będzie za unikanie wielkich liter i polskich ogonków :happy: :happy2: :happy3: :happy4:

Świetne są te zdjęcia z młyna, aż powiało duchem przeszłości. Park muzealny możesz otworzyć :lol: Niewiele jest w Europie miejsc z tak zachowanymi starymi maszynami :eek3:

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 15 Lip 2012 21:27 #54943

  • Brysiak
  • Brysiak's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • kolcowoje, cytryńce, iglaki i inne krzaki ;)
  • Posty: 52
  • Otrzymane dziękuję: 15
Hiacynta wrote:
Ban to będzie za unikanie wielkich liter i polskich ogonków :happy: :happy2: :happy3: :happy4:

Świetne są te zdjęcia z młyna, aż powiało duchem przeszłości. Park muzealny możesz otworzyć :lol: Niewiele jest w Europie miejsc z tak zachowanymi starymi maszynami :eek3:

Z polskimi znakami mam problem (wylaczyly mi sie :( musze chyba restarta zrobic) ...
a co do mlyna - najsmieszniejsze jest to ze wszystko w nim funkcjonuje i zarabia na siebie ... moze kolejek do przemialu nie ma (unia rolnikow powoli zalatwia i likwiduja trzode chlewna i krowy) ale na zycie zarobi :D

Odp: Tajemniczy ogród Brysiaka 15 Lip 2012 21:36 #54949

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Online
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10439
Stonkę turystyczną trzeba zaprosić, żeby sobie pooglądali i za odpowiednią kasę kupili historycznie przemieloną mąkę na ekologiczny chlebek :)


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.351 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum